FOTO inšpirácia: 20 vysnívaných záhradných spŕch, ktoré by ste rozhodne mali vidieť

05.06.2017
Záhrada

Inšpirácie nikdy nie je dosť, tej záhradnej tobôž nie.. Máte už vo vašej zelenej oáze sprchu? Zíde sa či už v záhrade pracujete alebo len relaxujete. A že ich je neúrekom vám dokážeme hneď teraz.

20fotiek
Chcete vytvoriť príjemnejší pocit? Vezmite si mramorovú rohovú stenu, pridajte kamenný soklový podhľad, drevené prvky a je to. Autor: Home-designing.com, Villa Maridadi, Bali

>>> Stačí klik a ste vo fotogalérii <<<

Nádherné záhradné sprchy si môžete vyčarovať v každom štýle. Sú moderné aj tradičné, exotické, stredomorské, industriálne aj romantické... Stačí si vybrať. Ktorá bude vaša srdcovka?

FOTO inšpirácia: Viete, ako navrhnúť malú záhradu? Napríklad aj takto!

Sprchovanie v záhrade akosi automaticky patrí k letu. Či už sa inšpirujete dažďovým pralesom a pod kvapky vody sa postavíte na leštenú drevenú podlahu. Alebo dáte prednosť osprchovať sa priamo na tráve či betónovej alebo kamennej dlažbe? Možností je veľa nielen v súvislosti s materiálom, ale aj dizajnom.

 

Krásne aj účelné, záhradné osvetlenie pre dokonalú večernú atmosféru

Najdôležitejšou a prvou otázkou, ktorú treba zodpovedať, je, či sprchu umiestnite uprostred záhrady alebo ju pre väčší pocit súkromia decentne skryjete za dom, strom alebo zástenu. Tá môže byť drevená, kovaná, murovaná, ale aj látková, dokonca aj mobilný paraván je vhodným riešením. Zvážiť tiež treba možné prestrešenie. To však nemusí byť nevyhnutne v podobe krovu a strešnej krytiny. Ťahavé kvety na drevenej konštrukcii sa do záhrady hodia viac, čo poviete?

Nie je však podstatné len to, čo máte nad hlavou, ale aj pod nohami. Je len na vás, či uprednostníte povrch, ktorý vodu vsiakne, alebo si vybudujete odtok. Ak je vás doma viac, prípadne prostredie nie je ideálne, treba vybudovať odvodňovací systém radšej hneď. Kamene, štrk alebo tráva by totiž častému sprchovaniu nestačili.  

 
Autor: Kristína Falťanová
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
FOTO inšpirácia: 20 vysnívaných záhradných spŕch, ktoré by ste rozhodne mali vidieť
Kristína Falťanová