predplatne
 

FOTO: Nehorázne sexi aj po rakovine. Aha, čo táto dievčina vymyslela

17.10.2017

Ani po dvojitej mastektómii pre ňu život neskončil. Geniálny trik vrátil Allyson nielen sebavedomie, ale aj ženskú krásu.

"To, čo mi rakovina vzala, som si vrátila späť," pýši sa dnes Allyson nádherným telom.

"To, čo mi rakovina vzala, som si vrátila späť," pýši sa dnes Allyson nádherným telom. Autor: Facebook/Allyson Lynch

Koľkokrát ste sa pozreli do zrkadla so zhnusením, kto to len na vás hľadí? Niečo také Allyson Lynch (30) z Filadelfie už nepozná. Napriek tomu, že ako 26-ročná po agresívnej rakovine prišla o oba prsníky. 

FOTO: Neklamte samé seba. 10 nepravdivých mýtov o rakovine prsníka

Gén po mame

Kaderníčke a modelke nádor diagnostikovali po tom, čo si pri samovyšetrení všimla hrudku. Keďže rakovinu prsníka prežila aj jej mama, dobre si uvedomovala, aké je dôležité vedieť o protivníkovi čím skôr. Hoci krátko po diagnóze si prešla súkromným peklom. „Mala som pár temných momentov. Prejsť cez ne bola najväčšia výzva, akú som si mohla predstaviť. V istom bode som to chcela vzdať. Len som plakala, každý boží deň som plakala," hovorí o najhoršom období života.

Tínedžer vymyslel super podprsenku. Vystopuje rakovinu prsníka

16 kôl bolesti

Ako nositeľke rakovinového génu BRCA jej lekári odporúčali obojstrannú mastektómiu – odstránenie prsníkov. Nasledovalo nemilosrdných 16 kôl silnej chemoterapie. Všetky ju preboleli, trepela neustálou nevoľnosťou, prišla o vlasy i nechty. „Až prišiel deň, kedy som si uvedomila, že nemusím plakať a dookola sa pýtať – prečo ja. Našla som v sebe silu, o ktorej som nemala tušenia. Zistila som, že toto som ja, silná úžasná žena! Keď som peklom prešla raz, dokážem to znova," citoval ju britský dailymail.co.uk.


Allyson po 20-týždňovej chemoterapii. Foto: Facebook/Allyson Lynch

Falošné bradavky odmietla

Po tom, čo jej zobrali prsníky, musela sa vyrovnávať nielen so strachom o život, ale aj so stratou ženskosti. Pred chemoterapiou jej do prsníkov umiestnili dilatačné vložky a po nej prišla na rad rekonštrukčná úprava pomocou implantátov. Ako býva zvykom, ponúkli jej, že na nové prsia dostane vytetované bradavky. To však nebolo nič pre Allyson! „Tetovania som mala aj pred rakovinou. Nevedela som si predstaviť mať na sebe falošné bradavky! Rozhodla som sa pre niečo iné - krásne tetovanie, ktoré vyzerá ako permanentná spodná bielizeň. Takto sa môžem cítiť sama sebou," ďakuje mladá kráska svoju tatérovi, ktorý jej nápad pretavil do reálnej podoby.


Bradavky len naoko Allyson odmietla, nechala si vytetovať "spodnú bielizeň". Foto: Profimedia.sk. Viac foto vo FOTOgalérii ►►►

Nezoberie sexepíl

„Vždy keď sa pozriem do zrkadla, cítim sa krásna. Je to môj spôsob, ako si vrátiť to, čo mi rakovina zobrala," inšpiruje dnes cez sociálne siete mladá modelka aj ďalšie "survivorky", ako zakryť pooperačné jazvy a zároveň varuje. „Som pripomienka toho, že rakovinu prsníka nemusí dostať len žena v strednom veku, ktorá sa vám väčšinou vybaví. No ani vás neukráti o to byť ženou, neurobí vás ne-sexi. Sme ženy a silné!" uzatvára.

Čítajte aj:

Rakovina prsníka

V tomto článku sa zaoberáme Rakovina prsníka ...viac
Autor: Dáša Balogová
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Novinka: Ľahšie silikónové implantáty neničia chrbát. Odvážili sme ich!

Novinka: Ľahšie silikónové implantáty neničia chrbát. Odvážili sme ich!

dnes
Novinku medzi prsnými implantátmi ocenia ženy, ktoré rakovina obrala o celý prsník. Ale aj športovkyne. Čítať viac
 
Robíte si selfie fotky? Buďte opatrní, TAKTO menia váš život!

Robíte si selfie fotky? Buďte opatrní, TAKTO menia váš život!

včera
Novodobá závislosť selfitída ničí sebavedomie a vytvára problémy vo vzťahoch, odhalila štúdia. Čítať viac
 
Príbeh: Od konečného štádia rakoviny k svetovému titulu. Za jeden rok!

Príbeh: Od konečného štádia rakoviny k svetovému titulu. Za jeden rok!

včera
Od štvrtého štádia rakoviny po oceňovanú ženskú kulturistku sa dokázala za dvanásť mesiacov prepracovať Austrálčanka Kaity Jade... Čítať viac
 
Keby len bolesť! Dámy, koľko vás stojí menštruácia?

Keby len bolesť! Dámy, koľko vás stojí menštruácia?

20.09.2018
Ženy platia za „svoje dni“ nehorázne peniaze. Škótsko je prvá krajina na svete, ktorá tým chudobnejším rozdáva vložky zadarmo. Čítať viac
 
Doprajte si kráľovské raňajky. Čo má na tanieri vojvodkyňa Meghan?

Doprajte si kráľovské raňajky. Čo má na tanieri vojvodkyňa Meghan?

19.09.2018
Ani množstvo oficiálnych akcií, nezoberie manželke princa Harryho úsmev z tváre. Kde berie energiu? Aj vo fitness raňajkách. Čítať viac
 
 

wanda.sk

FOTO: Nehorázne sexi aj po rakovine. Aha, čo táto dievčina vymyslela
Dáša Balogová