Sex a kvetiny: Bytové rastliny môžu ovplyvniť sexuálny život

14.04.2019
Záhrada

Vedeli ste, že rôzne druhy kvetov a rastlín v spálni môžu významne pozitívne ovplyvniť nielen kvalitu spánku, ale aj sexu?

4fotky
Autor: Dailydreamdecor.com

Už len tým, že sa obklopíte zelenou farbou, navodíte telu uvoľnenie a pokoj. Ak sa k tomu pripojí nevtieravá vôňa kvetov, naladenie na zdieľanie intímnych chvíľ je stopercentné.

Aj pri sexe je kyslík dôležitý
Väčšina rastlín funguje tak, že vďaka fotosyntéze cez deň spotrebúvajú oxid uhličitý a do prostredia uvoľňujú vzácny kyslík. V noci sa tento proces obracia, čo nie je pre naše sexuálne hry dobrá správa. Ak však dáte do spálne napríklad svokrin jazyk, napriek tomu, že nepatrí medzi najvábnejšie rastliny, odvďačí sa vám, lebo práve v noci kyslík produkuje. A keďže nočná spálňa je často arénou sexuálnych dobrodružstiev, prísun kyslíka určite oceníte. Doslova továrňou na kyslík je palma areka či aloe vera.

Sex sa kamaráti s relaxáciou
Sex v strese síce niekedy nie je na zahodenie, ale ak túžite po sexe plnom uvoľnenia, siahnite po rastlinkách, ktoré pocit relaxácieumocňujú. Ak ich umiestnite ďalej od hlavy, oceníte ich arómu, ktorá naštartuje vašu sexuálnu túžbu. Levanduľa, majoránka, saturejka či rozmarín vás dokonale uvoľnia, pretože pozitívne pôsobia na našu psychiku. Podobne aj eukalyptus, ktorý zároveň prospieva ľuďom s problémami horných dýchacích ciest, keďže z jeho listov sa do ovzdušia uvoľňujú silice, ktoré pôsobia antibakteriálne.
 

Prečo je lepšie vyhnúť sa kaktusom a ktoré rastlinky sú vhodnejšie? Dočítate sa tu

 
Autor: Radomír
Fotogaléria
Sex a kvetiny: Bytové rastliny môžu ovplyvniť sexuálny životSex a kvetiny: Bytové rastliny môžu ovplyvniť sexuálny životSex a kvetiny: Bytové rastliny môžu ovplyvniť sexuálny život
 
4fotky
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Sex a kvetiny: Bytové rastliny môžu ovplyvniť sexuálny život
Radomír