predplatne
 

FOTO: Manželia schudli 146 kg, aby sa im splnil sen. Pozrite sa na nich!

10.07.2017

Kelly a Justin s nadbytočnými kilami vyrastali a neprekážali im ani na svadbe. K zmene ich donútila až túžba po dieťati.

Nadbytočné kilá neboli pre nich problém, kým nechceli bábätko.

Nadbytočné kilá neboli pre nich problém, kým nechceli bábätko.Autor: Profimedia.sk

Kelly a Justin sa milovali aj s nadbytočnými kilami. Mladá dvojica ich nikdy neriešila. Ťažkosti sa objavili až po svadbe. V obidvoch prípadoch sa za obezitou skrýval nezdravý životný štýl. „Už ako dieťa som mala nadváhu a kilogramy mi postupne pribúdali aj na strednej škole. Vždy som mala tendencie prejedať sa a moja kontrola nad veľkosťou porcií nebola príliš veľká,“ hovorí dnes 24-ročná Kelly. Po svadbe vážila 165 kilogramov, jej manžel Justin Havel mal niečo cez 150. Idylu mladých mladomanželov narušila až nepríjemná diagnóza. Kelly trpela takzvaným polycystickým vaječníkmi.

Pozrite si FOTOGALÉRIU!

Tvrdý štart

Pri tomto syndróme sa vo vaječníkoch vytvárajú malé cysty. Zároveň vzniká endokrinná nerovnováha a objavujú sa zvýšené hodnoty mužských pohlavných hormónov. Postupne sa zastaví ovulácia. Polycystické vaječníky môžu byť aj príčinou neplodnosti. Kelly doktor varoval, že sa výrazne znižuje možnosť prirodzeného otehotnenia a zároveň zvyšuje možnosť samovoľného potratu. Všetko ešte zhoršovala jej obezita. Mladá Američanka sa však nevzdávala. Práve táto diagnóza naštartovala v jej živote zmenu. Rozhodla sa, že od základu zmení svoj životný štýl. Za každú cenu chcela prirodzene otehotnieť. 

Čítajte aj: 24 najväčších ničiteľov spermií. Číslo desať vás skutočne prekvapí!

Škrtla cukor

V prvom rade Kelly vylúčila z jedálneho lístka potraviny s vysokým obsahom cukru a poobzerala so po iných zdrojoch energie. „Snažila som sa preprogramovať moju hlavu, aby netúžila po rýchlom cukre, ale skôr po potravinách, ktoré mi budú dodávať palivo postupne a dlhodobejšie,“ povedala pri britský Daily Mail. Vyškrtla sladené energetické nápoje a aj kávu si servírovala bez cukru. A hlavne sa začala viac hýbať. Pravidelne chodila na prechádzky, túry alebo len zaparkovala ďalej od obchodu. Manžel ju v celom úsilí od začiatku podporoval a dokonca začal chudnúť aj on sám.

Dočkali sa dcérky

Všetko sa skončilo šťastne a približne po roku a pol chudnutia sa podarilo Kelly otehotnieť. Vnímala to ako zázrak. Dcérka im bola tou najväčšou odmenou za ich vynaložené úsilie. Ich vzťah je pevnejší ako predtým. Spoločne sa im podarilo zhodiť neuveriteľných 146 kg. Kelly schudla 89 kg a jej manžel 57 kg. Zmenili si natoľko, že si dokonca dali opäť urobiť svoje svadobné fotky. „Obidvaja sme vyrastali ako morbídne obézni. Teraz chceme byť pre našu dcéru vzorom, vštepiť jej zdravý životný štýl. Niekedy je ťažké akceptovať všetky zmeny, ktoré sme urobili, ale manžel mi vždy pripomenie, že sme to robili pre našu dcéru," dodáva Kelly. 

Pozrite sa ako sa manželia zmenili ►►►

 

V tomto článku sa zaoberáme Obezita ...viac
Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Káva, bublinky a smog. Prekvapivé veci, ktoré vám nedovolia chudnúť

Káva, bublinky a smog. Prekvapivé veci, ktoré vám nedovolia chudnúť

dnes
Niekedy je menej viac. Skúste sa prestať potiť vo fitku a behať večer po meste plnom výfukových plynov. Čítať viac
 
Pozor, za priberaním sa môže skrývať aj neporiadok v kuchyni

Pozor, za priberaním sa môže skrývať aj neporiadok v kuchyni

14.01.2019
Nový výskum si posvietil priamo na gazdinky. Máte kuchyňu pekne vyupratovanú alebo sa vám na kuchynskej linke všeličo povaľuje? Čítať viac
 
Diéta podľa Beyoncé: Schudnite v rekordnom čase desiatky kíl

Diéta podľa Beyoncé: Schudnite v rekordnom čase desiatky kíl

11.01.2019
Obľúbená speváčka sa potrebovala dostať po pôrode do formy. Pomohol jej prísny diétny plán a detox z javorového sirupu. Čítať viac
 
Dali ste si novoročné predsavzatie schudnúť? Už dnes ho poruší 1/4 z vás. Tu je dôvod

Dali ste si novoročné predsavzatie schudnúť? Už dnes ho poruší 1/4 z vás. Tu je dôvod

10.01.2019
Koľko potrvá schudnú nadváhu z minulého roka? A dokážete to vôbec? Čítať viac
 
Ako si „nakopnúť“ metabolizmus, aby sa vám lepšie spaľovali kalórie?

Ako si „nakopnúť“ metabolizmus, aby sa vám lepšie spaľovali kalórie?

08.01.2019
Pomalý metabolizmus znamená pomalšie spaľovanie kalórií a rýchlejšie priberanie. Našťastie, rýchlosť metabolizmu si dokážete... Čítať viac
 
 

wanda.sk

FOTO: Manželia schudli 146 kg, aby sa im splnil sen. Pozrite sa na nich!
Katarína Posluchová