Už ste počuli o nattokináze? Máme výhercov enzýmovej prevencie pred infarktom!

09.02.2018

S pribúdajúcimi rokmi sa v organizme každého z nás zvyšuje tvorba fibrínu, látky, ktorá je spojivom pri tvorbe krvných zrazenín. Hrozí väčšie riziko upchatia ciev, čo má závažné následky. Predchádzajte im!

Ilustračné foto

Ilustračné fotoAutor: Shutterstock.com

Dá sa tento proces prirodzenou formou zvrátiť? Odpoveď ponúkajú klinické štúdie, ktoré popisujú účinky prírodnej látky – enzýmu nattokináza.

Prekvapujúci účinok nattokinázy popísal po prvýkrát už v 80-tych rokoch minulého storočia japonský vedec Hiroyuki Sumi. Ten enzým nattokinázu izoloval ako produkt špeciálnej baktérie, ktorá sa používa pri výrobe tradičného japonského syra natto z fermentovaného sójového mlieka. Od tej doby je nattokináza podrobovaná mnohým klinickým štúdiám. Tie popisujú dve hlavné úlohy tohto enzýmu:

Prítomnosť látky nattokináza v organizme udržiava tvorbu fibrínu v hodnotách typických pre zdravého človeka a rýchlo, rádovo v minútach, rozpúšťa už vytvorené tromby, resp. krvné zrazeniny v cievach, čím prirodzenou cestou účinne znižuje riziko vzniku cievnej mozgových príhod a takisto infarktu. Nattokináza sa týmto radí medzi najúčinnejšie prírodné látky s fibrinolytickými účinkami. Predstavuje nielen podporu pri tromboembólii, ale funguje aj ako účinná prevencia. Napomáha chrániť krvný obeh pred upchatím ciev.

Pre porovnanie: Japonsko vs. USA

Výsledky štúdií o enzýme nattokináza podporuje aj japonská tradícia. Historicky je totiž pozorované, že práve zvýšená konzumácia syra natto v Japonsku, ktorý je prirodzeným zdrojom nattokinázy, má v tejto krajine dlhodobo súvis so  štatisticky výrazne nižším počtom úmrtí spôsobených upchatím ciev. V porovnaní s USA je to až desaťnásobne menej. 

Ešte lepší účinok v kombinácii s enzýmom serrapeptáza

Silu enzýmu nattokináza je možné pozorovať aj pri porovnaní s užívaním u nás známeho enzýmu – prírodnej protizápalovej látky serrapeptáza. Nattokináza pôsobí v organizme ešte adresnejšie – rozkladá iba spomínaný fibrín, zatiaľ čo serrapeptáza pôsobí na celý rad proteínov. Medicínske objavy z Japonska však dokladujú, že práve kombináciu enzýmov nattokináza a serrapeptáza možno považovať za najúčinnejší prirodzený spôsob, ako si zabezpečiť prevenciu pred vznikom krvných zrazenín a následným infarktom či cievnou mozgovou príhodou.

Ako tieto prírodné látky získať?

Kombinácia nattokinázy a serrapeptázy sa na Slovensku objavuje po prvýkrát v novom voľnopredajnom prípravku od českého výrobcu Brainway NattoSerrapeptáza. Enzým serrapeptáza v tejto kombinácii slúži na zvýšenie trombolitického účinku samotnej nattokinázy, čím dochádza k jej ešte výraznejšiemu účinku na kardiovaskulárny systém. Navyše, serrapeptáza je sama o sebe prírodná látka so silným protizápalovým účinkom, ktorá pomáha brzdiť proces aterosklerózy.

„Balíček“ týchto dvoch enzýmov teda predstavuje vylepšenú receptúru pre rozpúšťanie krvných zrazenín v cievach so zároveň protizápalovými účinkami, ktorá v konečnom dôsledku posúva možnosti prevencie vzniku trombózy a aterosklerózy na úplne novú úroveň.


Bližšie informácie o účinkoch spojenia enzýmov nattokináza a serrapeptáza nájdete TU!

Užívanie tejto dvojkombinácie enzýmov oceníte ako prevenciu najmä vtedy, ak je u vás zvýšené riziko tvorby krvných zrazenín (najmä ak máte nad 60 rokov a máte prevažne sedavý spôsob života), bola vám diagnostikovaná ateroskleróza, máte skúsenosti s abnormálnou zrážanlivosťou krvi, či trpíte častými alebo chronickými zápalovými ochoreniami. Z jeho užívania môžete profitovať aj keď ste fajčiari, pravidelní konzumenti alkoholu, ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu, či športovci v disciplínach, pri ktorých dochádza častejšie k úrazom.

10 vyžrebovaných výhercov enzýmového doplnku výživy NattoSerrapeptáza:

Miroslav Gajdzik, Košice 
Henrieta Paľová, Banská Bystrica
Eva Lazarová, Svätý Jur
Bohdan Fedorčík, Žilina
Zuzana Vosátková, Levice
Zlatko Topoľský, Bratislava
Ján Dzubaj, Ohradzany
Jana Rešetková, Liptovský Hrádok
Eva Hajachová, Zvolen
Karol Orolín, Žitavany

GRATULUJEME!

Autor: PR článok
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Z dovolenky nočná mora? Stačí jedna finta a trávenie vás nezradí

Z dovolenky nočná mora? Stačí jedna finta a trávenie vás nezradí

včera
Čo ak si namiesto oddychu prinesiete zo zahraničia nepríjemné tráviace problémy? Aby sa tak nestalo, pripravte svoje črevá na kultúrny... Čítať viac
 
71 Slovákov skolabovalo z tepla za jediný deň. Dávate si pozor?

71 Slovákov skolabovalo z tepla za jediný deň. Dávate si pozor?

15.08.2018
Počet kolapsov z tepla opäť stúpol a záchranári varujú. Vysoké teploty predstavujú záťaž pre každý organizmus. Čítať viac
 
Hľadá sa 100 statočných: Pridajte sa, zachránite ľudské životy!

Hľadá sa 100 statočných: Pridajte sa, zachránite ľudské životy!

14.08.2018
Neváhajte ani minútu a pomôžte! Je to to najmenej, čo môže zdravý človek urobiť pre tých, ktorí toľko šťastia nemajú. Čítať viac
 
Za bolesťami chrbta sa môže ukrývať cukrovka. Máte aj iné príznaky?

Za bolesťami chrbta sa môže ukrývať cukrovka. Máte aj iné príznaky?

13.08.2018
Cukor útočí na cievy, ale aj nervové vlákna. Ak ich poškodí, prejaví sa to v chrbte, v hlave aj pri komunikácii so šéfom. Čítať viac
 
Diabetička Marianna: Na cukrovku som si zvykla, ale nikdy sa s tým nezmierim

Diabetička Marianna: Na cukrovku som si zvykla, ale nikdy sa s tým nezmierim

13.08.2018
Každý rok pribúda viac a viac diabetických pacientov. Je to veľmi ťažká a zlá choroba, ku ktorej sa postupne pridávajú aj iné komplikácie.... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Už ste počuli o nattokináze? Máme výhercov enzýmovej prevencie pred infarktom!
PR článok