predplatne
 
Zdravie   Liečba   Homeopatia   2012   01

Striebro uľahčuje hojenie rán aj upravuje činnosť čriev

19.03.2012

Lesklému kovu, z ktorého tak radi nosíme doplnky, dôveruje alternatívna aj tradičná medicína. Striebro totiž lekári používajú najmä na dezinfekciu rán, ktoré sa nehoja. Homeopatia lieči striebrom stavy úzkosti, angínu i bradavice.

Striebro pôsobí antibakteriálne. Jeho katióny preniknú do baktérií a zničia ich.

Striebro pôsobí antibakteriálne. Jeho katióny preniknú do baktérií a zničia ich.Autor: Profimedia.sk

Striebro má vynikajúce uzdravujúce účinky. Aj iné kovy majú podobné účinky, ale striebro je na rozdiel od nich nízko toxické voči organizmu. Lekári využívajú striebro v podobe mriežky, ktorú prikladajú na rany. Ide vlastne o textíliu, pokrytú chemicky naviazanými časticami kovového striebra, ktorá obsahuje aj impregnačnú masť. Prepúšťa vzduch i vodné pary. Jemná mriežka sa priloží na ranu a obviaže obväzom. Nenarúša hojenie, tak ako všetky ostatné prostriedky, ktoré sa prikladajú na otvorené rany. Obyčajne, ak sa rana zahojí, nanovo sa otvorí pri strhnutí obväzu, gázy či náplasti, ktorou bola chránená.

NIČÍ VÍRUSY, HUBY AJ BAKTÉRIE

Mriežku môžete na rane nechať až sedem dní a vymieňať iba vrchné krytie. „Striebro pôsobí antibakteriálne. Jeho katióny preniknú do baktérií a zničia ich, podobne aj huby a vírusy. Ak používate na ranu striebornú mriežku, baktérie sa nestanú rezistentnými, preto veľmi narastá jej obľuba pri ošetrovaní chronických rán. Striebro je výnimočne bezpečné a na rozdiel od iných dezinfekčne pôsobiacich kovov je riziko otravy veľmi nízke aj pri dlhodobom používaní,“ vysvetľuje MUDr. Tomáš Kopál.

Ak si mokvajúcu ranu zakryjete klasickým obväzom, ten nielenže strhne vrstvu, ktorá sa zahojila, ale do rany sa dostanú aj čiastočky textílie, ktoré následne spôsobujú zápaly. Zo striebornej mriežky sa ióny striebra uvoľňujú iba v oblasti, kde sa rany dotýka, teda na jej povrchu. Vďaka svojej konzistencii sa neprilepí na ranu, jej snímanie je bezbolestné a neporuší novovytvorené tkanivo. Strieborná mriežka je veľmi praktická, a preto by vo vašej lekárničke nemala chýbať. Je určená pre chronické aj pre akútne rany, ktoré by sa ľahko mohli infikovať. Jej veľkosť si upravíte strihaním. Striebornú mriežku využívajú lekári aj pri liečbe diabetikov s chronickými ranami na nohách.

ŠTUDENTOV ZBAVÍ TRÉMY

Homeopati využívajú najmä tinktúru z kryštálov dusičnanu strieborného. Rozpúšťajú ich v alkohole, roztok potom riedia a pretrepávajú. Osvedčil sa najmä pri strese, fóbiách a rôznych neurózach. Pochvaľujú si ho i študenti, ktorí po ňom siahajú pred skúškami, aby sa vyhli nervozite. Striebro sa už dve storočia používa aj pri liečbe bradavíc. Kým pred dvesto rokmi sa čistý dusičnan strieborný aplikoval priamo na bradavice, dnes je len súčasťou mnohých prípravkov.

V alternatívnej medicíne sa dusičnan strieborný využíva aj pri liečbe sklerózy multiplex, pôsobí priamo na nervy a riadi uvedomelé pohyby. Homeopat vám ho odporučí pri syndróme dráždivého čreva, pretože upravuje činnosť čriev.

V tomto článku sa zaoberáme Črevá ...viac
Autor: Lenka Štefánková
FocusMedia

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Bradavica alebo len výrastok? Ktorý z nich je infekčný a ako sa ich zbaviť?

Bradavica alebo len výrastok? Ktorý z nich je infekčný a ako sa ich zbaviť?

dnes
Experimentovať sa neoplatí. Aj v prípade výrastkov môžete skončiť s bolestivým zápalom. Ak chcete mať hladkú pokožku, určite sa obráťte... Čítať viac
 
Lekár skúma vlastné neznáme ochorenie. Začína ako chrípka, končí smrťou. Máte príznaky?

Lekár skúma vlastné neznáme ochorenie. Začína ako chrípka, končí smrťou. Máte príznaky?

včera
Lekár David Fajgenbaum ju opisuje ako najnebezpečnejšiu a najčastejšiu z chorôb, o ktorých verejnosť nikdy nepočula. Čítať viac
 
Farebné pásky, ktoré liečia. Uvoľňujú svaly a zmierňujú bolesť

Farebné pásky, ktoré liečia. Uvoľňujú svaly a zmierňujú bolesť

včera
Podpornú liečbu tejpovaním využívajú hlavne športovci, no pomáha aj pri niektorých problémoch s chodidlom. Čítať viac
 
Máte v ústach nepríjemný pocit sucha? Poradíme vám, čo pomáha

Máte v ústach nepríjemný pocit sucha? Poradíme vám, čo pomáha

včera
Pocit sucha v ústach pozná každý z nás. V niektorých situáciách je to normálne. Niekedy môže byť sucho v ústach prejavom iného problému.... Čítať viac
 
Pozor na vajíčka, kuracie mäso či zákusky! V horúčavách úraduje salmonela

Pozor na vajíčka, kuracie mäso či zákusky! V horúčavách úraduje salmonela

19.08.2019
Salmonelóza je jedným z ochorení s najvyšším výskytom, ktoré nás vie potrápiť najmä počas leta. Na Slovensku bolo minulý rok hlásených... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Striebro uľahčuje hojenie rán aj upravuje činnosť čriev
Lenka Štefánková