FOTO: Telo už neschováva za MAXI šaty. Pre hroziacu cukrovku schudla 40 kíl

19.10.2017

Mladučká Lorena vážila vyše sto kilogramov. Kvôli obezite sa u nej začali objavovať zdravotné ťažkosti. Rozhodla sa pre zmenu.

Od puberty vážila 115 kg.

Od puberty vážila 115 kg.Autor: Profimedia.sk, Instagram @enfimfit_

Neprehliadnite FOTO!

Brazílčanka Lorena Assis vyrastala v rodine, v ktorej si príliš nepotrpeli na zdravej životospráve či pravidelnom pohybe. Počas dospievania postupne priberala a ako 20-ročná vážila vyše 115 kilogramov. „Odmalička som mala zlé stravovacie návyky a takmer žiadne podnety k pravidelnému cvičeniu. V priebehu rokov sa situácia len zhoršovala,“ zaspomínala si dnes 23-ročná Lorena.

Zrkadlo ju rozplakalo

Na svoju obezitu sa začala inými očami pozerať počas puberty. „Všetko sa zhoršilo, cítila som sa veľmi zle a bola som nespokojná sama so sebou. Moje sebavedomie bolo veľmi nízke. Vždy, keď som sa pozerala do zrkadla, cítila som sklamanie a plakala som,“ povedala pre webovú stránku dailystar.co.uk.

Lorene sa však začal zhoršovať aj zdravotný stav. V dvadsiatke mala nohy také ťažké, že nevládala chodiť dlhšie ako päť minút. Postupne začala cítiť nadmernú únavu i hlad. Odborníci ju varovali, že ak svoj životný štýl nezmení bude skôr či neskôr bojovať aj s cukrovkou. Práve únava a hlad môžu patriť k jej prvým príznakom. 

Bála sa o zdravie

„Práve strach o zdravie bol hlavným dôvodom, aby som odštartovala zmenu. Bola som usedený, smutný človek. Aj moja nespokojnosť samej so sebou, mi dala silu, aby som zmenila svoj život k lepšiemu. Na fotografiách som sa vždy schovávala za svoje veľké šaty,“ analyzuje s odstupom času  svoje rozhodnutie rodáčka z Rio de Janeiro.


Foto: Instagram @enfimfit_

Svoj boj s nadbytočnými kilami odštartovala rozumne. Nesiahla po žiadnej diéte, len si znížila veľkosť porcií, vyberala si zdravšie jedlo i čerstvejšie potraviny. 

Čítajte aj: Fantastické RECEPTY plné zinku! Bojujú proti únave a posilnia imunitu

Začala žiť

Aby sa kalórie lepšie spaľovali, začala sa Lorena pravidelne hýbať. Za začiatku to bola len chôdza, neskôr i posilňovanie. Postupne musela ešte trochu obmedziť príjem sacharidov.


Z Loreny je nový človek ►►► Pozrite sa na jej vypracovanú postavu vo FOTOGALÉRII! Foto: Instagram @enfimfit_

Zmena životného štýlu priniesla svoje ovocie. Behom roka a pol sa jej podarilo zhodiť 40 kilogramov. „Strata hmotnosti mi priniesla dôveru v samu seba. Ak chcem niečo zmeniť, dokážem to. Predtým som len prežívala, ale nežila som. Až teraz viem, čo vlastne život znamená,“ povedala Lorena. Aj po strate kilogramov vo svojich aktivitách nepoľavuje. Okrem posilňovania miluje box a vďaka sociálnym sieťam je inšpiráciou pre mnohé dievčatá.


Pravidelne zverejňuje nielen fotky z fitka, ale zdieľa aj tipy na jedálny lístok.
Viac ► TU! Foto: Instagram @enfimfit_

Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria

Ďalšie články z tejto sekcie

Nechudnete z brucha? Vieme, čo je za tým, aj ako tuk dostať preč!

Nechudnete z brucha? Vieme, čo je za tým, aj ako tuk dostať preč!

dnes
Máte pneumatiku okolo pása? Podľa odborníkov ide o „stresové“ brucho a vinníkom je hormón kortizol, ktorý môže prispieť k tvorbe tuku... Čítať viac
 
4 varianty preušovanej diéty. Môžete si vybrať, ktorá vám sadne

4 varianty preušovanej diéty. Môžete si vybrať, ktorá vám sadne

včera
Nejde to dole? Skúste zmeniť časy, v ktorých jete a deň vydržte s prázdnym žalúdkom. Množstvo, obsah jedálnička ani tréningový plán... Čítať viac
 
5 príčin prejedania sa. Dokážete im dať STOPKU

5 príčin prejedania sa. Dokážete im dať STOPKU

16.01.2018
Čo znamená prejedanie? Každé sústo, ktoré skonzumujete bez toho, aby ste boli hladní. Čítať viac
 
Váš príbeh: Po dvoch pôrodoch 119 kíl. Veronika schudla 40 a ide ďalej!

Váš príbeh: Po dvoch pôrodoch 119 kíl. Veronika schudla 40 a ide ďalej!

15.01.2018
Veronika Mrázová nikdy netrpela nadváhou. „Moje stravovanie bolo také bežné. Niekedy sa mi smiali, že toho pojem ako „malý cirkus“... Čítať viac
 
Pre toto vám rastú boky! Dôležitý krok v živote kazí disciplínu

Pre toto vám rastú boky! Dôležitý krok v živote kazí disciplínu

11.01.2018
Britský výskum priniesol prekvapivé zistenie. Priberanie urýchli pozitívna životná zmena. Čítať viac
 
 

wanda.sk