FOTO: Po dvoch pôrodoch sa dostala do životnej formy. Dnes môže byť fitneskou!

11.09.2017

Vždy sa jej páčilo, keď bola štíhla. Po narodení druhého syna však začala zodpovednejšie cvičiť. Výsledok je neuveriteľný!

Tak ako rastie mladší syn, rastú aj svaly odhodlanej mamičky.

Tak ako rastie mladší syn, rastú aj svaly odhodlanej mamičky.Autor: Instagram @malinbjork

Švédka Malin Bjork bola pred svojim prvým pôrodom štíhla, hoci pred tehotenstvom chodila cvičiť len nepravidelne. Keď však čakala svojho prvého syna, nechcela sa v ničom obmedzovať. Jedla všetko, na čo mala chuť. Bez problémov si dala aj nezdravšie jedlá či domáce pečené keksíky. Jej denný kalorický príjem sa postupne a nenápadne šplhal nahor. To isté sa opakovalo aj pri narodení druhého syna. 
Neprehliadnite FOTOGALÉRIU!

Tehotenstvo bez obmedzení

Malin mala počas prvého tehotenstva vyše 80 kg, čo nebolo príliš veľa. Jej konfekčná veľkosť sa zvýšila o dve čísla. Vedela presne, čo je za tým. „Jednoducho som stratila motiváciu jesť zdravo. Počas mojich dvoch tehotenstiev som necvičila. Nemala som výčitky. Vedela som, že keď budem chcieť späť svoju starú hmotnosť, dokážem to,“ spomína Malin pre britský denník Mirror. „Nikdy by mi však nenapadlo, že budem v lepšej forme ako pred tehotenstvami.“ 29-ročná Švédka sa po pôrodoch necítila s niekoľkými kilogramami navyše komfortne. Vždy bola štíhla a vždy chcela mať vyformovanú postavu.

Zbohom sladkosti

Po narodení druhého syna, „pritvrdila“. Mladá mamička zo švédskeho Vaxjo začala jesť viac zeleniny, strukoviny a potraviny, ktoré sú bohaté na proteíny. Tie čerpala z rastlinných zdrojov, keďže je Malin vegetariánka. Z jedálneho lístka vyškrtla sladkosti, produkty z takzvaného rýchleho občerstvenia. A začala pravidelne posilňovať. Uprednostňuje tréning s činkami a na strojoch. „Pre moje svaly je to výzva, nemám strach zdvíhať aj väčšie hmotnosti. Každý týždeň precvičím každý sval, vždy však s väčším zameraním na nohy a zadok,“ vysvetľuje Malin.  Jej telo sa začalo meniť. Stratila nielen pár tehotenských kíl, ale získala aj svalovú hmotu. Dnes váži 51 kg a postavou by mohla konkurovať ktorejkoľvek fitneske. 

Čítajte aj: Zbohom, tehotenské kilá! Trénerka poradí ako a kedy začať

Fit mamička

Malin má veľkú radosť, že je inšpiráciou pre ďalšie mamičky. „Najmä pre tie, ktoré si myslia, že po tehotenstve nemôžu byť fit,“ konštatuje. „Cítim sa lepšie ako pred tehotenstvom. Ľudia hovoria, že vyzerám dobre. Podľa mňa radi vidia, že aj mama dvoch detí môže byť fit a vo forme. Je to možné vždy, keď sa skutočne chcete zmeniť.“ Svoju postavu nepovažuje za dokonalú, ale miluje ju aj s nedostatkami. Podľa Malin je najdôležitejšie nájsť tie správne informácie. Na internete je veľa rôznych typov, nie vždy sú však správne a zdravé. 
Pozrite sa ako si Malin vyformovala postavu ►►►

V tomto článku sa zaoberáme Pôrod ...viac Svaly ...viac
Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria

Ďalšie články z tejto sekcie

Príbeh: Ani hrozné postihnutie nezničilo jeho lásku k športovaniu!

Príbeh: Ani hrozné postihnutie nezničilo jeho lásku k športovaniu!

dnes
Vo februári 2004 sa devätnásťročný Charlie Lewis vybral s priateľmi snoubordovať. Jazdili mimo zjazdovky, keď sa zrazu spustila... Čítať viac
 
FOTO: Po špičkách. Cievna gymnastika pre ľahké nohy bez opuchov

FOTO: Po špičkách. Cievna gymnastika pre ľahké nohy bez opuchov

17.09.2017
Či už sedíte, alebo stojíte celý deň, cievna gymnastika vás zbaví opuchov i pocitu unavených nôh. Čítať viac
 
FOTO: Jessica Biel ešte krajšia a úspešnejšia! Takto vyzerá deň sexi mamičky

FOTO: Jessica Biel ešte krajšia a úspešnejšia! Takto vyzerá deň sexi mamičky

16.09.2017
Manželka Justina Timberlaka, Jessica Biel prezradila, ako sa udržiava vo forme. Žije príkladne zdravo a k tomuto životnému štýlu... Čítať viac
 
Aštanga joga je aj pre vás. Je to viac než obyčajné cvičenie

Aštanga joga je aj pre vás. Je to viac než obyčajné cvičenie

15.09.2017
Aštanga joga spája pozície, dýchacie techniky, koncentráciu, otáčanie zmyslov dovnútra. Čítať viac
 
FOTO: Tieto hviezdy to už s tréningom prehnali!

FOTO: Tieto hviezdy to už s tréningom prehnali!

13.09.2017
Tvrdý tréning nemá vždy lichotivý výsledok. Stačí sa pozrieť na Madonnu či Demi Moore. Alebo si myslíte niečo iné? Čítať viac
 
 

wanda.sk