FOTO: Sexi premena študentky po strate 40 kíl. S redukciou začnite pomaly, radí

10.10.2017

Mladá 24-ročná žena neustále priberala pre nezdravú stravu. Vo svojom veku prekročila 103 kíl.

Zmenila stravu, začala cvičiť a dosiahla to, po čom túžila.

Zmenila stravu, začala cvičiť a dosiahla to, po čom túžila.Autor: Profimedia.sk

Napriek tomu, že pochádza z rodiny, kde sa veľa športuje, nevenovala sa žiadnemu športu a pochutnávala si na vysokokalorických jedlách. Pomohla jej láska. V momente ako sa zamilovala, zistila, že musí rázne zmeniť životný štýl.

FOTO: Nezniesla pohľad na svoje telo. Rozhodla sa pre radikálnu zmenu

Nevzdávala sa

Úplne zmenila stravovací režim. Začala jesť čerstvé potraviny a každý deň aktívne cvičila. Vďaka tomu schudla a dnes váži 60 kíl.

Ako sa dostala do kolobehu závislosti od nezdravej stravy? „Moja rodina sa stravovala zdravo. Ja som však nevedela prestať s nezdravými jedlami. Doslova som od nich bola závislá. Predtým som nemala žiadnu motiváciu zmeniť svoje nezdravé návyky," povedala Molly, ktorá časom začala trpieť pesimizmom a beznádejou.

Trápenie sa odrazilo na psychike

„Bola som veľmi deprimovaná a nemala som dostatok istoty. Neverila som si, že to vlastnými silami sama zvládnem. Obezita je oveľa viac ako fyzická výzva. Človek musí byť duševne silný a vyrovnaný, aby sa s ňou úspešne popasoval,“ hovorí Molly, ktorá sa zamilovala a to sa stalo pre ňu najväčšou motiváciou nevzdať svoj boj s obezitou.

FOTO: Za dva roky sa zmenila z nenápadnej moletky na modelku

Začala drasticky


Viac vo fotogalérii ►►►

Na začiatku podnikla drastické kroky. „Snažila som sa úplne obmedzovať konzumáciu nezdravých jedál. Svoje porcie zmenšila na polovicu až tretinu. Bola som hladná, ale snažila som sa tieto pocity vyčleniť z hlavy. Keď som schudla polovicu svojej hmotnosti, rozhodla som sa vrátiť k stravovaniu, ktoré nebolo také drastické. Prijímala som 1 200 kalórií a, samozrejme, pravidelne som cvičila v posilňovni. A vďaka tomu som sa dostala tam, kde som dnes,“ hovorí spokojná Molly.

Dnes prijme asi 1200 až 1500 kalórií denne a snaží sa čo najviac cvičiť. Okrem toho sa vyhýba konzumácii cukrov a je veľa čerstvej zeleniny. Na začiatku svojej premeny uprednostňovala nízkokalorické potraviny. Teraz dbá hlavne na konzumáciu kvalitnej, čerstvej stravy. Úplne sa vyhýba polotovarom a jedlám z rýchleho občerstvenia.

FOTO: Zbavila sa čipsov, zhodila 35 kg a konečne si obliekla bikiny

Študuje zdravú výživu

„V súčasnosti chodím do školy, ktorá je zameraná na štúdium zdravej výživy. Momentálne ma oveľa viac trápi to, či je jedlo, ktoré mám zjesť dostatočne zdravé a čerstvé ako to, či vďaka nemu priberiem. To, že som schudla, úplne zmenilo môj život. Kedysi som bola extrémne lenivá a nepripúšťala som si, že musím začať sama od seba. Chudnutie ma naučilo byť zodpovednou, pomohlo mi k odhodlanosti a vytrvalosti,“ hovorí Molly.

No nebolo to vôbec jednoduché. Aj ona mala dni, kedy s chudnutím chcela skoncovať a znova si dopriať poriadne jedlo. Hlavne vtedy, keď sa rozišla so svojim priateľom. Nevzdala však svoj boj. „Najdôležitejšou vecou je snažiť sa o pomalé zmeny a nehnať sa za rýchlymi úspechmi,“ radí študentka.

Nepreháňajte!

„Dnes sa toľko ľudí snaží schudnúť. Trápia sa, cvičia, hladujú. Nie je jednoduché, dosiahnuť svoju vysnívanú hmotnosť. Keby to bolo také ľahké, každý by mal dokonalé telo,“ myslí si Molly, ktorej mnoho ľudí fandí vďaka jej príbehu na sociálnych sieťach.

„Začnite pomaly, na začiatku vám môže pomôcť aktívnejšia chôdza a zmena stravy. Nepreháňajte to s tréningami v posilňovniach. Ak vám to nepôjde podľa predstáv, budete znechutení a nebude sa vám chcieť pokračovať v cvičení. Najdôležitejšie je, aby ste boli trpezliví,“ radí študentka.

Ďalšie motivujúce príbehy: 

Autor: Natália Kuľková
Fotogaléria

Ďalšie články z tejto sekcie

Nepribrať cez Vianoce? Pôjde to, no musíte vedieť zopár faktov

Nepribrať cez Vianoce? Pôjde to, no musíte vedieť zopár faktov

13.12.2017
Schudnúť po sviatkoch plných jedla a pitia je viac ako náročné. Asi si to treba premyslieť ešte skôr, ako sa vrhnete do pečenia a potom... Čítať viac
 
FOTO: Ohromné splnenie novoročného predsavzatia! Trénermi si boli navzájom

FOTO: Ohromné splnenie novoročného predsavzatia! Trénermi si boli navzájom

12.12.2017
Nemali trénerov ani vytvorený stravovací plán. Nikdy si nemysleli, že by sa z nich za pol rok stali celkom iní ľudia. Ich novoročné predsavzatie... Čítať viac
 
S iZdravie.sk ste vyhrali motivačný FITNESS diár! A viete už, ako v decembri nepribrať?

S iZdravie.sk ste vyhrali motivačný FITNESS diár! A viete už, ako v decembri nepribrať?

12.12.2017
Na Mikuláša sme vyhlásili súťaž o super motivačný diár na rok 2018, ktorý vás podporí v snahe zdravšej životosprávy a v sne o krajšej... Čítať viac
 
Nedarí sa vám v zime chudnúť? Pomôže 5 tipov

Nedarí sa vám v zime chudnúť? Pomôže 5 tipov

12.12.2017
Chudnutie si v zime vyžaduje konzumáciu iných potravín a jedál, na aké ste boli zvyknutí počas teplejších mesiacov. Čítať viac
 
Potrebujete zhodiť? Nehľadajte zázračnú diétu, pomôže psychológia

Potrebujete zhodiť? Nehľadajte zázračnú diétu, pomôže psychológia

11.12.2017
Ak zdravú životosprávu podporíte drobnými trikmi, ľahko sa dostane do formy. Prečo sa oplatí schovať váhu a sadnúť si za stôl? Čítať viac
 
 

wanda.sk