predplatne
 
Zdravie   Deti

Pamätáte si Kelly Family? Najmladší Angelo má už 5 detí. Kto má ešte veľkú rodinu?

20.04.2019

Rovnako z piatich detí sa už teší aj šéfkuchár Gordon Ramsey, americký herec Mark Wahlberg miluje svoju manželku i štyri deti.

Angelo Kelly má päť detí.
Všetky podedili hudobné
gény..

Angelo Kelly má päť detí. Všetky podedili hudobné gény..Autor: Profimedia.sk

Teóriu o tom, že deti z mnohopočetných rodín často pokračujú vo svojom živote v tomto modeli, potvrdzuje aj najmladší člen skupiny Kelly Family, Angelo (37). S manželkou Kirou vychovávajú päť detí. Najstarší Gabriel má už sedemnásť. Spoločnosť mu doma robí šestnásťročná Helen, dvanásťročná Emma, osemročný Joseph a trojročný William. Manželia sa doma musia naučiť komunikovať s deťmi, ktoré sú v puberte v rôznej fáze. Hoci sa Angelo snaží udržať chladnú hlavu, s nadhľadom priznal, že už boli aj chvíle, kedy by pubertiakov najradšej vyhodil z domu. „Ak by však mal náš najstarší dvadsať a býval by u nás s pocitom, že ho máme živiť, slušne by som ho vypoklonkoval,“ zdôveril sa Angelo. Lenivosť sa však v rodine nenosí. Aj v tomto prípade zapracovali hudobné gény a celá rodina pravidelne vystupuje. Z času na čas dokonca ožíva aj úspešná formácia Kelly Family.

Emilia Clarke v ohrození: Hviezda Hry o tróny v skutočnosti 2x bojovala o život!

Pyšný otec

Na svoje štyri deti je hrdý známy šéfkuchár Gordon Ramsay (51). Pevné pravidlá neuplatňuje len v kuchyni, ale i pri výchove detí. S manželkou Tanou v tom majú jasno. Chcú ich naučiť, akú hodnotu majú peniaze, a nič nedostanú zadarmo. Povráva sa, že deti s rodičmi ani nelietajú prvou triedou. „Zatiaľ nepracovali tak tvrdo, aby si to mohli dovoliť,“ prehlásil rázny šéfkuchár. Prísnejšia výchova prináša svoje ovocie.


Päťnásobným oteckom sa stal Gordon začiatkom apríla. Foto: Instagram@gordongram

Najstaršia dcéra Megan má dvadsaťjeden a študuje filozofiu na Oxforde. Na jeseň vyleteli z rodného hniezda aj devätnásťročné dvojčatá Jack a Holly. Ako Gordon priznal, odprevadiť ich na univerzity bolo naozaj ťažké. Doma zostala len najmladšia dcéra. Sedemnásťročná Matilda sa ako jediná zatiaľ uberá v otcových šľapajach. Najmladšia dcéra má však oveľa širší záber. Tilly, ako ju volajú rodičia a priatelia, vytvorila vlastný rad ruksakov. Manželia sa snažili aj o piateho potomka, tehotenstvo sa, žiaľ, v piatom mesiaci skončilo potratom. Začiatkom roka priniesla britská tlač informáciu, že Tana je opäť tehotná. Správou o tehotenstve sa pochválila rodina v januári aj na sociálnych sieťach. Štvrtého apríla sa podelila Tana a Gordon so šťastnou správou, okolo obeda sa narodil Oscar James Ramsay.


Autor videa: Matej Cerulík

Deti ho rozveselia

Z veľkej rodiny sa môže tešiť aj ďalší britský šéfkuchár, Jamie Olivier (43), ktorý má päť ratolestí. Najstaršie z jeho detí má šestnásť, najmladšie dva. S manželkou Jools (44) randil od sedemnástich. Ako sa Jamie priznal, považuje sa skôr za víkendového rodiča. Snaží sa však zúčastniť na všetkých dôležitých udalostiach v živote svojich detí vrátane školských predstavení.


S Jools randil Jamie už v sedemnástich. Foto: Instagram@joolsoliver

O bezproblémové fungovanie domácnosti sa tak skôr stará manželka. Napriek veľkej vyťaženosti sa sympatický šéfkuchár snaží udržať rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom, hoci to nie je vždy ľahké. Jools dokonca nevylučuje ešte ďalšieho potomka, hoci si myslí, že už je na bábätko stará. Začiatkom roka však celá rodina podnikla veľkú zmenu. Jamie kúpil vidiecke sídlo zo 16. storočia v Essexe. Aby však deti mali ľahký prístup do škôl, cez týždeň rodina zostáva v severnom Londýne. Okrem výchovy detí Jools navrhuje detské oblečenie. Rodina je pre Jamieho pevný prístav, aj v náročnejších časoch. „Idem domov a vidím svoje deti, to ma vždy rozveselí,“ zdôveril sa.

Brankár s tikom a olympijská víťazka s hyperaktivitou. Vyhrali nad svojimi problémami

Krízu zatiaľ zvládli

Päťnásobnou mamou je Tori Spellingová (45), ktorú preslávilo účinkovanie v kultovom seriáli Beverly Hills 90210, kde si zahrala naivnú Donnu. Keď si pred trinástimi rokmi brala herca Deana McDermotta, mala herečka za sebou už jedno bezdetné manželstvo. Keďže veľké filmové úlohy pre Tori neprichádzali, naplno si vychutnávala úlohu mamy. Pravidelne sa však objavovali informácie o tom, že herečkine manželstvo prechádza krízou. Po tej poslednej sa narodil chlapček Beau Dean. S odstupom času herečka priznala, že piate tehotenstvo ju zaskočilo, z narodenia bábätka však mala celá rodina veľkú radosť. Niekedy je však toho na herečku asi veľa. Minulý rok na jar sa objavila správa, že pre Torino nervové zrútenie musela v dome zasahovať polícia. Mužov zákona vraj zalarmoval jej manžel. Turbulencie vo vzťahu zatiaľ vždy zvládli a päť detí vyrastá v kompletnej rodine. Tori vraj túži byť dokonalou matkou.


Spokojný rodinný život vedie aj herec Mark Wahlberg

Pozrite si viac rodinných fotografií ►TU

Nechce opakovať chyby

Hoci Mark Wahlberg (47) sa na začiatku kariéry preslávil skôr ako „zlý“ chlapec, viedol usporiadaný rodinný život. Od roku 2001 žije s modelkou Rheou Durhamovou, ktorú si pred deviatimi rokmi aj zobral, a spolu majú štyri deti. „Šťastná manželka rovná sa šťastný život. A ona si ho zaslúži. Vychovávať štyri deti nie je vždy ľahké,“ ocenil svoju partnerku Mark. Vie, o čom hovorí, sám prežil problematické detstvo i dospievanie. Nechýbalo v ňom násilie ani drogy. Spolu s deviatimi súrodencami vyrastal v robotníckej štvrti v Bostone. Ako rodič sa chce vyvarovať chýb, ktoré zažil na vlastnej koži. „Dôležité je zapojiť sa do všetkých aspektov ich života,“ hovorí Mark. „Deti by vám mali veriť, aby mohli s vami znášať nielen radosti, ale i ťažkosti.“ Zaujímavé je, že v dospelosti sa Mark Wahlberg vrátil do školy. Takmer pred šiestimi rokmi získal diplom o ukončení strednej školy. Chcel byť pre svoje deti dobrý príklad.

Detí ako smetí... Traja bratia majú trinásť detí. Ktorá populárna skupina láme rekordy. Čítajte nový špeciál Zdravie Dieťa v pohybe. Práve v predaji!

Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria
FocusMedia

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Prinieslo si vaše dieťa zo školy vši? Takto si s nimi poradíte

Prinieslo si vaše dieťa zo školy vši? Takto si s nimi poradíte

včera
Ak učiteľ nie je zdravotník, nemal by dieťaťu prehľadávať vlasy, ale výskyt vší usúdiť z jeho správania, ak sa napríklad často škriabe... Čítať viac
 
Je brať do škôlky len očkované deti naozaj dobrý nápad? Toto si o tom myslia pediatričky

Je brať do škôlky len očkované deti naozaj dobrý nápad? Toto si o tom myslia pediatričky

12.10.2019
Po novom vám do škôlky nevezmú dieťa, ak ste ho nedali zaočkovať. Je názor pediatrov na tento zákon jednotný? Čítať viac
 
4 najnežnejšie spôsoby, ktorými vám vaše bábätko hovorí, že vás ľubi

4 najnežnejšie spôsoby, ktorými vám vaše bábätko hovorí, že vás ľubi

08.10.2019
Váš malý novorodenec nemá veľmi veľa možností, ako by vám vyjadril svoju lásku či náklonnosť. Sú ale spôsoby, ktorými vám to dáva najavo.... Čítať viac
 
Jemný prach ohrozuje aj nenarodené deti. Vedci ešte nevedia, do akej miery

Jemný prach ohrozuje aj nenarodené deti. Vedci ešte nevedia, do akej miery

05.10.2019
Mikročastice prachu sú nebezpečné nielen pre deti a dospelých, ale aj pre plod v tele matky. Prenikajú až do placenty a ohrozujú... Čítať viac
 
Z bežného poranenia znetvorená tvár i telo. Zradná baktéria číha všade, ako sa ochrániť?

Z bežného poranenia znetvorená tvár i telo. Zradná baktéria číha všade, ako sa ochrániť?

02.10.2019
Nevšedný prípad ochorenia z Česka opäť upozornil na zákernosť chorôb, na ktoré sme už pomaly zabudli. Chrániť sa je pritom najmenej.... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Pamätáte si Kelly Family? Najmladší Angelo má už 5 detí. Kto má ešte veľkú rodinu?
Katarína Posluchová