FOTO: Sexi premena študentky po strate 40 kíl. S redukciou začnite pomaly, radí

10.10.2017

Mladá 24-ročná žena neustále priberala pre nezdravú stravu. Vo svojom veku prekročila 103 kíl.

Zmenila stravu, začala cvičiť a dosiahla to, po čom túžila.

Zmenila stravu, začala cvičiť a dosiahla to, po čom túžila.Autor: Profimedia.sk

Napriek tomu, že pochádza z rodiny, kde sa veľa športuje, nevenovala sa žiadnemu športu a pochutnávala si na vysokokalorických jedlách. Pomohla jej láska. V momente ako sa zamilovala, zistila, že musí rázne zmeniť životný štýl.

FOTO: Nezniesla pohľad na svoje telo. Rozhodla sa pre radikálnu zmenu

Nevzdávala sa

Úplne zmenila stravovací režim. Začala jesť čerstvé potraviny a každý deň aktívne cvičila. Vďaka tomu schudla a dnes váži 60 kíl.

Ako sa dostala do kolobehu závislosti od nezdravej stravy? „Moja rodina sa stravovala zdravo. Ja som však nevedela prestať s nezdravými jedlami. Doslova som od nich bola závislá. Predtým som nemala žiadnu motiváciu zmeniť svoje nezdravé návyky," povedala Molly, ktorá časom začala trpieť pesimizmom a beznádejou.

Trápenie sa odrazilo na psychike

„Bola som veľmi deprimovaná a nemala som dostatok istoty. Neverila som si, že to vlastnými silami sama zvládnem. Obezita je oveľa viac ako fyzická výzva. Človek musí byť duševne silný a vyrovnaný, aby sa s ňou úspešne popasoval,“ hovorí Molly, ktorá sa zamilovala a to sa stalo pre ňu najväčšou motiváciou nevzdať svoj boj s obezitou.

FOTO: Za dva roky sa zmenila z nenápadnej moletky na modelku

Začala drasticky


Viac vo fotogalérii ►►►

Na začiatku podnikla drastické kroky. „Snažila som sa úplne obmedzovať konzumáciu nezdravých jedál. Svoje porcie zmenšila na polovicu až tretinu. Bola som hladná, ale snažila som sa tieto pocity vyčleniť z hlavy. Keď som schudla polovicu svojej hmotnosti, rozhodla som sa vrátiť k stravovaniu, ktoré nebolo také drastické. Prijímala som 1 200 kalórií a, samozrejme, pravidelne som cvičila v posilňovni. A vďaka tomu som sa dostala tam, kde som dnes,“ hovorí spokojná Molly.

Dnes prijme asi 1200 až 1500 kalórií denne a snaží sa čo najviac cvičiť. Okrem toho sa vyhýba konzumácii cukrov a je veľa čerstvej zeleniny. Na začiatku svojej premeny uprednostňovala nízkokalorické potraviny. Teraz dbá hlavne na konzumáciu kvalitnej, čerstvej stravy. Úplne sa vyhýba polotovarom a jedlám z rýchleho občerstvenia.

FOTO: Zbavila sa čipsov, zhodila 35 kg a konečne si obliekla bikiny

Študuje zdravú výživu

„V súčasnosti chodím do školy, ktorá je zameraná na štúdium zdravej výživy. Momentálne ma oveľa viac trápi to, či je jedlo, ktoré mám zjesť dostatočne zdravé a čerstvé ako to, či vďaka nemu priberiem. To, že som schudla, úplne zmenilo môj život. Kedysi som bola extrémne lenivá a nepripúšťala som si, že musím začať sama od seba. Chudnutie ma naučilo byť zodpovednou, pomohlo mi k odhodlanosti a vytrvalosti,“ hovorí Molly.

No nebolo to vôbec jednoduché. Aj ona mala dni, kedy s chudnutím chcela skoncovať a znova si dopriať poriadne jedlo. Hlavne vtedy, keď sa rozišla so svojim priateľom. Nevzdala však svoj boj. „Najdôležitejšou vecou je snažiť sa o pomalé zmeny a nehnať sa za rýchlymi úspechmi,“ radí študentka.

Nepreháňajte!

„Dnes sa toľko ľudí snaží schudnúť. Trápia sa, cvičia, hladujú. Nie je jednoduché, dosiahnuť svoju vysnívanú hmotnosť. Keby to bolo také ľahké, každý by mal dokonalé telo,“ myslí si Molly, ktorej mnoho ľudí fandí vďaka jej príbehu na sociálnych sieťach.

„Začnite pomaly, na začiatku vám môže pomôcť aktívnejšia chôdza a zmena stravy. Nepreháňajte to s tréningami v posilňovniach. Ak vám to nepôjde podľa predstáv, budete znechutení a nebude sa vám chcieť pokračovať v cvičení. Najdôležitejšie je, aby ste boli trpezliví,“ radí študentka.

Ďalšie motivujúce príbehy: 

Autor: Natália Kuľková
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

FOTO: Maškrtiť a nepribrať. 7 letných dobrôt pod 100 kalórií!

FOTO: Maškrtiť a nepribrať. 7 letných dobrôt pod 100 kalórií!

včera
Leto je ako stvorené na drobné prehrešky v životospráve. Ak si však doprajete správny cukor, na hmotnosti sa to vôbec neodrazí. Čítať viac
 
Tentokrát to dokážem: Stačí pri chudnutí neurobiť 4 chronické chyby

Tentokrát to dokážem: Stačí pri chudnutí neurobiť 4 chronické chyby

13.07.2018
Pri úspešnom chudnutí rozhodujú maličkosti. Hoci každý túži po rýchlom úspechu, nie vždy sa striktné preškrtanie jedálneho lístka... Čítať viac
 
Chudnite bez hladu a jojo efektu. 5-faktorová diéta je hitom Hollywoodu!

Chudnite bez hladu a jojo efektu. 5-faktorová diéta je hitom Hollywoodu!

11.07.2018
Celebrity na ňu nedajú dopustiť. Nesľubuje okamžitý, ale za to trvalý efekt s pravidlom 5 a dosť. Čítať viac
 
Letná stratégia pre chudšie bruško: 10 vecí, ktoré rýchlo roztápajú tuk

Letná stratégia pre chudšie bruško: 10 vecí, ktoré rýchlo roztápajú tuk

10.07.2018
Snažte sa držať všetkých a ručíme vám za to, že nebudete chcieť, aby sa leto skončilo. Čítať viac
 
FOTO: Hýbať sa mohla len s liekmi proti bolesti. Vydržala a schudla 114 kíl!

FOTO: Hýbať sa mohla len s liekmi proti bolesti. Vydržala a schudla 114 kíl!

09.07.2018
Dvojnásobná mamička milovala nezdravé jedlo, avšak kvôli obezite sa nemohla hrať so svojimi deťmi. Nakoniec sa jej však podarilo... Čítať viac
 
 

wanda.sk

FOTO: Sexi premena študentky po strate 40 kíl. S redukciou začnite pomaly, radí
Natália Kuľková