Zdravie   Deti

VIDEO: Strašná obezita len 10-mesačného chlapčeka! Rodičia nemajú na liečbu

26.10.2017

Desaťmesačný chlapec Luis Manuel pochádza z Mexika a váži ako deväťročné deti. Lekári sa obávajú, že dieťa trpí Prader-Williho syndrómom.

Chlapec sa narodil s hmotnosťou 11 kíl.

Chlapec sa narodil s hmotnosťou 11 kíl.Autor: Shutterstock.com

Jeho rodičia veľmi trpia a obávajú sa možných zdravotných dôsledkov extrémnej obezity. Chlapec pochádzajúci z Mexika váži rovnako ako deväťroční chlapci, pretože trpí neustálym hladom. Lekári sa obávajú, že dieťa má Prader-Williho syndróm.

Čítajte aj: VIDEO: Takmer si zabili syna! Na osude najtučnejšieho chlapca sveta majú vinu rodičia

Vzácne genetické ochorenie spôsobuje mnoho problémov, vrátane neustáleho hladu a nutkania na konzumáciu potravy, obmedzeného rastu a zníženého svalového tonusu. Rodina chlapca sa sa nachádza v sociálne slabších podmienkach, preto spustila výzvu na získavanie finančných prostriedkov, aby si mohla dovoliť lekárske ošetrenie svojho syna v prípade, že lekári potvrdia diagnózu. 

Zdroj: youtube.com/ Entertainment and more

Vyliečia ho?

Chlapec sa narodil s extrémne vysokou pôrodnou hmotnosťou. „Pri narodení vážil až 11 kilogramov! Hneď po narodení začal rapídne priberať,“ hovorí jeho matka Isabel Pantoja. Liečba chlapca by pozostávala zo série hormonálnych injekcií, pričom každá z nich stojí okolo 450 eur.

Rástol ako z vody

Luis neskutočne rýchlo priberal. „Mesiac po tom, čo sa narodil, sme mu museli obliekať oblečenie veľkosti dvojročného dieťaťa. Máme veľký strach z jeho extrémne rýchleho priberania. Kvôli svojej váhe sa niekedy v noci dusí," tvrdí vystrašená mama.

Detská obezita nie je roztomilá, ale nebezpečná! Čo s tým môžete urobiť?

Podozrenie na vážne ochorenie

Lekári malého chlapca podrobili sérii niekoľkých vyšetrení. Majú podozrenie na Prader-Williho syndróm – genetickú poruchu spôsobenú obmedzením funkcie špecifických génov. Tá spôsobuje, že deti postihnuté týmto ochorením trpia neustálym hladom a prejedanie sa u nich vedie k obezite a cukrovke 2. typu. Ak by sa diagnóza potvrdila, Luis by bol prvým dieťaťom s týmto ochorením v meste, kde sa narodil.

Rodičia sú v strese

Zdroj foto: Profimedia.sk 

Otec chlapca, Mario Gonzalez, sa obáva zdravotných komplikácií svojho syna. „Lekári nám povedali, že deti s týmto ochorením môžu zomrieť na srdcový infarkt kvôli enormnej nadváhe. Veľmi si vážime to, že sa nám lekári, ale aj mnoho iných dobrých ľudí snaží pomôcť," hovorí dojatý otec. Rodina si vytvorila bankový účet, kde im môžu ľudia darovať finančné príspevky na liečbu chlapca.

Čo je Prader-Williho syndróm?

Prader-Williho syndróm je zriedkavo sa vyskytujúce genetické ochorenie, ktoré spôsobuje množstvo problémov vrátane neustáleho nutkania niečo jesť, obmedzeného rastu a zníženého svalového tonusu. Deti s týmto syndrómom môžu jesť až šesťkrát viac ako deti v rovnakom veku a stále nie sú sýte. Počas života majú problémy s učením, oneskorený sexuálny vývin, poruchy správania a záchvaty hnevu. Ochorenie sa nedá liečiť. Lekári pomáhajú tlmiť iba príznaky ochorenia a radia rodičom, aby dodržiavali zdravé a vyvážené stravovanie.

Bude vás zaujímať:

V tomto článku sa zaoberáme Obezita ...viac
Autor: Natália Kuľková
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

7 najčastejších detských zranení a rád, ako si s nimi poradiť

7 najčastejších detských zranení a rád, ako si s nimi poradiť

dnes
Vedeli ste, že aj vybitý zub sa dá zachrániť? A prečo nemáte dezinfikovať rany a nezmýliť si vyvrtnutie so zlomeninou? Čítať viac
 
Aby ste si nepokazili leto. Na čo treba dávať pozor s deťmi pri vode?

Aby ste si nepokazili leto. Na čo treba dávať pozor s deťmi pri vode?

20.06.2018
Miluje vaše dieťa vodu a nechce z nej hoci má fialové pery a husiu kožu po celom tele? Nielen nachladnutie je to, čo hrozí malým milovníkom... Čítať viac
 
Hnisavé afty vystrašia každého rodiča, ako si s nimi poradiť?

Hnisavé afty vystrašia každého rodiča, ako si s nimi poradiť?

19.06.2018
Krvácajúce ďasná a ústa plné boľavých pľuzgierov. Aftóznu stomatitídu prezradí nepríjemný zápach a bolesť pri prehĺtaní. Čítať viac
 
Váš príbeh: Osudná jazda a potom ŠOK! David prežil smrteľný úraz, horšie len prišlo

Váš príbeh: Osudná jazda a potom ŠOK! David prežil smrteľný úraz, horšie len prišlo

17.06.2018
Keď otvoril oči, vedel samostatne akurát tak dýchať a pohnúť prstom pravej ruky. Dnes vám silno stisne ruku, porozpráva sa s vami po... Čítať viac
 
VIDEO: Aké milé! Takto sa z oteckov stanú najlepší priatelia dcér

VIDEO: Aké milé! Takto sa z oteckov stanú najlepší priatelia dcér

17.06.2018
Scéna ako vystrihnutá z filmu „Plán hry" s Dwaynom Johnsonom. Svalnáč sa stal baleťákom kvôli dcérke. Oteckovia, ste jednoducho báječní,... Čítať viac
 
 

wanda.sk

VIDEO: Strašná obezita len 10-mesačného chlapčeka! Rodičia nemajú na liečbu
Natália Kuľková