predplatne
 

Chudnete s pomocou vody a zeleniny? Na TOTO pozor!

31.05.2018

Z čoho vám hučí v hlave, prečo sa tak strašne potíte a máte kŕče v bruchu i v hladkých svaloch? Bolesť hlavy a hnačky sa obyčajne objavia prvé! Niekedy vám môže poriadne zavariť snaha o zdravšie stravovanie a túžba po štíhlejšom tele.

Aj konzumácia zeleniny má svoje pravidlá.

Aj konzumácia zeleniny má svoje pravidlá. Autor: Shutterstock

Ak si začnete študovať informácie o zdravom stravovaní na internete, v knihách alebo navštívite odborníka na výživu, zistíte, že musíte jesť viac zeleniny. Máte chrumkať šalát ku každému jedlu. Ak to spravíte, nič tým nepokazíte. No opatrne pristupujte k čerstvým zeleninovým smoothie. Sú príliš koncentrované a môžu spôsobiť hnačky. Najmä ak na množstvo vlákniny nie ste zvyknutí. O problémy si koledujú najmä ľudia:

  • s citlivým žalúdkom,
  • s tráviacimi problémami,
  • ale aj obličkári.

Odborníci odporúčajú 2 smoothie týždenne, ostatnú zeleninu pekne požujte.

Príliš veľa vody?

Keď pijete málo, telo trpí. Keď pijete veľa, netrpí o nič menej. Preťažujete si obličky, vyplavujete z tela vitamíny a minerály, riskujete poruchy spánku, nadmerné potenie, opuchy, únavu a v konečnom dôsledku smrť. Akvaholici vypijú denne aj päť až desať litrov vody. Zjednodušene sa doslova zvnútra utopia. Akvaholici vodu nielen pijú, radi sa v nej kúpu aj hodiny, čím si oslabujú kožný mikrobióm. Naplánujte si pitný režim tak, aby ste počas dňa  vypili približne dva litre tekutín. Ideálna je voda a nesladené čaje.

• Ste závislí na vode? Akvaholici si utopia vlastný organizmus
• Utlmí hlad, zbaví kíl i zápchy. Čapujte od rána a nahraďte ňou kávu

Hladovka

Deň bez jedla po sviatkoch objedania vám neublíži. Myslite však na to, že ak prestanete jesť, začnú vám veľmi rýchlo chýbať minerály a stopové prvky, ktoré udržiavajú organizmus v krehkej rovnováhe. Bude vám hučať v hlave, búšiť srdce, riskujete závraty, kŕče hladkých svalov... A to je len začiatok.

• Otrava jedlom sa prejaví rýchlo. Viete, kedy je to vážne?
• 7 najväčších bludov o chudnutí. Koľko z nich za vás priberá?

Monodiéta

Čím jednoduchšiu stravu konzumujete, tým väčšmi telo šetríte. Preto je na detox ako stvorená ryža, ktorá je veľmi priateľská k tráveniu. Hnedá síce obsahuje viac živín než biela, ale väčšinou nesedí žalúdkarom. V každom prípade, viac ako desať dní na čistej ryži sa vám môže nepekne vypomstiť. Telu začnú chýbať vitamíny, minerály a bielkoviny. Budete chudnúť zo svalov a nebudete mať silu tešiť sa z toho. Pri bielkovinových diétach riskujete ešte viac – pečeň aj obličky. Monodiéty držte len pod lekárskym dohľadom.
Pri diéte potrebujete pestré jedlá, po ktorých nebudete hladní. Stačí ich pripraviť zdravšie a kilá pôjdu dole. Vyskúšajte naše recepty!

RECEPTY z kuchyne Zdravia: 

Autor: Veronika Daničová, lsd
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Zlyhania pri chudnutí alebo 5 najčastejčích chýb pri počítaní kalórií

Zlyhania pri chudnutí alebo 5 najčastejčích chýb pri počítaní kalórií

včera
Ak držíte diétu a strážite si každé sústo, no kilá nejdu dole, potom ste sa niekde „prepočítali”. Čítať viac
 
VIDEO: Spaľujete ako kyselina, no radi by ste pribrať? 7x zdravý jedálniček vám pomôže

VIDEO: Spaľujete ako kyselina, no radi by ste pribrať? 7x zdravý jedálniček vám pomôže

14.11.2018
Všetci okolo vás sa sťažujú na nadváhu, no vy máte presne opačný problém? Znásobiť hmotnosť môže byť rovnaký problém, ako z nej ubrať.... Čítať viac
 
Chudnite s časom. 8-hodinové pravidlo namiesto rátania porcií

Chudnite s časom. 8-hodinové pravidlo namiesto rátania porcií

13.11.2018
Úprava stravovania zrýchli metabolizmus, ktorý vďaka časového intervalu začne pracovať efektívnejšie. Zabudnite na rátanie kalórií,... Čítať viac
 
Toto jedzte pred spaním a začnete konečne chudnúť

Toto jedzte pred spaním a začnete konečne chudnúť

09.11.2018
Snažíte sa večer po šiestej už nejesť, aby ste konečne zhodili nejaké to kilo? Vedci teraz radia pravý opak. No nie je jedno, čo si vložíte... Čítať viac
 
Zbavte sa nadbytočnej vody a schudnete! 12 zaručených tipov, ako na to

Zbavte sa nadbytočnej vody a schudnete! 12 zaručených tipov, ako na to

08.11.2018
Množstvo tekutín zadržaných v organizme ovplyvňujú rôzne návyky, ale aj jedlo, nápoje a ich močopudné účinky. Čítať viac
 
 

wanda.sk

Chudnete s pomocou vody a zeleniny? Na TOTO pozor!
Veronika Daničová
lsd