Ryan vytvára unikátne bonsaje. Ich cena stúpa k miliónovým hodnotám!

28.07.2017
Záhrada

Zaujíma vás starostlivosť o krásne bonsaje? Nuž, nie je to len zalievanie a z času na čas hnojivo. Je to dokonalá filozofia!

14fotiek
Ryan Neil sa do bonsajov zamiloval na prvý pohľad. Keď sa snažil o nich niečo dozvedieť, našiel len žalostne málo informácií. Preto vycestoval priamo do Japonska, učil sa od najlepších a teraz je inštruktorom on sám. Autor: Chris Hornbecker

>>> Niekoľko jedinečných kúskov nájdete aj v našej FOTOGALÉRII <<<

Ak si pod odborníkom na východné krásky, bonsaje, predstavíte storočného malého mužíka v kimone, je to úplne v poriadku. Na svete je však množstvo nadšencov tohto doslova umenia a jedným z nich je aj Ryan Neil, mladý Američan, ktorý vyzerá skôr ako silný hráč amerického futbalu než ako nežná duša zahĺbená do tajov východnej filozofie. Nuž, nesúď knihu podľa obalu. 

FOTO: Naši čitatelia majú takéto úžasné záhrady! Pochváľte sa tou svojou aj vy a vyhrajte!

Slovenskí floristi prezradili, ako vaše letné kytice vydržia čerstvé čo najdlhšie

Z divokého západu na pokojný východ

Ryan vyrastal v Colorade a jeho prvý kontakt s krásnym a vznešeným bosajom prišiel práve v domovine, kde rastlinu prvý krát uvidel na vidieckom festivale a už v dvanástich absolvoval svoju úplne prvú stáž venovanú umeniu pestovania tejto rastlinky. Po škole sa učil priamo v Japonsku, a to od toho najslávnejšieho majstra Masahika Kimuru, nuž a dnes je vo svete sám uznávaným odborníkom, ktorý celý život zasvätil starostlivosti o tieto krehké, no mimoriadne zaujímavé kráska. Má tú najprestížnejšiu klientelu a nedávno otvoril svoju vlastnú výstavu v Portlandskom múzeu umenia. Od roku 2010 Ryan pracuje pod značkou Bonsai Marai.

Záhrada podľa osobnosti: Povedz mi kto si, a ja ti poviem, aká záhrada sa k tebe hodí!

Vo svojom štúdiu sa Ryan stará o rastliny staré 500, 600, dokonca aj 2000 rokov, má vlastnú školu so 17 žiakmi rôznych národností a hovorí: "Mojim hlavným cieľom je vytvárať kúsky (bonsaje), ktoré jednoducho nie je možné odignorovať. Chcem, aby niekto zareagoval. Či už sa mu to bude páčiť alebo nie, to už nie je podstatné." Cena jedného takéhoto umeleckého diela sa odráža v zložitosti jeho tvaru, ale aj takej drobnosti, akou je keramika, v ktorej je rastlina zasadená. Samotná misa môže niekedy stáť desiatky tisíc a potom sa niet čo čudovať, že bonsaj dostane cenovku, kde stojí aj 750 000 $!

Zverokruh trochu inak: Prezradíme vám, ktorá izbovka sa dokonalé hodí k vášmu znameniu!

25 FOTO nápadov pre úzke záhrady: Nenechajte sa obmedziť priestorom

 
Autor: Mária Ambrozová
Fotogaléria
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Ryan vytvára unikátne bonsaje. Ich cena stúpa k miliónovým hodnotám!
Mária Ambrozová