FOTO: Telo už neschováva za MAXI šaty. Pre hroziacu cukrovku schudla 40 kíl

19.10.2017

Mladučká Lorena vážila vyše sto kilogramov. Kvôli obezite sa u nej začali objavovať zdravotné ťažkosti. Rozhodla sa pre zmenu.

Od puberty vážila 115 kg.

Od puberty vážila 115 kg.Autor: Profimedia.sk, Instagram @enfimfit_

Neprehliadnite FOTO!

Brazílčanka Lorena Assis vyrastala v rodine, v ktorej si príliš nepotrpeli na zdravej životospráve či pravidelnom pohybe. Počas dospievania postupne priberala a ako 20-ročná vážila vyše 115 kilogramov. „Odmalička som mala zlé stravovacie návyky a takmer žiadne podnety k pravidelnému cvičeniu. V priebehu rokov sa situácia len zhoršovala,“ zaspomínala si dnes 23-ročná Lorena.

Zrkadlo ju rozplakalo

Na svoju obezitu sa začala inými očami pozerať počas puberty. „Všetko sa zhoršilo, cítila som sa veľmi zle a bola som nespokojná sama so sebou. Moje sebavedomie bolo veľmi nízke. Vždy, keď som sa pozerala do zrkadla, cítila som sklamanie a plakala som,“ povedala pre webovú stránku dailystar.co.uk.

Lorene sa však začal zhoršovať aj zdravotný stav. V dvadsiatke mala nohy také ťažké, že nevládala chodiť dlhšie ako päť minút. Postupne začala cítiť nadmernú únavu i hlad. Odborníci ju varovali, že ak svoj životný štýl nezmení bude skôr či neskôr bojovať aj s cukrovkou. Práve únava a hlad môžu patriť k jej prvým príznakom. 

Bála sa o zdravie

„Práve strach o zdravie bol hlavným dôvodom, aby som odštartovala zmenu. Bola som usedený, smutný človek. Aj moja nespokojnosť samej so sebou, mi dala silu, aby som zmenila svoj život k lepšiemu. Na fotografiách som sa vždy schovávala za svoje veľké šaty,“ analyzuje s odstupom času  svoje rozhodnutie rodáčka z Rio de Janeiro.


Foto: Instagram @enfimfit_

Svoj boj s nadbytočnými kilami odštartovala rozumne. Nesiahla po žiadnej diéte, len si znížila veľkosť porcií, vyberala si zdravšie jedlo i čerstvejšie potraviny. 

Čítajte aj: Fantastické RECEPTY plné zinku! Bojujú proti únave a posilnia imunitu

Začala žiť

Aby sa kalórie lepšie spaľovali, začala sa Lorena pravidelne hýbať. Za začiatku to bola len chôdza, neskôr i posilňovanie. Postupne musela ešte trochu obmedziť príjem sacharidov.


Z Loreny je nový človek ►►► Pozrite sa na jej vypracovanú postavu vo FOTOGALÉRII! Foto: Instagram @enfimfit_

Zmena životného štýlu priniesla svoje ovocie. Behom roka a pol sa jej podarilo zhodiť 40 kilogramov. „Strata hmotnosti mi priniesla dôveru v samu seba. Ak chcem niečo zmeniť, dokážem to. Predtým som len prežívala, ale nežila som. Až teraz viem, čo vlastne život znamená,“ povedala Lorena. Aj po strate kilogramov vo svojich aktivitách nepoľavuje. Okrem posilňovania miluje box a vďaka sociálnym sieťam je inšpiráciou pre mnohé dievčatá.


Pravidelne zverejňuje nielen fotky z fitka, ale zdieľa aj tipy na jedálny lístok.
Viac ► TU! Foto: Instagram @enfimfit_

Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria

Ďalšie články z tejto sekcie

Chcete schudnúť, no neodoláte jedlu? S 5 fintami to zaručene pôjde

Chcete schudnúť, no neodoláte jedlu? S 5 fintami to zaručene pôjde

16.11.2017
Začínate chudnúť znova a znova a vždy vám to prekazí váš dobrý apetít? Jedlu sa ťažko odoláva, ale my vieme, ako na to, aby ste to zvládli.... Čítať viac
 
FOTO: Extrémna obezita ho takmer dohnala k cukrovke. Zaťal sa a schudol 125 kíl!

FOTO: Extrémna obezita ho takmer dohnala k cukrovke. Zaťal sa a schudol 125 kíl!

15.11.2017
Angličan Jack Towers sa už v detstve napchával samými nezdravými jedlami. Keď mal 21 rokov, vážil neuveriteľných 216 kíl! Čítať viac
 
Pôjde to aj bez diéty. 14 FIT tipov ako chudnúť bez obmedzení

Pôjde to aj bez diéty. 14 FIT tipov ako chudnúť bez obmedzení

14.11.2017
Chudnúť je možné aj bez výraznejších stravovacích obmedzení. Aktívnejšiemu pohybu sa však nevyhnete. Čo všetko vám môže spríjemniť... Čítať viac
 
Váš metabolizmus sa nesmie nudiť, inak neschudnete! Ako ho naštartovať?

Váš metabolizmus sa nesmie nudiť, inak neschudnete! Ako ho naštartovať?

13.11.2017
Vyskúšali ste už shred diétu? Jednoduchý princíp vám pomôže opäť rozbehnúť zhadzovanie kilogramov Čítať viac
 
Silný zadok, bruško či stehná? 5 diét podľa toho, kde najviac priberáte

Silný zadok, bruško či stehná? 5 diét podľa toho, kde najviac priberáte

10.11.2017
Typ postavy napovie, čo večeriate a koľko hodín obetujete pohybu. Úspech na prvý pokus vám zaručí, ak svoje chudnutie zacielite presne... Čítať viac
 
 

wanda.sk