predplatne
 

VIDEO: V 12-tich jej pre tanec kázali schudnúť. Dnes učí, že nie je len pre štíhlych

22.01.2019

Keď skončila s milovaným baletom, myslela si, že si už nezatancuje. Američanka Jessie Diaz-Herrera učí dámy ako milovať svoje krivky a byť sexi na parkete.

Krivky v tanci nie sú prekážkou.

Krivky v tanci nie sú prekážkou.Autor: Instagram@curveswithmoves

Tancu sa začala Jessie Diaz-Herrera venovať, keď mala 5 rokov. Ako dieťa sa venovala baletu a bez problémov postupovala do vyšších tried. V 12-tich sa však všetko zmenilo. Tréner tvrdil, že nemá typicky tanečnú postavu a kázal jej schudnúť. V tom čase však Jessie vôbec nemala nadváhu, bola obyčajným dospievajúcim dievčatkom.

Moja dcéra je krásna

Práve som prichádzala do puberty a je prirodzené, že sa mi zväčšil prsia i zadok. Myslela som si však, že mi to učiteľ navrhuje v tom najlepšom záujme. Začala som vynechávať jedlá a jedného dňa som omdlela,“ spomínala Jessie pre webový portál health.com. „Keď som mame prezradila, čo sa deje, bola veľmi nahnevaná. Prišla do štúdia a kričala, že nikto nebude hovoriť jej dcére, aby schudla. Moja dcéra je krásna, povedala, keď ma brala z tanečnej akadémie.“ Jessie si vtedy myslela, že jej život je zničený. 


Jessie sa k tancu vrátila aj po pôrode. Viac foto TU!

K tancu sa vrátila

Dlhé roky Jessie netancovala. Všetko sa zmenilo až na vysokej škole. K tancu ju opäť priviedla láska k hip hopu. Mladé dievča sa začalo postupne venovať nielen tancu, ale i tvorbe choreografií. Neprekážalo jej ani pár kilogramov navyše. Dokonca začala písať aj blog. Venovala sa nielen tancu, ale i móde a neobišla ani svoju postavu.

S manželstvom a narodením dcérky opäť prišla tanečná prestávka. S tehotenstvom prišli aj kilogramy navyše. Jessie opäť potrebovala čas, aby našla tú správnu cestu. Jej manžel prišiel s nápadom, aby sa opäť vrátila k blogu a tancu. Mamička na materskej uverejnila aj pár starých tanečných videí. Stretli sa s neuveriteľným ohlasom.

Pozrite sa na Jessie v akcii ►


Zdroj videa: youtube.com/FATGIRLS DANCE

Krivky nie sú prekážkou 

Všetci sa zhodli na tom, že je úžasné vidieť tanečníčku, ktorá nespĺňa „ideálne“ miery. Stále viac dievčat si prialo, aby sa hýbali ako Jessie. Postupne začala tanec vyučovať. Neskôr vytvorila ucelený program, Rozhýb svoje krivky. Zo začiatku svoje hodiny špeciálne neoznačovala.

Postupne však zistila, že dievčatá s nadváhou či obezitou sa hanbia chodiť tancovať. „Vytvorila som bezpečný priestor, v ktorom môžu ženy tancovať a necítiť tlak, že ich niekto súdi. Na hodinách nielen tancujeme, ale sa i rozprávame,“ hovorí tridsiatnička Jessie, ktorá prostredníctvom tancu motivuje dámy k pozitívnemu mysleniu.

Čítajte aj:

V tomto článku sa zaoberáme Nadváha ...viac Obezita ...viac
Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria
FocusMedia

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Veci, na ktoré by ste nemali zabúdať počas behu v horúčavách

Veci, na ktoré by ste nemali zabúdať počas behu v horúčavách

24.06.2019
Venujete sa behu pravidelne a ani vysoké horúčavy vás neodradia od tréningu? Poradíme vám, čo by ste mali dodržiavať, aby vaše telo... Čítať viac
 
VIDEO: Viete, čo všetko sa deje vo vašom tele, keď cvičíte?

VIDEO: Viete, čo všetko sa deje vo vašom tele, keď cvičíte?

21.06.2019
Všetci veľmi dobre vieme, že pravidelné cvičenie prospieva nášmu zdraviu. Viete ale, čo sa počas cvičenie v tele deje? Čítať viac
 
VIDEO: Pokračujeme v učení sa kraula. Viete správne zaberať rukami?

VIDEO: Pokračujeme v učení sa kraula. Viete správne zaberať rukami?

20.06.2019
Plávanie je výborný srdcovocievny tréning a posilňovanie celého tela, ale len v prípade, že plávate správne. Skontrolujte, či zaberáte... Čítať viac
 
VIDEO: Justin Timberlake má SUPER ženu. Pozrite sa, aký tréning zvládne Jessica?

VIDEO: Justin Timberlake má SUPER ženu. Pozrite sa, aký tréning zvládne Jessica?

19.06.2019
Pod vedením trénera Bena Bruna vyvádza doslova zázraky. Sám je prekvapený, čo štíhla herečka dokáže. Čítať viac
 
Chcete vedieť plávať kraul? Naučte sa najprv správne kopať nohami

Chcete vedieť plávať kraul? Naučte sa najprv správne kopať nohami

18.06.2019
Plávanie sa považuje za skvelý srdcovocievny tréning aj dobré posilňovanie celého tela. Ak ale neplávate správne, váš chrbát môže... Čítať viac
 
 

wanda.sk

VIDEO: V 12-tich jej pre tanec kázali schudnúť. Dnes učí, že nie je len pre štíhlych
Katarína Posluchová