Hviezda Kliniky Grace: Myslela, že je iba prepracovaná. Kate si vypočula mrazivú diagnózu!  

20.09.2017

Extrémnu vyčerpanosť prisudzovala 49-ročná herečka Kate Walsh pracovnému vyťaženiu. Našťastie prišla na vyšetrenie v hodine dvanástej.

Dnes má Kate na život úplne iný pohľad. 

Dnes má Kate na život úplne iný pohľad. Autor: GettyImages

Neprehliadnite ► FOTOGALÉRIU :) 

Mohla vypiť päť šálok kávy denne a aj tak bola unavená. „Hovorila som si, oh, asi som vyhorela, príliš intenzívne som pracovala, oddýchnem si a budem v pohode. Začala som však pozorovať problémy. Pri šoférovaní či iných činnostiach ma telo ťahalo akosi stále vpravo," hovorí Kate v rozhovore pre NBC News, v ktorom sa po prvý raz rozhodla otvorene hovoriť o zdravotných problémoch, ktoré ju pred dvoma rokmi nečakane postihli. 

Otestujte sa! Ohrozuje vás syndróm vyhorenia? 
 Keď má práca dopad na zdravie: Hrozí vám mentálny kolaps!?

Myšlienky utekali

Jej kognitívne funkcie sa stále zhoršovali. „Začala som hľadať slová, myšlienky, nedokázala som ich dokončiť," pokračuje. K neurológovi ju poslal partner. Našťastie! Lekár si všimol, že jej pravá časť tváre je poklesnutá. Magnetická rezonancia odhalila desivý zdroj ťažkostí. 

Fascinujúci výskum: Vedci odhalili slovnú mapu mozgu. Takto premýšľame!  


Kate Walsh a Patrick Dempsey ako chirurgovia v populárnom seriály GREY´S ANATOMY. Foto: Profimedia.sk
FOTOGALÉRIA

V slávnom seriáli si Kate zahrala doktorku Addison Montgomery, no v reálnom živote sa zrazu ocitla v pozícii pacientky, ktorá sa musí vysporiadať so zlými správami. A vôbec jej to nešlo ľahšie. Práve naopak.  

Ako citrón

„Objavili mi pomerne rozmerný tumor v mozgu. Keď som si vypočula diagnózu, akoby duch v tej chvíli opustil moje telo," povedala Kate v rozhovore. „Myslela som, že keď som pre svoju kariéru v živote strávila viac času v nemocničnom prostredí ako doma, budem v pohode. No bola som ako malé vystrašené mača. Rodina a priatelia mi nosili darčeky, cítila som sa ako zraniteľné dieťa, ktoré potrebuje podporu," priznala herečka.  

Príbehy:

Tri dni po diagnostikovaní jej nádor na mozgu vyoperovali. Našťastie celý. „Mal veľkosť malého citróna, bol už dosť veľký a tlačil mi na lebku," zdôverila sa a dodala, že hneď po operácii si všimla rozdiel. „Akoby mi spoza očí odišla hmla."

3D FOTO rakoviny: Takto zblízka ste zabijaka ešte nevideli

Zastavte sa, život je krehký!

Táto skúsenosť úplne zmenila jej pohľad na svet: „Trávim viac času s rodinou a priateľmi, pracujem len na projektoch, ktoré milujem, s ľuďmi, ktorých mám rada."  

FOTO: Tieto celebrity porazili rakovinu. Prezradili, čo im pomohlo 


Pozrite sa na Kate ► TU! Foto: Profimedia.sk

Sústreďte sa na to, čo vás robí šťastnými. Naozaj si to všetci musíme uvedomiť, až keď čelíme otázke života a smrti? Veď už zajtra môže byť všetko inak.

► Ako sa nenechať pohltiť stresom? Máte iba jeden život
► Zmeňte svoj život! 6 zdravých dôvodov, prečo si nájsť čas na relax

Hlavne nič nepodceniť

V prípade Kate išlo o takzvaný meningióm, najčastejší nezhubný nádor tvoriaci sa v centrálnej nervovej sústave. Od agresívnych glioblastómov sa značne líši. Tie sa tvoria hlbšie v mozgu a svoju veľkosť môžu zdvojnásobiť len v priebehu pár týždňov. Meningióm je možné chirurgicky odstrániť bez nutnosti ďalšej liečby. Aj u týchto druhov sa však vyskytnú také, v ktorých driemu zhubné rakovinové bunky a lekári sú nútení zvoliť aj rádiologickú liečbu. 

Tvrdé cievy môžu spôsobiť mozgovú príhodu! Škodí im aj únava 

Lekára vyhľadajte ak máte: 

  • zhoršenie zraku alebo reči, 
  • epileptický záchvat,
  • šumenie, hučanie či pískanie v uchu,
  • blízki spozorujú náhle a bezdôvodné zmeny osobnosti,
  • problémy s koordináciou pohybov.  

„Dôverujte svojim inštinktom. Dôverujte svojmu telu," znie rada Kate Walsh, ktorá chce naďalej pracovať na zvýšení povedomia o rizikách nádorov, hoci ten jej bol našťastie nezhubný, tlak na lebku mohol napríklad spôsobiť životu nebezpečné krvácanie do mozgu. Veľmi často sa môže zvrhnúť.

Čítajte: Boris Pršo v kóme po desivom kolapse v televízii. Čo sa to s ním deje?  

Únava

V tomto článku sa zaoberáme Stres ...viac Únava ...viac
Autor: Beata Ditte
Fotogaléria

Ďalšie články z tejto sekcie

Vačky pod očami? Dermatologička radí, ako sa ich zbaviť

Vačky pod očami? Dermatologička radí, ako sa ich zbaviť

včera
Opuchnuté oči vás môžu prekvapiť po prebdenej noci, zlom odlíčení, ale môžu byť aj prejavom starnutia. Existuje však množstvo procedúr,... Čítať viac
 
Láska robí divy. 10 rád na posilnenie rodinného šťastia

Láska robí divy. 10 rád na posilnenie rodinného šťastia

16.02.2018
Zdravie, láska, šťastie. Aj u vás sú v takomto poradí? Harmóniu v rodine vybudujete hlavne investovaním do vzťahov. Čítať viac
 
SÚŤAŽ: Vyhrajte pre seba a partnera príťažlivé parfumy! Na čom stojí váš vzťah?  

SÚŤAŽ: Vyhrajte pre seba a partnera príťažlivé parfumy! Na čom stojí váš vzťah?  

14.02.2018
Všetci vieme, že ošiaľ zo všetkého nového časom vyprchá. Avšak sú piliere, vďaka ktorým budete šťastní tak dlho, kým nedovolíte, aby... Čítať viac
 
Žien s rakovinou pribúda raketovým tempom. Čo sa to deje?

Žien s rakovinou pribúda raketovým tempom. Čo sa to deje?

13.02.2018
Hoci počet mužov s rakovinou stále prevyšuje počet žien, výskumy ukazujú, že množstvo žien s so zhubným ochorením bude rýchlo rásť.... Čítať viac
 
FOTO: Len pred polrokom sa postavila na ľad a dnes je na olympiáde

FOTO: Len pred polrokom sa postavila na ľad a dnes je na olympiáde

12.02.2018
Na začiatku to bola pre Lauru len zábava, k nej sa pridalo trochu šťastia a sympatická Kolumbijčanka sa dostala na zimné olympijské... Čítať viac
 
 

wanda.sk