predplatne
 

FOTO: Nehorázne sexi aj po rakovine. Aha, čo táto dievčina vymyslela

17.10.2017

Ani po dvojitej mastektómii pre ňu život neskončil. Geniálny trik vrátil Allyson nielen sebavedomie, ale aj ženskú krásu.

"To, čo mi rakovina vzala, som si vrátila späť," pýši sa dnes Allyson nádherným telom.

"To, čo mi rakovina vzala, som si vrátila späť," pýši sa dnes Allyson nádherným telom. Autor: Facebook/Allyson Lynch

Koľkokrát ste sa pozreli do zrkadla so zhnusením, kto to len na vás hľadí? Niečo také Allyson Lynch (30) z Filadelfie už nepozná. Napriek tomu, že ako 26-ročná po agresívnej rakovine prišla o oba prsníky. 

FOTO: Neklamte samé seba. 10 nepravdivých mýtov o rakovine prsníka

Gén po mame

Kaderníčke a modelke nádor diagnostikovali po tom, čo si pri samovyšetrení všimla hrudku. Keďže rakovinu prsníka prežila aj jej mama, dobre si uvedomovala, aké je dôležité vedieť o protivníkovi čím skôr. Hoci krátko po diagnóze si prešla súkromným peklom. „Mala som pár temných momentov. Prejsť cez ne bola najväčšia výzva, akú som si mohla predstaviť. V istom bode som to chcela vzdať. Len som plakala, každý boží deň som plakala," hovorí o najhoršom období života.

Tínedžer vymyslel super podprsenku. Vystopuje rakovinu prsníka

16 kôl bolesti

Ako nositeľke rakovinového génu BRCA jej lekári odporúčali obojstrannú mastektómiu – odstránenie prsníkov. Nasledovalo nemilosrdných 16 kôl silnej chemoterapie. Všetky ju preboleli, trepela neustálou nevoľnosťou, prišla o vlasy i nechty. „Až prišiel deň, kedy som si uvedomila, že nemusím plakať a dookola sa pýtať – prečo ja. Našla som v sebe silu, o ktorej som nemala tušenia. Zistila som, že toto som ja, silná úžasná žena! Keď som peklom prešla raz, dokážem to znova," citoval ju britský dailymail.co.uk.


Allyson po 20-týždňovej chemoterapii. Foto: Facebook/Allyson Lynch

Falošné bradavky odmietla

Po tom, čo jej zobrali prsníky, musela sa vyrovnávať nielen so strachom o život, ale aj so stratou ženskosti. Pred chemoterapiou jej do prsníkov umiestnili dilatačné vložky a po nej prišla na rad rekonštrukčná úprava pomocou implantátov. Ako býva zvykom, ponúkli jej, že na nové prsia dostane vytetované bradavky. To však nebolo nič pre Allyson! „Tetovania som mala aj pred rakovinou. Nevedela som si predstaviť mať na sebe falošné bradavky! Rozhodla som sa pre niečo iné - krásne tetovanie, ktoré vyzerá ako permanentná spodná bielizeň. Takto sa môžem cítiť sama sebou," ďakuje mladá kráska svoju tatérovi, ktorý jej nápad pretavil do reálnej podoby.


Bradavky len naoko Allyson odmietla, nechala si vytetovať "spodnú bielizeň". Foto: Profimedia.sk. Viac foto vo FOTOgalérii ►►►

Nezoberie sexepíl

„Vždy keď sa pozriem do zrkadla, cítim sa krásna. Je to môj spôsob, ako si vrátiť to, čo mi rakovina zobrala," inšpiruje dnes cez sociálne siete mladá modelka aj ďalšie "survivorky", ako zakryť pooperačné jazvy a zároveň varuje. „Som pripomienka toho, že rakovinu prsníka nemusí dostať len žena v strednom veku, ktorá sa vám väčšinou vybaví. No ani vás neukráti o to byť ženou, neurobí vás ne-sexi. Sme ženy a silné!" uzatvára.

Čítajte aj:

Rakovina prsníka

V tomto článku sa zaoberáme Rakovina prsníka ...viac
Autor: Dáša Balogová
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Herečka Stanka Kašperová: Chcem rozbíjať apatiu. Robme veci tu a teraz!

Herečka Stanka Kašperová: Chcem rozbíjať apatiu. Robme veci tu a teraz!

včera
Herečku Stanku Kašperovú (34) možno na ulici nespoznáte. No choré deti, ich rodičia či starí ľudia, ktorým v nemocniciach rozveselila... Čítať viac
 
Koniec epidurálu? Na Slovensko prichádza novinka, bolesť si tlmíte samy

Koniec epidurálu? Na Slovensko prichádza novinka, bolesť si tlmíte samy

16.12.2018
Slovenkám sa bude rodiť ľahšie. Revolučný liek proti bolesti si dávkujú podľa potreby a najmä bezpečne! Čítať viac
 
Nekonečný predvianočný „TO DO“ list? Máme stratégiu, ako sa cez advent nezblázniť

Nekonečný predvianočný „TO DO“ list? Máme stratégiu, ako sa cez advent nezblázniť

14.12.2018
Tiež by ste sa potrebovali naklonovať? Vieme, ako to zvládnuť ľavou-zadnou a bez menšieho stresu než minulý rok! A naozaj uvidíte,... Čítať viac
 
Horúce tipy sexuologičky: Máte nízke libido? Vyžeňte nechuť a užívajte si!

Horúce tipy sexuologičky: Máte nízke libido? Vyžeňte nechuť a užívajte si!

13.12.2018
Hladina ženského libida sa v priebehu života výrazne mení a môžu za to viaceré faktory. Potrebujete ho povzbudiť? Čítať viac
 
Katka Knechtová: Bolo to ako rozvod! Jednoducho musím povedať „NIE

Katka Knechtová: Bolo to ako rozvod! Jednoducho musím povedať „NIE"

13.12.2018
Speváčka, hudobníčka a porotkyňa Superstar Katka Knechtová (37) sa netají, že si prešla ťažkým obdobím. Čítať viac
 
 

wanda.sk

FOTO: Nehorázne sexi aj po rakovine. Aha, čo táto dievčina vymyslela
Dáša Balogová