Záhradné tipy: Tri, dva, jeden... Jar je tu, ste na ňu pripravení?

18.04.2017
Záhrada

Vo vzduchu je cítiť jar... Prírodné divadlo nás inšpiruje. Máme chuť vybehnúť von, vdychovať sviežu vôňu, nechať sa hladiť vánkom a kochať pohľadom na všetku tú farebnú záplavu navôkol. Ale! Na to všetko sa treba pripraviť.

8fotiek
Pripravte sa na záhradnú sezónu. Nábytok, osvetlenie, tienenie, kvety a zeleň, ale aj taký gril občas potrebuje vašu zvýšenú pozornosť. Autor: Freshome.com

>>> Po kliknutí na túto fotogaléria sa do záhrad budete ponáhľať behom <<<

Aby ste si to všetko mohli naplno vychutnávať, je potrebné urobiť akúsi prípravu. Jar v záhrade a okolo domu nie je len o oddychu, ale aj o práci. Tak, šup, do toho, nech si už môžete spokojne vyložiť nohy a užívať si zaslúžený relax, ako inak, vo svojej záhrade.

1. Zamerané na nábytok

Predtým, než vrazíte do obchodov míňať peniaze na nový záhradný nábytok, vykonajte inventúru toho, čo doma máte. Jedine tak zistíte, čo potrebuje opravu a čo skutočne vymeniť za nové. A nečakajte s tým, keď už raz začne sezóna, ceny budú vyššie. A ešte čosi, keď už budete kupovať nový nábytok, nezabudnite, že ho budete používať roky. Mal by teda byť kvalitný a štýlový.

2. Máte na to čas?

Okrasné záhrady sú prekrásne, o tom niet žiadnych pochýb. Avšak, skôr ako investujete peniaze a čas do vybudovania záhrady, overte si, ktoré rastliny, kvety a kríky akú náročnú starostlivosť potrebujú. Často sa totiž stáva, že okrasné záhony sú zanedbané, pretože pri náročnom životnom štýle nám na starostlivosť o ne jednoducho nezostáva čas. Krásu si ale nemusíte odriekať, akurát zvoľte menej náročné rastlinky.

FOTO inšpirácie: Vyčarujte si romantickú atmosféru v záhrade. Stačí tak málo...

3. Skôr ako bude neskoro

Či už máte záhradné ohnisko, murovaný záhradný krb alebo gril, všetky s dostatočným predstihom pred oslavou či záhradnou párty skontrolujte. Nech sa nestane, že poruchu či upchaný komín odhalíte na poslednú chvíľu.

4. Myslite na tieň.

Prístrešok, markíza, pergola, záhradná plachta alebo jednoducho slnečník... Všetky, pokiaľ budú kvalitné a nad hlavou ich roztiahnete v pravý čas, vás pred silným slnkom spoľahlivo ochránia. Dôležité je, aby ste zistili, či to tienenie, ktoré doma máte, prečkalo zimu bez poškodení a aj túto sezónu vám poslúži.

10x horúce trendy do záhrady na rok 2017. Poďte sa inšpirovať!

5. Buď svetlo

Nie je dôležité, či zvolíte záhradné lucerny, svietniky, svetelné reťaze, LED osvetlenie alebo lampy na solárny pohon. Hlavne, aby ste nejaké svetlo počas večerných posedení v záhrade mali. Nejde len o romantickú náladu, ktorú príjemné svetlo navodí, ale aj bezpečnosť pri chôdzi. 

 
Autor: Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk
Fotogaléria
Záhradné tipy: Tri, dva, jeden... Jar je tu, ste na ňu pripravení?Záhradné tipy: Tri, dva, jeden... Jar je tu, ste na ňu pripravení?Záhradné tipy: Tri, dva, jeden... Jar je tu, ste na ňu pripravení?Záhradné tipy: Tri, dva, jeden... Jar je tu, ste na ňu pripravení?
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Záhradné tipy: Tri, dva, jeden... Jar je tu, ste na ňu pripravení?
Kristína Falťanová/ipeknebyvanie.sk