21. apríla 2017

Túto rastlinu by ste mali mať určite doma. Pritiahne k vám bohatstvo!

Stále zelená rastlinka, ktorá pochádza z Afriky a Madagaskaru si získa nejedno srdce. Okrem toho, že nevyžaduje takmer žiadnu starostlivosť má podľa starovekého učenia priťahovať do domova šťastie a prosperitu.

Môže prvýkrát zakvitnúť po 4 až 10 rokoch.Do domácností priťahuje prosperitu a radosť.Autor: Shutterstock

Reč je o tučnoliste (Crassula), ktorý je známy aj pod názvami ako rastlina šťastia či rastlina peňazí. Podľa čínskeho učenia Feng Shui prináša do domácnosti radosť, bohatstvo a prosperitu.

Poteší minimálne starostlivosť

Tučnolist je skvelou dekoratívnou rastlinkou, keďže jeho listy sú stále zelené. Ďalšou výhodou je aj to, že nie je vôbec náročný na starostlivosť a stačí, ak mu doprajete svetlé stanovište s minimálnou zálievkou. Rastlina totiž patrí medzi sukulenty a vodu si zhromažďuje v dužinatých listoch.

Leto môže stráviť v záhrade

Počas leta môžete dať mohutnejšiu rastlinku na balkón, terasu či do záhrady. Nie vždy mu vyhovuje priame slnečné žiarenie a vtedy je potrebné rastlinku trochu zatieniť. Potrebné je tiež, aby ste tučnolist nevystavovali mrazíkom, keďže ich neznesie. Zimujeme ho v interiéri. Nie je náročný ani na presádzanie a úplne stačí, keď mu nový substrát doprajete raz za obdobie 3 rokov. V každom prípade je vďaka nenáročným požiadavkám vhodný aj pre začiatočníkov.

Jednoducho získate nové rastlinky

Ďalšie z pozitív tučnolistu je jednoduché rozmnožovanie. Aby ste získali nové rastlinky úplne stačí, ak listy alebo odrezky zapichnete do zeminy. Po čase sa objavia korienky.

Po rokoch vás obdarí kvetmi

Od mladých rastliniek by ste na kvety čakali márne. Tučnolisty zvyknú kvitnúť až po rokoch. Niektoré môžu zakvitnúť po 4 rokoch a niektoré dokonca až po 10 rokoch. To, či rastlinka zakvitne totiž záleží aj od správneho zimovania. Zazimovať ho je potrebné od začiatku jesene a v tomto čase je tiež dôležité obmedzenie zálievky. Ideálne je stanovište, na ktorom bude mať čo najviac svetla a teplota v miestnosti okolo 10-15 stupňov. V takomto prostredí by mal nabrať dostatok sily na vyhnanie púčikov. Kvitnúť by tak mohol už začiatkom decembra.

V tomto článku sa zaoberáme Tučnolist ...viac
Autor: Patrícia Poklembová

Užitočné veci do vašej záhrady

 
 

 

 
 

 Vaša záhrada

Záhradné inšpirácie od našich čitateľov
 oddych

Eva Ölvecká

2 hlasy
 advent

Eva Ölvecká

2 hlasy
 Tieto nádherné pepina som vypestovala zo semienka

Alena Kotesová

0 hlasov
 Oberačka kiwi 16.11.2017 aj tento rok až po prvom mraze

Alena Kotesová

0 hlasov
 
 

žena.sk

Posypte koláče týmto korením a z maškrty sa ihneď stane aj liek!

Posypte koláče týmto korením a z maškrty sa ihneď stane aj liek!

Trest za prejedanie sa: TOTO je horšie ako kilá navyše!

Trest za prejedanie sa: TOTO je horšie ako kilá navyše!

Odborník odpovedá: Vyrieši naparovanie problémy s dýchaním?

Odborník odpovedá: Vyrieši naparovanie problémy s dýchaním?

Majte pekné ruky, aby neovísali a boli pevné

Majte pekné ruky, aby neovísali a boli pevné