16. augusta 2019

SEPTEMBROVÝ Záhradkár vám poradí s uskladnením zeleniny, spracovaním sliviek aj s vyriešením susedských sporov

Záver leta charakterizujú pekné spomienky na novoobjavené miesta či bezstarostné chvíle prežité s rodinou a s priateľmi. Okrem toho však signalizuje aj pomalé ukončovanie záhradkárskej sezóny. Treba začať myslieť na postupné zberanie všetkej úrody a na jej správne uskladnenie, aby nás napĺňala hrejivým pocitom dobre vykonanej práce aj počas chladných zimných dní.

Septembrové vydanie mesačníka Záhradkár: ročník 2019Autor: archív redakcie Záhradkár

Pre tých, ktorí disponujú kvalitnými zemnými pivnicami, je to úloha vskutku jednoduchá, no nie všetci máme takéto šťastie. Preto sme pátrali po možnostiach, ako problém nevhodných priestorov na uskladnenie ovocia a zeleniny elegantne vyriešiť. Natrafili sme pri tom na zaujímavý nápad, ktorý vám radi predstavíme na strane 40.

Ak pred uskladnením dávate prednosť priamemu spracovaniu úrody, aj pre vás máme zaujímavé tipy. Tentoraz sme sa zamerali na jeden z najstarších spôsobov jej uchovania do zásoby, na sušenie. Okrem základných pravidiel, ktoré treba dodržať, aby ste sa nepripravili o dôležité vitamíny, nájdete na stranách 80 až 84 aj zaujímavé čítanie. Vybrali sme sa totiž po stopách tradičných dedinských sušiarní.

Pre tých, ktorí ocenia voňavé ovocné destiláty, sme zasa vyspovedali skúseného liehovarníka. Poradí vám, ako si pripraviť prvotriedny kvas, ktorý je základom dobrej pálenky. My jeho odborné rady o pálení doplníme tipmi na ovocné odrody s vynikajúcou arómou a dobrou výťažnosťou.

Predchádzajúca strana 1 / 3 Nasledujúca strana
FocusMedia
VIDEO Záhradkár
  • Aktuálne číslo

Záhradkár

Užitočné veci do vašej záhrady

 

 

 
 

 Vaša záhrada

Záhradné inšpirácie od našich čitateľov
 najkrajšie cibuľoviny

zuzana danázsová

10 hlasov
 dedkov bicykel

Zuzana Fačková

14 hlasov

Ildikó Nagyová

7 hlasov

Ildikó Nagyová

5 hlasov
 
 

žena.sk

SEPTEMBROVÝ Záhradkár vám poradí s uskladnením zeleniny, spracovaním sliviek aj s vyriešením susedských sporov
Lucia Sedláček Harničárová