FOTO: Nehorázne sexi aj po rakovine. Aha, čo táto dievčina vymyslela

17.10.2017

Ani po dvojitej mastektómii pre ňu život neskončil. Geniálny trik vrátil Allyson nielen sebavedomie, ale aj ženskú krásu.

"To, čo mi rakovina vzala, som si vrátila späť," pýši sa dnes Allyson nádherným telom.

"To, čo mi rakovina vzala, som si vrátila späť," pýši sa dnes Allyson nádherným telom. Autor: Facebook/Allyson Lynch

Koľkokrát ste sa pozreli do zrkadla so zhnusením, kto to len na vás hľadí? Niečo také Allyson Lynch (30) z Filadelfie už nepozná. Napriek tomu, že ako 26-ročná po agresívnej rakovine prišla o oba prsníky. 

FOTO: Neklamte samé seba. 10 nepravdivých mýtov o rakovine prsníka

Gén po mame

Kaderníčke a modelke nádor diagnostikovali po tom, čo si pri samovyšetrení všimla hrudku. Keďže rakovinu prsníka prežila aj jej mama, dobre si uvedomovala, aké je dôležité vedieť o protivníkovi čím skôr. Hoci krátko po diagnóze si prešla súkromným peklom. „Mala som pár temných momentov. Prejsť cez ne bola najväčšia výzva, akú som si mohla predstaviť. V istom bode som to chcela vzdať. Len som plakala, každý boží deň som plakala," hovorí o najhoršom období života.

Tínedžer vymyslel super podprsenku. Vystopuje rakovinu prsníka

16 kôl bolesti

Ako nositeľke rakovinového génu BRCA jej lekári odporúčali obojstrannú mastektómiu – odstránenie prsníkov. Nasledovalo nemilosrdných 16 kôl silnej chemoterapie. Všetky ju preboleli, trepela neustálou nevoľnosťou, prišla o vlasy i nechty. „Až prišiel deň, kedy som si uvedomila, že nemusím plakať a dookola sa pýtať – prečo ja. Našla som v sebe silu, o ktorej som nemala tušenia. Zistila som, že toto som ja, silná úžasná žena! Keď som peklom prešla raz, dokážem to znova," citoval ju britský dailymail.co.uk.


Allyson po 20-týždňovej chemoterapii. Foto: Facebook/Allyson Lynch

Falošné bradavky odmietla

Po tom, čo jej zobrali prsníky, musela sa vyrovnávať nielen so strachom o život, ale aj so stratou ženskosti. Pred chemoterapiou jej do prsníkov umiestnili dilatačné vložky a po nej prišla na rad rekonštrukčná úprava pomocou implantátov. Ako býva zvykom, ponúkli jej, že na nové prsia dostane vytetované bradavky. To však nebolo nič pre Allyson! „Tetovania som mala aj pred rakovinou. Nevedela som si predstaviť mať na sebe falošné bradavky! Rozhodla som sa pre niečo iné - krásne tetovanie, ktoré vyzerá ako permanentná spodná bielizeň. Takto sa môžem cítiť sama sebou," ďakuje mladá kráska svoju tatérovi, ktorý jej nápad pretavil do reálnej podoby.


Bradavky len naoko Allyson odmietla, nechala si vytetovať "spodnú bielizeň". Foto: Profimedia.sk. Viac foto vo FOTOgalérii ►►►

Nezoberie sexepíl

„Vždy keď sa pozriem do zrkadla, cítim sa krásna. Je to môj spôsob, ako si vrátiť to, čo mi rakovina zobrala," inšpiruje dnes cez sociálne siete mladá modelka aj ďalšie "survivorky", ako zakryť pooperačné jazvy a zároveň varuje. „Som pripomienka toho, že rakovinu prsníka nemusí dostať len žena v strednom veku, ktorá sa vám väčšinou vybaví. No ani vás neukráti o to byť ženou, neurobí vás ne-sexi. Sme ženy a silné!" uzatvára.

Čítajte aj:

Rakovina prsníka

V tomto článku sa zaoberáme Rakovina prsníka ...viac
Autor: Dáša Balogová
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Iba zásadoví alebo demisexuál? Je ich stále viac. Prečo?

Iba zásadoví alebo demisexuál? Je ich stále viac. Prečo?

včera
Ako rýchlo sa dokážete zamilovať? Na prvý pohľad? Na druhý? Alebo sa oťukávate najmenej mesiac? Demisexuálom to trvá poriadne dlho.... Čítať viac
 
Poznáme výhercu valentínskych parfumov! Na čom stojí váš vzťah?

Poznáme výhercu valentínskych parfumov! Na čom stojí váš vzťah?

včera
Všetci vieme, že ošiaľ zo všetkého nového časom vyprchá. Avšak sú piliere, vďaka ktorým budete šťastní tak dlho, kým nedovolíte, aby... Čítať viac
 
3 TOP zbrane proti vráskam. Nezmeškajte správny čas, sú účinnejšie!

3 TOP zbrane proti vráskam. Nezmeškajte správny čas, sú účinnejšie!

22.02.2018
Mimické vrásky s vami rastú. Ak nechcete, aby vás prerástli, môžete proti nim zakročiť buď veľmi skoro, alebo o to účinnejšími zbraňami.... Čítať viac
 
Ktoré veci z kúpeľne odložiť? Zistite, na čo zabúdate

Ktoré veci z kúpeľne odložiť? Zistite, na čo zabúdate

22.02.2018
Zmenám teploty a nadmernej vlhkosti sa v kúpeľni zbavíte len ťažko. Práve tie však škodia nielen kozmetike. Čítať viac
 
Drsnáčka? Neuveríte, čo nosí Lujza Garajová-Schrameková v kabelke!

Drsnáčka? Neuveríte, čo nosí Lujza Garajová-Schrameková v kabelke!

20.02.2018
Lujza Garajová-Schrameková (34) svoju intoleranciu neberie príliš vážne, no vie si to poriadne okoreniť. Čítať viac
 
 

wanda.sk