Záhradné trendy

11.04.2012
Záhrada

Leto sa pomaly blíži a čoraz viac času trávime na čerstvom vzduchu. Príjemné chvíle pri šálke výbornej kávy alebo osviežujúcej limonády nemusíme zažiť iba v kaviarni. Obytné záhrady a terasy sú v kurze. Nie sú iba dejiskom príjemných posedení s priateľmi, či nezabudnuteľných záhradných párty.

8fotiek
Záhradné trendy Autor: archív

Vhodne zvoleným záhradným nábytkom sa môžu premeniť aj na oázu pokoja, miestom relaxu po rušnom pracovnom dni. Hitom je okrem nábytku z umelého ratanu aj plast, no k slovu sa dostáva aj exkluzívny ušľachtilý hlinník. Ak sa chystáte na nákup záhradného nábytku, pri ratane si všímajte najmä kvalitu a hrúbku vlákna. Vo všeobecnosti by mal byť záhradný nábytok najmä ľahko udržiavateľný, odolný vplyvom počasia a samozrejme vlastné pohodlie.

Stôl so stoličkami Klingon značky Top Ratan sú vďaka premyslenému dizajnu vhodné do záhrad alebo na terasy, kde zápasíte s prietorom. Keď ich nepoužívate dajú sa poskladať do efektného kruhu. Výnimočná je aj metalická povrchová úprava. Sú vyrobené z umelého ratanu, vďaka čomu sú takmer bez údržby
Cena: 790 €

Perleťová povrchová úprava, štýlová šedostrieborná v kombinácii so živou tyrkysovou alebo cyklámenovou je poznávacím znamením sedacej súpravy Baritha z línie Cosmic line od spoločnosti Top Ratan. Zaujímavý je aj vzdušný výplet. Vrobený tiež z umelého ratanu, takže odolá aj rozmarom počasia.
Cena: 1.890 €

Sedacia súprava Venezia od spoločnosti Bamboo z umelého ratanu. Má hliníkovú konštrukciu čalúnenie je impregnované teflónom, aby odolalo vplyvom počasia. Plochý výplet a jednoduché línie ulahodia najmä oku nadšencov minimalizmu.
Cena: 1853 €

V sedacej súprave Jazz značky Top Ratan budete o raji nielen snívať, ale sa v nej aj cítiť ako v exotickej oáze. Oblúkový výplet dokonale imituje prírodné ratanové vlákna. Zachovaná je aj prírodná farba tak výpletu ako aj polstrov. Tie sú potiahnuté látkou Sumbrella, ktorá je príjemná na dotyk, odolná voči vlhkosti, škodlivým vplyvom, hnilobe, chlóru a atmosférickým chemickým látkam, a takisto nebledne.
Cena: 1.990 €

Chutný obed pod holým nebom či oslava sa nezaobíde bez dostatočne veľkého stola a stoličiek, kde hostí usadíte. Stôl so stoličkami Ninja od značky Gardin poskytne pohodlie až šiestim ľuďom. Je vyrobený zo syntetického polyetylénu.
Cena: 2.035 € (bez textilných polstrov)

Súprava Aliza z exkluzívneho radu Luxury line o Top Ratan, to sú čisté línie, elegantné tvary a nádych luxusu O prepracovaný dizajn sa postarali Dánsky návrhári. Elegantná hliníková konštrukcia dodáva tomuto nábytku punc netradičnosti. V porovnaní s inými kovmi je však hliník oveľa ľahší a odolný proti korózii. O pohodlie sa starajú kvalitné matrace, vyrobené z rýchlo schnúcej peny Quick Dry Foam (QDF), v ktorej sa voda neudrží.
Cena: 3690 €

Skutočnou dizajnovou lahôdkou je sedacia súprava Leo od Top Ratanu. Skladá sa z pohodlnej trojsedačky, stolíka, dvoch kresiel a dvoch otomanov. Ušľachtilý hliník pôsobí veľmi luxusne. Posltre sú vyrobené zo špeciálne peny Quick Dry Foam a potiahnuté látkou Sumrella.
Cena: 8.490 €

 
Autor: PEKNÉ BÝVANIE
Fotogaléria
Záhradné trendyZáhradné trendyZáhradné trendyZáhradné trendy
 
8fotiek
FocusMedia
VIDEO Pekné Bývanie


Čítajte tiež
 

Vaše hniezdočko

Pridať vlastné foto
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (2. časť)

27.02.2017
16fotiek

Februárové Vaše Hniezdočko: Kúpeľne našich čitateľov vás inšpirujú! (1. časť)

21.02.2017
9fotiek

Novembrové Vaše Hniezdočko: Navštívte kuchyne našich čitateľov!

01.12.2016
 
Záhradné trendy
PEKNÉ BÝVANIE