FOTO: Telo už neschováva za MAXI šaty. Pre hroziacu cukrovku schudla 40 kíl

19.10.2017

Mladučká Lorena vážila vyše sto kilogramov. Kvôli obezite sa u nej začali objavovať zdravotné ťažkosti. Rozhodla sa pre zmenu.

Od puberty vážila 115 kg.

Od puberty vážila 115 kg.Autor: Profimedia.sk, Instagram @enfimfit_

Neprehliadnite FOTO!

Brazílčanka Lorena Assis vyrastala v rodine, v ktorej si príliš nepotrpeli na zdravej životospráve či pravidelnom pohybe. Počas dospievania postupne priberala a ako 20-ročná vážila vyše 115 kilogramov. „Odmalička som mala zlé stravovacie návyky a takmer žiadne podnety k pravidelnému cvičeniu. V priebehu rokov sa situácia len zhoršovala,“ zaspomínala si dnes 23-ročná Lorena.

Zrkadlo ju rozplakalo

Na svoju obezitu sa začala inými očami pozerať počas puberty. „Všetko sa zhoršilo, cítila som sa veľmi zle a bola som nespokojná sama so sebou. Moje sebavedomie bolo veľmi nízke. Vždy, keď som sa pozerala do zrkadla, cítila som sklamanie a plakala som,“ povedala pre webovú stránku dailystar.co.uk.

Lorene sa však začal zhoršovať aj zdravotný stav. V dvadsiatke mala nohy také ťažké, že nevládala chodiť dlhšie ako päť minút. Postupne začala cítiť nadmernú únavu i hlad. Odborníci ju varovali, že ak svoj životný štýl nezmení bude skôr či neskôr bojovať aj s cukrovkou. Práve únava a hlad môžu patriť k jej prvým príznakom. 

Bála sa o zdravie

„Práve strach o zdravie bol hlavným dôvodom, aby som odštartovala zmenu. Bola som usedený, smutný človek. Aj moja nespokojnosť samej so sebou, mi dala silu, aby som zmenila svoj život k lepšiemu. Na fotografiách som sa vždy schovávala za svoje veľké šaty,“ analyzuje s odstupom času  svoje rozhodnutie rodáčka z Rio de Janeiro.


Foto: Instagram @enfimfit_

Svoj boj s nadbytočnými kilami odštartovala rozumne. Nesiahla po žiadnej diéte, len si znížila veľkosť porcií, vyberala si zdravšie jedlo i čerstvejšie potraviny. 

Čítajte aj: Fantastické RECEPTY plné zinku! Bojujú proti únave a posilnia imunitu

Začala žiť

Aby sa kalórie lepšie spaľovali, začala sa Lorena pravidelne hýbať. Za začiatku to bola len chôdza, neskôr i posilňovanie. Postupne musela ešte trochu obmedziť príjem sacharidov.


Z Loreny je nový človek ►►► Pozrite sa na jej vypracovanú postavu vo FOTOGALÉRII! Foto: Instagram @enfimfit_

Zmena životného štýlu priniesla svoje ovocie. Behom roka a pol sa jej podarilo zhodiť 40 kilogramov. „Strata hmotnosti mi priniesla dôveru v samu seba. Ak chcem niečo zmeniť, dokážem to. Predtým som len prežívala, ale nežila som. Až teraz viem, čo vlastne život znamená,“ povedala Lorena. Aj po strate kilogramov vo svojich aktivitách nepoľavuje. Okrem posilňovania miluje box a vďaka sociálnym sieťam je inšpiráciou pre mnohé dievčatá.


Pravidelne zverejňuje nielen fotky z fitka, ale zdieľa aj tipy na jedálny lístok.
Viac ► TU! Foto: Instagram @enfimfit_

Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

17 povzbudzovačov pažravosti. Doma ich máte všetky!

17 povzbudzovačov pažravosti. Doma ich máte všetky!

16.03.2018
Zelené jablká sú síce plné vitamínov, ale podporujú chuť do jedla. Kde všade ešte na vás striehnu nástrahy, ktoré povzbudzujú pažravosť?... Čítať viac
 
FOTO: Ploché bruško si vyjedzte. Čo vám v strave nesmie chýbať?

FOTO: Ploché bruško si vyjedzte. Čo vám v strave nesmie chýbať?

15.03.2018
Dajte si na tanier správne potraviny a váš sen o štíhlom bruchu bude reálnejší. Rýchlejšie uvidíte aj výsledky cvičenia. Čítať viac
 
Radí výživová odborníčka: Koľko ovocia a zeleniny denne naštartuje chudnutie?

Radí výživová odborníčka: Koľko ovocia a zeleniny denne naštartuje chudnutie?

15.03.2018
Poznáte pravidlo piatich zdravých a živých porcií denne? Ukážeme vám, čo presne to znamená. Čítať viac
 
Pribrali ste pri sedavom zamestnaní? Malé triky odštartujú veľkú zmenu

Pribrali ste pri sedavom zamestnaní? Malé triky odštartujú veľkú zmenu

12.03.2018
Odkladanie obeda či zaháňanie hladu rýchlym občerstvením patria pri sedavom zamestnaní k najčastejším chybám. Čítať viac
 
Slasť z jedla a pocity viny. Odborníčka o zlyhaniach v snahe schudnúť

Slasť z jedla a pocity viny. Odborníčka o zlyhaniach v snahe schudnúť

12.03.2018
Prečo je chudnutie také ťažké? Lebo jedlo je jedno z najdostupnejších potešení, hovorí odborníčka Alexandra Frolkovičová. Čítať viac
 
 

wanda.sk

FOTO: Telo už neschováva za MAXI šaty. Pre hroziacu cukrovku schudla 40 kíl
Katarína Posluchová