Vytvorte si stredomorskú atmosféru v záhrade

22.07.2013
Záhrada

Do južných krajín cestujeme načerpať energiu, optimizmus a oddýchnuť si. Pomocou vhodne zvolených rastlín si podobnú atmosféru môžete vytvoriť i doma.

9fotiek
Stredomorie pripomína aj tvar vysadenej rastliny vo veľkom terakotovom kvetináči, v tomto prípade je to enciánový stromček na kmienku. Bohatá zmes kvitnúcich letničiek pridá výsadbe optimizmus. Kolorit zákutia dotvára jemný štrk, strihaný krušpán a nápadné kvety trúbkovca. Autor: profimedia.sk

Základ sú typické rastliny, či už bohato kvitnúce, alebo vždyzelené. Neprehliadnuteľné sú oleandre, bouganviley, čínske ruže či klasické muškáty.

Naopak jemný až romantický nádych dosiahnete levanduľami a stredomorskými bylinkami, ktoré môžete za čerstva pridávať do varenia aj šalátov. Nezameniteľné sú i typické tvary využívané najmä pri vždyzelených rastlinách.


Foto: profimedia.sk

Patria k nim menšie stromčeky na kmienku, guľovitý zostrih, ale aj vysoké štíhle stĺpy. Nezabudnite na rozmerné terakotové kvetináče, prípadne ich verné, ale ľahšie napodobeniny z plastu. Keďže väčšina týchto rastlín znesie iba slabý mráz, skôr ako do nich investujete, premyslite si, kde ich prezimujete.

 
Autor: Pekné Bývanie/Monika KRÁLOVÁ
Fotogaléria
Vytvorte si stredomorskú atmosféru v záhradeVytvorte si stredomorskú atmosféru v záhradeVytvorte si stredomorskú atmosféru v záhradeVytvorte si stredomorskú atmosféru v záhrade
 
9fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Vytvorte si stredomorskú atmosféru v záhrade
Pekné Bývanie/Monika KRÁLOVÁ