Tucet potravín na ploché brucho

11.03.2013

Pri snahe zmeniť svoje telo vraj 70 % boja prebieha v kuchyni a 30 % v telocvični. Skúste tucet potravín, ktoré vám v kombinácii s cvičením vyčaria ploché brucho.

Cesta k plochému brušku vedie cez cvičenie aj správnu stravu.

Cesta k plochému brušku vedie cez cvičenie aj správnu stravu.Autor: Ilustračná Stockfreeimages.com

 

Základom diéty na dosiahnutie plochého a pevného brušného svalstva je jesť zdravo. Dôležité je prijímať dostatok bielkovín, zdravých tukov a sacharidov. Tieto potraviny sú ideálnymi zdrojmi živín, ktoré bojujú proti tuku.

Orechy

Mandle a iné orechy budujú základ pre pevné svalstvo a znižujú chuť na sladké. Sú teda ideálnou pochúťkou pre tých, ktorí si neodpustia sladké. Orechy konzumujte so šupkou. Také totiž preventívne pôsobia proti ochoreniam srdca, strate svalovej hmoty, vzniku vrások, rakoviny alebo vysokého krvného tlaku.

Strukoviny

V boji s tukom sú strukoviny ideálnym pomocníkom. Spaľujú tuk a regulujú trávenie. Zabraňujú tiež vzniku rakovine hrubého čreva a, podobne ako mandle, ochoreniam srdca a vysokému krvnému tlaku.

Zelená listová zelenina tiež bojuje s tukmi v tele.

Foto: Ilustračná Stockfreeimages.com

 

Zelená zelenina

Špenát a iná zelená listová zelenina neutralizujú v tele voľné radikály, ktoré urýchľujú proces starnutia. Obránia telo pred osteoporózou, obezitou, niektorými druhmi rakoviny a mozgovou mŕtvicou.

Mliečne výrobky

Mlieko, jogurt a syry sú dôležité pre stavbu silných kostí. Zároveň urýchľujú chudnutie, sú účinné proti obezite, vysokému krvnému tlaku a osteoporóze.

Ovsené vločky

Nesladené a neochutené ovsené vločky sú skvelým zdrojom energie. Pomáhajú udržať zdravú hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Okrem toho slúžia ako prevencia pred rakovinou hrubého čreva, cukrovkou a srdcovými ochoreniami.

Vajcia

Vajcia tvoria stravu každého aktívneho človeku. Športovci dobre poznajú ich kvality, tak sa im nevyhýbajte ani vy. Vajcia pomáhajú vybudovať svalstvo a zároveň spaľujú tuky.

Chudé mäso

Morčacie a iné chudé mäso by malo patriť do ideálneho stravovania. Posilňuje imunitný systém a pomáha vybudovať zdravé svalstvo. Taktiež bojuje s obezitou.

Arašidové maslo

Arašidové maslo je skvelý pomocník pri spaľovaní tuku. Dvíha hladinu testosterónu v tele, čo pomáha svalstvu. Nedôjde tak k strate svalovej hmoty. Zároveň zabraňuje vzniku vrások a znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb.

Olivový olej

Olivový olej je súčasťou mnohých diét. Znižuje totiž hladinu cholesterolu v krvi, bojuje proti obezite a vysokému krvnému tlaku. Táto surovina posilňuje imunitný systém a chráni telo pred rakovinou a obezitou.

Celozrnné pečivo

Takéto pečivo zabraňuje telu ukladanie nadbytočného tuku. Vyvarujete sa pomocou neho obezite, vysokému krvnému tlaku a ochoreniam srdca.

Srvátka

Bonusový zdroj proteínov bojuje proti obezite. Je to skvelý pomocník v prášku, ktorý poznajú mnohí z vás. Jeho výhodou je, že spaľuje tuky a zároveň buduje svalstvo.

Bobuľové ovocie je rovnako chutné, ako aj zdravé.

Foto: Ilustračná Stockfreeimages.com

 

Bobuľové ovocie

Maliny a podobné drobné bobuľové ovocie chránia srdce, zvyšujú ostrosť zraku a priaznivo pôsobia na rovnováhu a koordináciu tela. Okrem toho, že ide o chutné ovocie, pomáha krátkodobej pamäti a bojuje proti srdcovým chorobám.

Na uvedených potravinách sa dá postaviť jedálniček. Nie je nutné úplne zmeniť svoje stravovanie. Stačí začleniť dve alebo tri z týchto potravín do každého jedla, a aspoň jedno z nich do každej desiatej alebo olovrantu. Každé jedlo by sa v podstate malo skladať z vyváženej kombinácie bielkovín, tukov a sacharidov. Pridajte ľahké cvičenie na posilnenie brušného svalstva a tešte sa zo skorých výsledkov.

 

 

V tomto článku sa zaoberáme Nadváha ...viac Obezita ...viac
Autor: pluska.sk

Ďalšie články z tejto sekcie

Schudnite efektívne s detoxom: Mínus 5 kíl za týždeň

Schudnite efektívne s detoxom: Mínus 5 kíl za týždeň

17.04.2015
Zdvihne vám sebavedomie, vyhladí vrásky, rozžiari pohľad a zníži riziko civilizačných chorôb. Príjemným vedľajším efektom je úbytok... Čítať viac
 
Herečka Kristína Greppelová: Zhodila som 14 kíl vďaka sirupu a bielkovinám

Herečka Kristína Greppelová: Zhodila som 14 kíl vďaka sirupu a bielkovinám

15.04.2015
Kristína Greppelová mala aj o štyridsať kíl ťažší život. Bez nich sa jej nielen ľahšie dýcha, ale aj chutnejšie varí i pečie. Čítať viac
 
Jednoduchý spôsob, ako zhodíte 2 kilá: Bez väčšieho trápenia

Jednoduchý spôsob, ako zhodíte 2 kilá: Bez väčšieho trápenia

12.04.2015
Väčšina z vás nepotrebuje postavu vychudnutej modelky, aby ste sa cítili dobre. Niekedy stačia aj obyčajné dve kilá a hneď je vám lepšie,... Čítať viac
 
Monika Šagátová zo seriálu Divoké kone: Na postave maká odmalička

Monika Šagátová zo seriálu Divoké kone: Na postave maká odmalička

12.04.2015
Keby Moniku Šagátovú neprijali na herectvo, mohla byť z nej modelka alebo aj misska, ktorá sa už nevie dočkať leta a mora. Čítať viac
 
Keď sa nudíte, nezobkajte! Vyskúšajte niekoľko trikov a zbavte sa zlozvyku

Keď sa nudíte, nezobkajte! Vyskúšajte niekoľko trikov a zbavte sa zlozvyku

05.04.2015
Dlhá chvíľa sa dá krátiť rôznymi spôsobmi. Pre nejedného človeka je ideálnym krátením dlhej chvíle zobkanie. Čítať viac
 
 

wanda.sk