FOTO inšpirácie: Vyčarujte si romantickú atmosféru v záhrade. Stačí tak málo...

18.05.2018
Záhrada

Kto by po nej netúžil? Len tak si sadnúť alebo ešte lepšie - ľahnúť, vdychovať vôňu prírody a kochať sa pohľadom okolo seba na záplavu farieb všade okolo. Ach, to je tá pravá záhradná romantika.

18fotiek
Nebojte sa v záhrade využiť aj staré, na prvý pohľad už nepotrebné veci. Rebrík, palety, bedničky, to všetko je dovolené. Ak k tomu pridáte závesy, svietniky a drobné svetielka, budete sa cítiť ako v raji. Autor: Goodhousekeeping.com, Houseandgarden.co.uk

>>> Tak táto fotogaléria vás rozhodne naladí na relax v záhrade <<<

Sezóna, kedy si prírodu užívame vo veľkom, je tu! Ak patríte medzi tých, ktorí majú pri dome aspoň malý kúsok zelene, bol by hriech v tomto období ho obchádzať bez povšimnutia. Lebo... K tomu, aby ste v nej pohodlne posedávali, stačí tak málo.

Nechajte záhradu zatočiť s komármi: Týchto 5 rastlín pôsobí ako prírodný repelent!

Záhradné leňošenie bude vyzerať kúzelne, či si pod korunami stromov rozložíte sedenie, matrace, prehodíte cez ne farebné plédy, ktoré vás počas večerov zahrejú, rozmiestnite po tráve sklenené uzatvárateľné lampáše a lucerny, no aj keď si na konáre stromov natiahnete záhradné svetielka a zavesíte záhradnú sieť.

FOTO: Botanické záhrady v noci! Nechajte sa uniesť romantikou týchto miest

K tomu, aby ste sa v záhrade cítili dobre, vôbec nepotrebujete nové záhradné vybavenie. Atmosféru môžete vyčarovať aj inak. Nebojte sa využiť staré kreslá, deky, množstvo vankúšov alebo aj drevené palety, bedničky a spílené pne stromov. Fantázii sa v tomto smere medze rozhodne nekladú. Záhrada predsa hýri rôznymi farbami, vôňami a tiež kvetmi všakovakých tvarov. Tak teda, prečo sa nimi nenechať inšpirovať? Vyčarujte si u seba v záhrade atmosféru podľa vlastných pocitov a možností.

Veselé aj elegantné: Ručne maľovaný nábytok je trendy záležitosť!

V prípade, že máte altánok alebo sedenie pod strechou či nevyužité drevené trámy, zaveste na ne závesy. Dodajú vám pocit súkromia, zjemnia silné slnečné lúče a dodajú akúsi prímorskú atmosféru. V prírode je všetko tak dokonalé aj vo svojej nedokonalosti, neprahnite preto vo vašej záhrade po bezchybnosti. Koniec koncov, aj starý ošúchaný nábytok môže v záplave farebných kvetov a zelených listov vyzerať fantasticky.

Tak teda, hurá, do záhrady, romantika volá...

Hľadáte inšpiráciu pre váš domov? V májovom čísle Pekného bývania ju určite nájdete! Je plné úžasných nápadov, no a ich súčasťou je aj téma venovaná záhradnému tieneniu.

 
Autor: Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
FOTO inšpirácie: Vyčarujte si romantickú atmosféru v záhrade. Stačí tak málo...
Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk