Inšpirácia na terasu: Takto si ju vynovil párik v centre Paríža

03.08.2018
Záhrada

Strešnú terasu si Nicole a Alain rozdelili na dve časti s rôznou úrovňou a s rozlohou 25 a 15 metrov štvorcových, v ktorých vytvorili dve odlišné atmosféry.

11fotiek
"Aby som vytvoril tento malý zelený raj, potreboval som vedieť ako chcú Nicole a Alain terasu využívať. Nakoniec sme sa zhodli na optimálnom riešení, že spodnú časť upravíme na spoločenské sedenie v objatí zelene a na vyššie osadenej časti terasy bude miesto pre relax," komentuje vydarenú realizáciu autor návrhu. Autor: Le´Spirit au Vert

Terasa pôsobila v pôvodnom stave neutešene, sivo, obklopená sivými strechami. Mladý pár sa rozhodol, že ak chcú dosiahnuť jej zmenu, tak už poriadnu, a oslovili profesionála, záhradného a krajinného architekta. Philippe Delage Luget z ateliéru Le´Spirit au Vert ich presvedčil svojim nadšením a krásnymi realizáciami podobného typu.

>>> Viac fotografií terasy nájdete vo fotogalérii <<<

Celá rekonštrukcia terasy im trvala tri týždne. Philippe stavil na harmonickú kombináciu dreva a zelene. Drevo je nielen na podlahe, ale obklopuje celú terasu vrátane nového zábradlia, vstavaných kvetináčov a sedenia medzi mini. Nechýba tu ani praktický úložný priestor na odloženie záhadného nábytku mimo sezóny.

"Aby som vytvoril tento malý zelený raj, potreboval som vedieť ako chcú Nicole a Alain terasu využívať. Nakoniec sme sa zhodli na optimálnom riešení, že spodnú časť  upravíme na spoločenské sedenie v objatí zelene a na vyššie osadenej časti terasy bude miesto pre relax," komentuje vydarenú realizáciu autor návrhu.

Inšpiráciu zo slovenskej záhrady nájdete TU

Keďže mladý pár často cestuje, uprednostnili zeleň nenáročnú na údržbu. Celkové náklady na rekonštrukciu vyšli mladý pár na 33 000 eur.

 
Autor: ii/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Inšpirácia na terasu: Takto si ju vynovil párik v centre Paríža
ii/ipeknebyvanie.sk