predplatne
 

Zázračný Macha je stále IN. Prečo naň slávne krásky nedajú dopustiť?

31.01.2016

Považuje sa za oveľa zdravšiu variantu než bežný zelený čaj. Pre jeho blahodárne účinky naň nedá dopustiť ani Gwyneth Paltrow či mladučká Kylie Jenner. Ak mu raz podľahnete a zistíte, čo všetko s vašim telom dokáže, nebudete ho chcieť z ruky pustiť ani vy!

Zelený pohárik sa stal sa akousi značkou, ktorá sa blyští na účtoch sociálnych sietí hviezd a stálicou, na ktorú v zdraví nedajú dopustiť.

Zelený pohárik sa stal sa akousi značkou, ktorá sa blyští na účtoch sociálnych sietí hviezd a stálicou, na ktorú v zdraví nedajú dopustiť.Autor: profimedia.sk

Hollywoodske hviezdy sú medzi prvými, ktoré vyskúšajú nové druhy cvičení, diéty a zdravotné produkty ospevované pre svoje omladzujúce účinky. Obľúbeným trendom v zdravom životnom štýle je medzi nimi Macha. Nečudo, že ich tento antioxidantmi nabitý nápoj nesklamal. Potešujúcim pozitívom, je skutočnosť, že si ho na rozdiel od ich tradične drahých výstrelkov môžu dopriať i bežní smrteľníci.

Neprehliadnite VIP » FOTOGALÉRIU «, kde nájdete ďalšie celebrity, ktoré milujú Macha!

Pôvod v japonskej kultúre

Nemusia vás presvedčiť práve ony. Povieme vám viac o účinkoch, kvôli ktorým by ste ho mali vyskúšať. Ako zdroj vitality si ho vážili už budhistickí mnísi v 12.storočí. Je najkvalitnejším práškovým zeleným čajom, pričom konzumujete priamo jeho zomleté listy. Tie sa zbierajú z vrchov rastlín druhu Camellia sinensis. Prášok získavajú ich naparením a starostlivým zomletím. Skladuje sa v tme a bez prístupu kyslíka, z dôvodu zachovania žiarivej farby, no predovšetkým antioxidačných vlastností.

  • Tajomstvo ukryté v aminokyseline: Najdôležitejšou zložkou tohto čaju je L-theanín, ktorú prirodzene obsahuje. Práve od nej sa odvíja väčšina benefitov nápoja, vrátane príjemnej chuti. Ide o aminokyselinu, ktorá je obsiahnutá v listoch zeleného čaju.
  • Najsilnejšia antioxidačná zbraň z prírody: Zlepšuje pokožku, bojuje proti prejavom starnutia a vďaka katechínu, prírodnej antibakteriálnej látke i proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú rakovinu. Obsahuje až päťnásobné množstvo antioxidantov v porovnaní s čučoriedkami, vlašskými orechmi či brusnicami a ich desaťkrát väčšie množstvo akým disponujú klasické zelené čaje.
  • Navodí pocit meditácie: A to pre telo i psychiku. Pomáha ich zrelaxovať, zvyšuje koncentráciu a tiež stimuluje pamäťové bunky. Ak ste zrazu zabudli, prečo ste išli do kuchyne, urobte si Macha! Spomínaný L-theanín navyše dokáže redukovať pocity úzkosti a podporuje dobrú náladu. Výskumy dokázali, že pocit uvoľnenia navodzuje po 30 - 40 minútach od jeho užitia. Táto aminokyselina stimuluje produkciu mozgových vĺn alfa, čím navodí stav hlbokej relaxácie a duševnej meditácie.
  • Zvyšuje energiu a vytrvalosť: Výživoví poradcovia si ho pochvaľujú najmä pre nulové vedľajšie účinky v podobe nervozity či zvýšeného búšenia srdca, ktoré sú často následkom príliš vysokej hladiny kofeínu. Pri pití Macha čaju vám nehrozia. Jedna šálka obsahuje asi 70-80 miligramov kofeínu, ktorý sa uvoľňuje postupne po dobu troch hodín.
  • Svieži dych: Aj to je jedným z pozitív, ktoré vám Macha dodá, a to vďaka obsahu katechínov, ktoré zabraňujú množeniu baktérií i v dutine ústnej.
  • Spaľovač kalórií: Macha čaj pomáha spaľovať tukové bunky štyrikrát rýchlejšie, než priemerne. Je teda akýmsi prírodným prostriedkom na chudnutie. Dodá energiu pred či po cvičení, obnoví bunky tela, uzdraví a zníži hmotnosť. Stále vám to nestačí? Máme pripravených ešte zopár Macha-ód.
  • Detoxikačné vlastnosti: Vďaka vysokým hladinám chlorofylu sú jeho očistné vlastnosti pomerne silné. Pomáha tak odstrániť z tela toxíny a ťažké kovy, ktoré sú v organizme zárodkom pre vážne ochorenia.
  • Silnejšia imunita: Aby toho nebolo "málo", Macha má antibiotické vlastnosti, ktoré podporujú celkové zdravie a obranyschopnosť organizmu. Len jeden jej pohár vám poskytne značné množstvo draslíka, vitamínov A, C, železa, vápnika a proteínov.

 
Aj takýto koláčik sa dá z Macha prášku vykúzliť. Zdroj foto: profimedia.sk

Všestranný prášok

Macha prášok má pritom široké využitie a jeho skvelé ozdravujúce vlastnosti si nemusíte užívať iba v nápoji. Hodí sa do koláčov, ovsenej kaše, dobrôt z chia semiačok a ďalších.

TIP NA RECEPT: Spravte si zdravé matcha RAW guličky

Autor: iZdravie.sk/ Beata DITTE
Fotogaléria
FocusMedia

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Chudnite podľa znamení. Ako sa vám budú najľahšie zhadzovať kilá?

Chudnite podľa znamení. Ako sa vám budú najľahšie zhadzovať kilá?

15.10.2019
Niekto potrebuje presný plán, iný trochu voľnosti či jasné dôkazy o tom, že jeho stravovanie je zle nastavené. Čo platí na Kozorožcov... Čítať viac
 
Farebné jesenné nápoje na chudnutie. Chutia výborne, zasýtia a tlačia váhu dole

Farebné jesenné nápoje na chudnutie. Chutia výborne, zasýtia a tlačia váhu dole

14.10.2019
Vedeli ste, že tekutinami dokážete rovnako podstatne ovplyvniť zhadzovanie kíl ako zmenou jedálnička? Tak neváhajte a začnite už... Čítať viac
 
Alkohol verzus chudnutie: Môžem piť, keď chudnem? Čo sa môže a čo nie?

Alkohol verzus chudnutie: Môžem piť, keď chudnem? Čo sa môže a čo nie?

11.10.2019
Diéta a alkohol?! Veľmi častá dilema, tých ktorí sa už niekedy snažili zhodiť prebytočné kilá. Čítať viac
 
Ako zabrániť JOJO efektu?! 5 tipov, aby sa kilá už nevrátili

Ako zabrániť JOJO efektu?! 5 tipov, aby sa kilá už nevrátili

07.10.2019
Viete, čo by ste mali robiť, aby sa kilá, ktoré ste počas leta schudli neboli do Vianoc naspäť? Máme pre vás pár tipov. Čítať viac
 
Chudnite ako Francúzka: Jedzte všetko, len s jedným ALE a kilá pôjdu dolu

Chudnite ako Francúzka: Jedzte všetko, len s jedným ALE a kilá pôjdu dolu

03.10.2019
Ženy z Paríža sa pýšia eleganciou, štýlom, ale najmä dokonalou postavou. Vyskúšajte francúzsku diétu a výsledok vás prekvapí.   Čítať viac
 
 

wanda.sk

Zázračný Macha je stále IN. Prečo naň slávne krásky nedajú dopustiť?
iZdravie.sk/ Beata DITTE