predplatne
 
Zdravie

Opäť chuť na sladké? Kroky, vďaka ktorým sa jej postupne zbavíte

12.02.2019

Pre mnohých z nás je najväčšou prekážkou pri snahe o schudnutie chuť na sladké. Skúste sa sladkostí zbaviť postupne a menej bolestivo.

Chce to pevnú vôľu, ale zvládnuť sa to dá. Ak chcete schudnúť, mali by ste to za pár dní zvládnuť.

Chce to pevnú vôľu, ale zvládnuť sa to dá. Ak chcete schudnúť, mali by ste to za pár dní zvládnuť.Autor: Shutterstock.com

Viac ako tučné a mastné jedlá nám v schudnutí bráni konzumácia jednoduchých cukrov. Tie sú nielen návykové, ale navyše na nás číhajú takmer všade, kam sa pohneme. Veď medzi zdroje sacharidov patria napríklad aj čipsy... Cukry je ťažké vyradiť zo dňa na deň, no do týždňa by ste to mohli celkom slušne zvládnuť. 

Vieme, ako pri chudnutí nehladovať. A zalejte si TOP čaje pre štíhlu líniu

Toto spravte hneď - stop sladkým nápojom

Pravdepodobne ste už niekde videli obrázok pohára koly a vedľa neho hromádku kociek cukru. Je to tak, v sladkých nápojoch sa dá denne skonzumovať aj desať deka cukru. Takže prvý krok by malo byť okamžité vyradenie sladkého pitia a jeho nahradenie obyčajnou vodou. Okrem toho treba pozvoľne prestať so sladením čaju alebo kávy. Každý deň trochu menej cukru do šálky. Týmto spôsobom odbúrate naozaj kvantum dennej spotreby cukru. 

Mäso pomôže s chuťou na sladké. Ďalšie 2 dôvody prečo ho v diéte nevynechať   

Raňajky bez vianočky, obed sýty, s večerou opatrne

Po vyradení sladkých nápojov treba pokračovať s jedlom. Žiadne lupáčiky, makové rožky či vianočky na raňajky. Že to ani nerobíte? Super, tak je dobré vyradiť výživovo nehodnotné biele pečivo a nahradiť ho grahamovým alebo celozrnným, prípadne si dávať ovsené vločky s ovocím, aby ste mali zdroj energie do nového dňa. A jogurt už kupujte len biely!

Na obed sa dobre najedzte, aby ste s blížiacim sa večerom nezačali prepadávať veľkému hladu. Zákazy nie sú veľké, hlavne nie instantné jedlá, dukátové buchtičky či koláče, a ani dezert by nemal byť sladký. Ak sa cítite nedojedene, skúste ešte misku zeleninového šalátu. Vláknina by vás mohla zasýtiť. No a večera už naozaj úplne nesladká, ani ovocie!

12 dobrôt pri diéte, ktoré si môžete dať aj tesne pred spaním

Ďalšie zdroje cukrov a povolené pochúťky

Ak si večer k telke hodíte do úst pár chrumiek, slaných keksíkov či čipsov, chuť budete mať síce slanú, no telu dodáte jednoduché sacharidy a navyše aj tuky.

Najlepšie je sladké chute  uspokojiť na desiatu, aj to len čerstvým či sušeným ovocím. Niekedy sú dobrou náhradou aj oriešky, ktoré uspokoja túžbu po nejakej pochúťke.

Ak poctivo cvičíte, občasný prehrešok so sladkým nie je nič hrozné. No ak máte nadváhu a ste vo fáze snaženia sa o schudnutie, každá sladkosť vás hodí o dva kroky späť. 

Máte po chudnutí ovisnutú kožu? Čo s ňou? Ako ju spevniť?

Ako si „nakopnúť“ metabolizmus, aby sa vám lepšie spaľovali kalórie?​

Autor: Martina Palovčíková
Fotogaléria
FocusMedia

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Chudnite podľa znamení. Ako sa vám budú najľahšie zhadzovať kilá?

Chudnite podľa znamení. Ako sa vám budú najľahšie zhadzovať kilá?

včera
Niekto potrebuje presný plán, iný trochu voľnosti či jasné dôkazy o tom, že jeho stravovanie je zle nastavené. Čo platí na Kozorožcov... Čítať viac
 
Farebné jesenné nápoje na chudnutie. Chutia výborne, zasýtia a tlačia váhu dole

Farebné jesenné nápoje na chudnutie. Chutia výborne, zasýtia a tlačia váhu dole

14.10.2019
Vedeli ste, že tekutinami dokážete rovnako podstatne ovplyvniť zhadzovanie kíl ako zmenou jedálnička? Tak neváhajte a začnite už... Čítať viac
 
Alkohol verzus chudnutie: Môžem piť, keď chudnem? Čo sa môže a čo nie?

Alkohol verzus chudnutie: Môžem piť, keď chudnem? Čo sa môže a čo nie?

11.10.2019
Diéta a alkohol?! Veľmi častá dilema, tých ktorí sa už niekedy snažili zhodiť prebytočné kilá. Čítať viac
 
Ako zabrániť JOJO efektu?! 5 tipov, aby sa kilá už nevrátili

Ako zabrániť JOJO efektu?! 5 tipov, aby sa kilá už nevrátili

07.10.2019
Viete, čo by ste mali robiť, aby sa kilá, ktoré ste počas leta schudli neboli do Vianoc naspäť? Máme pre vás pár tipov. Čítať viac
 
Chudnite ako Francúzka: Jedzte všetko, len s jedným ALE a kilá pôjdu dolu

Chudnite ako Francúzka: Jedzte všetko, len s jedným ALE a kilá pôjdu dolu

03.10.2019
Ženy z Paríža sa pýšia eleganciou, štýlom, ale najmä dokonalou postavou. Vyskúšajte francúzsku diétu a výsledok vás prekvapí.   Čítať viac
 
 

wanda.sk

Opäť chuť na sladké? Kroky, vďaka ktorým sa jej postupne zbavíte
Martina Palovčíková