Vytvorte si stredomorskú atmosféru v záhrade

22.07.2013
Záhrada

Do južných krajín cestujeme načerpať energiu, optimizmus a oddýchnuť si. Pomocou vhodne zvolených rastlín si podobnú atmosféru môžete vytvoriť i doma.

9fotiek
Stredomorie pripomína aj tvar vysadenej rastliny vo veľkom terakotovom kvetináči, v tomto prípade je to enciánový stromček na kmienku. Bohatá zmes kvitnúcich letničiek pridá výsadbe optimizmus. Kolorit zákutia dotvára jemný štrk, strihaný krušpán a nápadné kvety trúbkovca. Autor: profimedia.sk

Základ sú typické rastliny, či už bohato kvitnúce, alebo vždyzelené. Neprehliadnuteľné sú oleandre, bouganviley, čínske ruže či klasické muškáty.

Naopak jemný až romantický nádych dosiahnete levanduľami a stredomorskými bylinkami, ktoré môžete za čerstva pridávať do varenia aj šalátov. Nezameniteľné sú i typické tvary využívané najmä pri vždyzelených rastlinách.


Foto: profimedia.sk

Patria k nim menšie stromčeky na kmienku, guľovitý zostrih, ale aj vysoké štíhle stĺpy. Nezabudnite na rozmerné terakotové kvetináče, prípadne ich verné, ale ľahšie napodobeniny z plastu. Keďže väčšina týchto rastlín znesie iba slabý mráz, skôr ako do nich investujete, premyslite si, kde ich prezimujete.

 
Autor: Pekné Bývanie/Monika KRÁLOVÁ
Fotogaléria
Vytvorte si stredomorskú atmosféru v záhradeVytvorte si stredomorskú atmosféru v záhradeVytvorte si stredomorskú atmosféru v záhradeVytvorte si stredomorskú atmosféru v záhrade
 
9fotiek


Najčítanejšie
 

Pekné Bývanie

 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
5fotiek

Mozaikové poháre: Využite ich ako svietnik či vázu

Včera
4fotky

Podložky pod riad: Kreatívne zrecyklujte korkové štuple!

21.10.2016
3fotky

Dekor DIY Tip: Látková tácka plná kvetov

19.10.2016