predplatne
 

FOTO: Manželia schudli 146 kg, aby sa im splnil sen. Pozrite sa na nich!

10.07.2017

Kelly a Justin s nadbytočnými kilami vyrastali a neprekážali im ani na svadbe. K zmene ich donútila až túžba po dieťati.

Nadbytočné kilá neboli pre nich problém, kým nechceli bábätko.

Nadbytočné kilá neboli pre nich problém, kým nechceli bábätko.Autor: Profimedia.sk

Kelly a Justin sa milovali aj s nadbytočnými kilami. Mladá dvojica ich nikdy neriešila. Ťažkosti sa objavili až po svadbe. V obidvoch prípadoch sa za obezitou skrýval nezdravý životný štýl. „Už ako dieťa som mala nadváhu a kilogramy mi postupne pribúdali aj na strednej škole. Vždy som mala tendencie prejedať sa a moja kontrola nad veľkosťou porcií nebola príliš veľká,“ hovorí dnes 24-ročná Kelly. Po svadbe vážila 165 kilogramov, jej manžel Justin Havel mal niečo cez 150. Idylu mladých mladomanželov narušila až nepríjemná diagnóza. Kelly trpela takzvaným polycystickým vaječníkmi.

Pozrite si FOTOGALÉRIU!

Tvrdý štart

Pri tomto syndróme sa vo vaječníkoch vytvárajú malé cysty. Zároveň vzniká endokrinná nerovnováha a objavujú sa zvýšené hodnoty mužských pohlavných hormónov. Postupne sa zastaví ovulácia. Polycystické vaječníky môžu byť aj príčinou neplodnosti. Kelly doktor varoval, že sa výrazne znižuje možnosť prirodzeného otehotnenia a zároveň zvyšuje možnosť samovoľného potratu. Všetko ešte zhoršovala jej obezita. Mladá Američanka sa však nevzdávala. Práve táto diagnóza naštartovala v jej živote zmenu. Rozhodla sa, že od základu zmení svoj životný štýl. Za každú cenu chcela prirodzene otehotnieť. 

Čítajte aj: 24 najväčších ničiteľov spermií. Číslo desať vás skutočne prekvapí!

Škrtla cukor

V prvom rade Kelly vylúčila z jedálneho lístka potraviny s vysokým obsahom cukru a poobzerala so po iných zdrojoch energie. „Snažila som sa preprogramovať moju hlavu, aby netúžila po rýchlom cukre, ale skôr po potravinách, ktoré mi budú dodávať palivo postupne a dlhodobejšie,“ povedala pri britský Daily Mail. Vyškrtla sladené energetické nápoje a aj kávu si servírovala bez cukru. A hlavne sa začala viac hýbať. Pravidelne chodila na prechádzky, túry alebo len zaparkovala ďalej od obchodu. Manžel ju v celom úsilí od začiatku podporoval a dokonca začal chudnúť aj on sám.

Dočkali sa dcérky

Všetko sa skončilo šťastne a približne po roku a pol chudnutia sa podarilo Kelly otehotnieť. Vnímala to ako zázrak. Dcérka im bola tou najväčšou odmenou za ich vynaložené úsilie. Ich vzťah je pevnejší ako predtým. Spoločne sa im podarilo zhodiť neuveriteľných 146 kg. Kelly schudla 89 kg a jej manžel 57 kg. Zmenili si natoľko, že si dokonca dali opäť urobiť svoje svadobné fotky. „Obidvaja sme vyrastali ako morbídne obézni. Teraz chceme byť pre našu dcéru vzorom, vštepiť jej zdravý životný štýl. Niekedy je ťažké akceptovať všetky zmeny, ktoré sme urobili, ale manžel mi vždy pripomenie, že sme to robili pre našu dcéru," dodáva Kelly. 

Pozrite sa ako sa manželia zmenili ►►►

 

V tomto článku sa zaoberáme Obezita ...viac
Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Štíhle ako Japonky? Spoznajte tajomstvo chudnutia bez diét

Štíhle ako Japonky? Spoznajte tajomstvo chudnutia bez diét

včera
Netrpia pre krásu, nepriberajú a akoby ani nestarli. Zhadzujte kilá podľa japonského návodu. Čítať viac
 
10 stratégií, ktoré pomôžu schudnúť natrvalo. Potvrdené z Oxfordu!

10 stratégií, ktoré pomôžu schudnúť natrvalo. Potvrdené z Oxfordu!

14.09.2018
Stratégií na chudnutie je obrovské množstvo, od fungujúcich až po život ohrozujúce. Všetky cesty k zhodeniu kíl ale musia spĺňať pár... Čítať viac
 
Chudnete, no nechcete prísť o svaly? 13 tipov naštartuje správne enzýmy

Chudnete, no nechcete prísť o svaly? 13 tipov naštartuje správne enzýmy

12.09.2018
So stratou hmotnosti prichádza v ruka v ruke aj strata svalovej hmote. V potravinách však nájdete enzýmy, ktoré vám pomôžu Čítať viac
 
8 kritických momentov v živote rozhodne o nadváhe. Prepásli ste ich?

8 kritických momentov v živote rozhodne o nadváhe. Prepásli ste ich?

10.09.2018
Od narodenia do dospelosti sa stretnete so situáciami, ktoré môžu prispieť ku kilám navyše. Nie všetkým viete zabrániť! Čítať viac
 
Zabudnite na BMI, môže klamať. Pravdu vám povie iné číslo

Zabudnite na BMI, môže klamať. Pravdu vám povie iné číslo

07.09.2018
Odborníci vymysleli nový a jednoduchší spôsob merania telesného tuku. Čítať viac
 
 

wanda.sk

FOTO: Manželia schudli 146 kg, aby sa im splnil sen. Pozrite sa na nich!
Katarína Posluchová