predplatne
 

Hviezda Kliniky Grace: Myslela, že je iba prepracovaná. Kate si vypočula mrazivú diagnózu!  

20.09.2017

Extrémnu vyčerpanosť prisudzovala 49-ročná herečka Kate Walsh pracovnému vyťaženiu. Našťastie prišla na vyšetrenie v hodine dvanástej.

Dnes má Kate na život úplne iný pohľad. 

Dnes má Kate na život úplne iný pohľad. Autor: GettyImages

Neprehliadnite ► FOTOGALÉRIU :) 

Mohla vypiť päť šálok kávy denne a aj tak bola unavená. „Hovorila som si, oh, asi som vyhorela, príliš intenzívne som pracovala, oddýchnem si a budem v pohode. Začala som však pozorovať problémy. Pri šoférovaní či iných činnostiach ma telo ťahalo akosi stále vpravo," hovorí Kate v rozhovore pre NBC News, v ktorom sa po prvý raz rozhodla otvorene hovoriť o zdravotných problémoch, ktoré ju pred dvoma rokmi nečakane postihli. 

Otestujte sa! Ohrozuje vás syndróm vyhorenia? 
 Keď má práca dopad na zdravie: Hrozí vám mentálny kolaps!?

Myšlienky utekali

Jej kognitívne funkcie sa stále zhoršovali. „Začala som hľadať slová, myšlienky, nedokázala som ich dokončiť," pokračuje. K neurológovi ju poslal partner. Našťastie! Lekár si všimol, že jej pravá časť tváre je poklesnutá. Magnetická rezonancia odhalila desivý zdroj ťažkostí. 

Fascinujúci výskum: Vedci odhalili slovnú mapu mozgu. Takto premýšľame!  


Kate Walsh a Patrick Dempsey ako chirurgovia v populárnom seriály GREY´S ANATOMY. Foto: Profimedia.sk
FOTOGALÉRIA

V slávnom seriáli si Kate zahrala doktorku Addison Montgomery, no v reálnom živote sa zrazu ocitla v pozícii pacientky, ktorá sa musí vysporiadať so zlými správami. A vôbec jej to nešlo ľahšie. Práve naopak.  

Ako citrón

„Objavili mi pomerne rozmerný tumor v mozgu. Keď som si vypočula diagnózu, akoby duch v tej chvíli opustil moje telo," povedala Kate v rozhovore. „Myslela som, že keď som pre svoju kariéru v živote strávila viac času v nemocničnom prostredí ako doma, budem v pohode. No bola som ako malé vystrašené mača. Rodina a priatelia mi nosili darčeky, cítila som sa ako zraniteľné dieťa, ktoré potrebuje podporu," priznala herečka.  

Príbehy:

Tri dni po diagnostikovaní jej nádor na mozgu vyoperovali. Našťastie celý. „Mal veľkosť malého citróna, bol už dosť veľký a tlačil mi na lebku," zdôverila sa a dodala, že hneď po operácii si všimla rozdiel. „Akoby mi spoza očí odišla hmla."

3D FOTO rakoviny: Takto zblízka ste zabijaka ešte nevideli

Zastavte sa, život je krehký!

Táto skúsenosť úplne zmenila jej pohľad na svet: „Trávim viac času s rodinou a priateľmi, pracujem len na projektoch, ktoré milujem, s ľuďmi, ktorých mám rada."  

FOTO: Tieto celebrity porazili rakovinu. Prezradili, čo im pomohlo 


Pozrite sa na Kate ► TU! Foto: Profimedia.sk

Sústreďte sa na to, čo vás robí šťastnými. Naozaj si to všetci musíme uvedomiť, až keď čelíme otázke života a smrti? Veď už zajtra môže byť všetko inak.

► Ako sa nenechať pohltiť stresom? Máte iba jeden život
► Zmeňte svoj život! 6 zdravých dôvodov, prečo si nájsť čas na relax

Hlavne nič nepodceniť

V prípade Kate išlo o takzvaný meningióm, najčastejší nezhubný nádor tvoriaci sa v centrálnej nervovej sústave. Od agresívnych glioblastómov sa značne líši. Tie sa tvoria hlbšie v mozgu a svoju veľkosť môžu zdvojnásobiť len v priebehu pár týždňov. Meningióm je možné chirurgicky odstrániť bez nutnosti ďalšej liečby. Aj u týchto druhov sa však vyskytnú také, v ktorých driemu zhubné rakovinové bunky a lekári sú nútení zvoliť aj rádiologickú liečbu. 

Tvrdé cievy môžu spôsobiť mozgovú príhodu! Škodí im aj únava 

Lekára vyhľadajte ak máte: 

  • zhoršenie zraku alebo reči, 
  • epileptický záchvat,
  • šumenie, hučanie či pískanie v uchu,
  • blízki spozorujú náhle a bezdôvodné zmeny osobnosti,
  • problémy s koordináciou pohybov.  

„Dôverujte svojim inštinktom. Dôverujte svojmu telu," znie rada Kate Walsh, ktorá chce naďalej pracovať na zvýšení povedomia o rizikách nádorov, hoci ten jej bol našťastie nezhubný, tlak na lebku mohol napríklad spôsobiť životu nebezpečné krvácanie do mozgu. Veľmi často sa môže zvrhnúť.

Čítajte: Boris Pršo v kóme po desivom kolapse v televízii. Čo sa to s ním deje?  

Únava

V tomto článku sa zaoberáme Stres ...viac Únava ...viac
Autor: Beata Ditte
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Príbeh: Od konečného štádia rakoviny k svetovému titulu. Za jeden rok!

Príbeh: Od konečného štádia rakoviny k svetovému titulu. Za jeden rok!

dnes
Od štvrtého štádia rakoviny po oceňovanú ženskú kulturistku sa dokázala za dvanásť mesiacov prepracovať Austrálčanka Kaity Jade... Čítať viac
 
Keby len bolesť! Dámy, koľko vás stojí menštruácia?

Keby len bolesť! Dámy, koľko vás stojí menštruácia?

včera
Ženy platia za „svoje dni“ nehorázne peniaze. Škótsko je prvá krajina na svete, ktorá tým chudobnejším rozdáva vložky zadarmo. Čítať viac
 
Doprajte si kráľovské raňajky. Čo má na tanieri vojvodkyňa Meghan?

Doprajte si kráľovské raňajky. Čo má na tanieri vojvodkyňa Meghan?

19.09.2018
Ani množstvo oficiálnych akcií, nezoberie manželke princa Harryho úsmev z tváre. Kde berie energiu? Aj vo fitness raňajkách. Čítať viac
 
FOTO: Austrálska výškarka bojovala s nádorom mozgu. Teraz sníva o olympiáde

FOTO: Austrálska výškarka bojovala s nádorom mozgu. Teraz sníva o olympiáde

18.09.2018
Sen talentovanej športovkyne prekazila zákerná choroba. Jej život sa obrátil naruby pred šiestimi rokmi. Vtedy si myslela, že zomrie.... Čítať viac
 
Plné pery už nemusia byť len snom

Plné pery už nemusia byť len snom

18.09.2018
Zväčšenie pier patrí v dnešnej dobe k populárnym kozmetickým úpravám. Naháňa vám strach? Nemusí, pretože vás nečaká nič bolestivé... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Hviezda Kliniky Grace: Myslela, že je iba prepracovaná. Kate si vypočula mrazivú diagnózu!  
Beata Ditte