04. apríla 2020

Super nápad! Úrodu z týchto rastlín budete zberať aj na balkóne

Nemusíte mať rozsiahlu záhradu, niektorým druhom zeleniny sa bude dariť aj na balkóne. Dopestujete tu niekoľkokrát po sebe šťavnaté reďkovky alebo šalát. Pochutíte na sladkých rajčiakoch a aj nejaký ten hrášok sa vám ujde. Tak čo, vyskúšate?

Veľkú plochu balkóna pokojne využite na pestovanie zeleniny. Vysoká úroda z nej nebude, ale naplní vás radosťou a vyplní vám voľný čas.Autor: profimedia.sk

Hrášok

Možno sa budete čudovať, ale naozaj je možné ho dopestovať aj na balkóne. Vysievajte ho do hlbších nádob vysokých asi 20 až 30 cm, pretože má dlhý hlavný koreň. Aj keď je prevažná väčšina koreňov umiestnená plytko pod povrchom pôdy. Šírka črepníka by mala byť najmenej 30 cm. Pri sejbe do nádob dodržujte spon pestovania a v riadku semená umiestnite na vzdialenosť 5 cm. Semená je treba zasiať najneskôr koncom marca, takže ak sa pre túto prácu rozhodnete, urobte tak v týchto dňoch, je to však hraničný termín.

Hrášok môžete pestovať na slnečnom prípadne polotienistom mieste. Hrášku nezabudnite dopriať vlahu (pozor neznáša premokrenie) a pripraviť oporu, aby sa mal po čom šplhať. V prípade veľmi horúceho počasia dbajte o zálievku, aby rastliny nevyschli, o to viac je potrebné na myslieť pri pestovaní v nádobách.

S hrachom v jednej nádobe môžete skúsiť pestovať mrkvu, ale len karotku. Veľké korene v nádobe na balkóne nevyrastú. S hrachom v nádobe narastie aj reďkovka či šalát.

Predchádzajúca strana 1 / 9 Nasledujúca strana
FocusMedia
VIDEO Záhradkár
  • Aktuálne číslo

Záhradkár

Užitočné veci do vašej záhrady

 

 

 
 

 Vaša záhrada

Záhradné inšpirácie od našich čitateľov
 najkrajšie cibuľoviny

zuzana danázsová

18 hlasov
 dedkov bicykel

Zuzana Fačková

17 hlasov

Ildikó Nagyová

9 hlasov

Ildikó Nagyová

8 hlasov
 
 

žena.sk

Super nápad! Úrodu z týchto rastlín budete zberať aj na balkóne
Szabóová Jarmila