FOTO: Sexi premena študentky po strate 40 kíl. S redukciou začnite pomaly, radí

10.10.2017

Mladá 24-ročná žena neustále priberala pre nezdravú stravu. Vo svojom veku prekročila 103 kíl.

Zmenila stravu, začala cvičiť a dosiahla to, po čom túžila.

Zmenila stravu, začala cvičiť a dosiahla to, po čom túžila.Autor: Profimedia.sk

Napriek tomu, že pochádza z rodiny, kde sa veľa športuje, nevenovala sa žiadnemu športu a pochutnávala si na vysokokalorických jedlách. Pomohla jej láska. V momente ako sa zamilovala, zistila, že musí rázne zmeniť životný štýl.

FOTO: Nezniesla pohľad na svoje telo. Rozhodla sa pre radikálnu zmenu

Nevzdávala sa

Úplne zmenila stravovací režim. Začala jesť čerstvé potraviny a každý deň aktívne cvičila. Vďaka tomu schudla a dnes váži 60 kíl.

Ako sa dostala do kolobehu závislosti od nezdravej stravy? „Moja rodina sa stravovala zdravo. Ja som však nevedela prestať s nezdravými jedlami. Doslova som od nich bola závislá. Predtým som nemala žiadnu motiváciu zmeniť svoje nezdravé návyky," povedala Molly, ktorá časom začala trpieť pesimizmom a beznádejou.

Trápenie sa odrazilo na psychike

„Bola som veľmi deprimovaná a nemala som dostatok istoty. Neverila som si, že to vlastnými silami sama zvládnem. Obezita je oveľa viac ako fyzická výzva. Človek musí byť duševne silný a vyrovnaný, aby sa s ňou úspešne popasoval,“ hovorí Molly, ktorá sa zamilovala a to sa stalo pre ňu najväčšou motiváciou nevzdať svoj boj s obezitou.

FOTO: Za dva roky sa zmenila z nenápadnej moletky na modelku

Začala drasticky


Viac vo fotogalérii ►►►

Na začiatku podnikla drastické kroky. „Snažila som sa úplne obmedzovať konzumáciu nezdravých jedál. Svoje porcie zmenšila na polovicu až tretinu. Bola som hladná, ale snažila som sa tieto pocity vyčleniť z hlavy. Keď som schudla polovicu svojej hmotnosti, rozhodla som sa vrátiť k stravovaniu, ktoré nebolo také drastické. Prijímala som 1 200 kalórií a, samozrejme, pravidelne som cvičila v posilňovni. A vďaka tomu som sa dostala tam, kde som dnes,“ hovorí spokojná Molly.

Dnes prijme asi 1200 až 1500 kalórií denne a snaží sa čo najviac cvičiť. Okrem toho sa vyhýba konzumácii cukrov a je veľa čerstvej zeleniny. Na začiatku svojej premeny uprednostňovala nízkokalorické potraviny. Teraz dbá hlavne na konzumáciu kvalitnej, čerstvej stravy. Úplne sa vyhýba polotovarom a jedlám z rýchleho občerstvenia.

FOTO: Zbavila sa čipsov, zhodila 35 kg a konečne si obliekla bikiny

Študuje zdravú výživu

„V súčasnosti chodím do školy, ktorá je zameraná na štúdium zdravej výživy. Momentálne ma oveľa viac trápi to, či je jedlo, ktoré mám zjesť dostatočne zdravé a čerstvé ako to, či vďaka nemu priberiem. To, že som schudla, úplne zmenilo môj život. Kedysi som bola extrémne lenivá a nepripúšťala som si, že musím začať sama od seba. Chudnutie ma naučilo byť zodpovednou, pomohlo mi k odhodlanosti a vytrvalosti,“ hovorí Molly.

No nebolo to vôbec jednoduché. Aj ona mala dni, kedy s chudnutím chcela skoncovať a znova si dopriať poriadne jedlo. Hlavne vtedy, keď sa rozišla so svojim priateľom. Nevzdala však svoj boj. „Najdôležitejšou vecou je snažiť sa o pomalé zmeny a nehnať sa za rýchlymi úspechmi,“ radí študentka.

Nepreháňajte!

„Dnes sa toľko ľudí snaží schudnúť. Trápia sa, cvičia, hladujú. Nie je jednoduché, dosiahnuť svoju vysnívanú hmotnosť. Keby to bolo také ľahké, každý by mal dokonalé telo,“ myslí si Molly, ktorej mnoho ľudí fandí vďaka jej príbehu na sociálnych sieťach.

„Začnite pomaly, na začiatku vám môže pomôcť aktívnejšia chôdza a zmena stravy. Nepreháňajte to s tréningami v posilňovniach. Ak vám to nepôjde podľa predstáv, budete znechutení a nebude sa vám chcieť pokračovať v cvičení. Najdôležitejšie je, aby ste boli trpezliví,“ radí študentka.

Ďalšie motivujúce príbehy: 

Autor: Natália Kuľková
Fotogaléria

Ďalšie články z tejto sekcie

Výživová poradkyňa: Na jeseň sa lepšie chudne s polievkami. Ako ich variť?

Výživová poradkyňa: Na jeseň sa lepšie chudne s polievkami. Ako ich variť?

včera
Organizmus na jeseň túži po niečom teplom a výživnom. Nemusíte sa vzdať chudnutia, stačí len vymeniť zelený šalát za teplú polievku.... Čítať viac
 
FOTO: Telo už neschováva za MAXI šaty. Pre hroziacu cukrovku schudla 40 kíl

FOTO: Telo už neschováva za MAXI šaty. Pre hroziacu cukrovku schudla 40 kíl

19.10.2017
Mladučká Lorena vážila vyše sto kilogramov. Kvôli obezite sa u nej začali objavovať zdravotné ťažkosti. Rozhodla sa pre zmenu. Čítať viac
 
Konečne príjemné chudnutie! S pravidlom 80:20 sa nebudete obmedzovať

Konečne príjemné chudnutie! S pravidlom 80:20 sa nebudete obmedzovať

18.10.2017
Už žiadne odmietanie večerí s priateľmi a počítanie kalórií. Zmeňte svoje stravovacie návyky bez výčitiek, zostaňte motivovaní,... Čítať viac
 
9 štartérov metabolizmu: Nesklamú, chudnutie pôjde ako po masle!

9 štartérov metabolizmu: Nesklamú, chudnutie pôjde ako po masle!

17.10.2017
Ak ste sa nenarodili so "štíhlymi génmi", musíte na sebe oveľa tvrdšie pracovať. Predsa však existuje niekoľko zásad, pomocou ktorých... Čítať viac
 
Dobrý vs. zlý tuk: SUPER objav, ako ho ľahko premeniť na štíhly

Dobrý vs. zlý tuk: SUPER objav, ako ho ľahko premeniť na štíhly

16.10.2017
Vedci z Washingtonskej univerzity už vedia, ako z bieleho tuku, pre ktorý priberáte, spraviť užitočný. Čítať viac
 
 

wanda.sk