predplatne
 

Hviezda nového seriálu Kristína Svarinská: Nie je hanba žiadať o pomoc

17.08.2018

Starostlivo si stráži nielen súkromie, ale aj zdravie. Nemocniciam sa oblúkom vyhýba, ale oni sa do života Kristíny Svarinskej (29) aj tak dostali.

Dá si, na čo má chuť a kilá sa na ňu nelepia Alebo žije skôr z lásky? To si Kristína necháva so záhadne spokojným úsmevom pre seba.

Dá si, na čo má chuť a kilá sa na ňu nelepia Alebo žije skôr z lásky? To si Kristína necháva so záhadne spokojným úsmevom pre seba. Autor: Matej Kalina

Naposledy sme vás videli na televíznej obrazovke ako lekárku v seriáli Milenky, najnovšie vás uvidíme hrať zdravotnú sestru v Sestričkách. Vy sa už nebojíte krvi?
Nedá sa povedať, že by ma fascinovalo pozerať sa na ňu, ale je to podstatne lepšie, než to bývalo. Mala som obdobie v puberte, keď som celá zbledla, ani krv veľmi nechcela tiecť, ale podarilo sa mi to prekonať, keď som šla prvýkrát darovať krv. Po štyroch darcovstvách som už bola veľká hrdinka. Momentálne krv nechodím darovať, ale strach je prekonaný. No nemocniciam sa vyhýbam veľkým oblúkom.

Od septembra ju uvidíte v seriáli Sestričky ako Emu Farkašovú. Foto: TV Markíza

Máte na ne nemilé spomienky?
Klopem na drevo, že ich navštevovať nemusím. Obdivujem prácu lekárov a sestier, to, v akých podmienkach dokážu na Slovensku pracovať, ale rada ich budem obdivovať z diaľky.

Keď vás niečo bolí, siahnete po tabletke alebo sa snažíte chémii vyhýbať?
Som antichemický človek. Snažím sa vystačiť si s prírodou a so všetkým, čo nám ponúka. Lieky považujem až za najkrajnejšie riešenie. Samozrejme, každý je nastavený inak a každému pomáha niečo iné. Mne vyhovuje skúšať alternatívy.

Čo vám najviac funguje?
Myslím, že žijem zdravo. Či už ide o stravu, pravidelný pohyb, dostatok spánku. Pre mňa je najpodstatnejšie byť v psychickej pohode. Aj pri plnom pracovnom nasadení je pre mňa nevyhnutné dostať sa po celodennom nakrúcaní domov, byť chvíľu v tichu, spraviť si čaj, osprchovať sa a vyložiť si nohy o stenu.

V ťažkom období, keď ste prišli o mamičku, vyhľadali ste terapeuta. Pomohlo vám to?
Áno, pretože som cítila, že sa potrebujem rozprávať s niekým, kto má od toho celého odstup.

7 NAJ aktivít, ktoré zmiernia depresie a ihneď zlepšia náladu 

Pomoc psychológov je u nás stále do značnej miery tabuizovaná. Poradil vám to niekto?
Mala som možnosti, ktoré som mohla využiť. Od psychiatra, psychológa až po moju momentálnu terapeutku, ktorú som si nakoniec vybrala. V podstate ju vnímam ako svoju „lifecoachku“, s ktorou som prešla istý kus cesty a cítim, že sa stále posúvame ďalej. Viem, že na sebe potrebujem pracovať každý deň a rozhodla som sa, že to bude takto. Myslím, že je dôležité hovoriť o tom, že ak sa cítime bezradní, nešťastní a nevieme sa pohnúť ďalej, nie je hanba požiadať o pomoc. Kohokoľvek. Či už je to rodina, priatelia, alebo odborník.

Backstage fotenia hercov seriálu Sestričky. Natáčal sa dva mesiace. Autor: Matej Kalina 

Viac si pozrite ► TU!

Robíte veci tak, ako ich cítite, aj keď sa to niekedy prieči zdravému rozumu?
Vždy sa snažím robiť veci tak, ako ich cítim, pretože ak to tak nerobím, v konečnom dôsledku ma to dobehne. A je to často proti zdravému rozumu, ale väčšinou proti zdravému rozumu všetkých ostatných. Niekedy zbytočne riešime, chceme všetkému rozumieť a zanalyzovať to. Potom sa v tom zamotáme tak, že už ani nevieme, čo cítime.

Veríte svojim intuíciám. Nikdy vás nesklamali?
Milujem svoju intuíciu a milujem ju aj za to, že ma stále neopustila, napriek tomu, že sa ju často snažím presvedčiť, že mám pravdu JA a nie ona.

Známe tváre o svojom súkromí nerady hovoria, ale rady sa ním chvália na sociálnych sieťach. Vy nie?
Nie, nemám potrebu zverejňovať svoje súkromie. Už som sa niekoľkokrát presvedčila, aké je krehké, a radšej svoj život budem žiť v reáli než na sociálnych sieťach.

Čítajte aj: Trauma Angeliny Jolie: Paralyzovaná tvár a šediny následkom obrny! Lieči sa ihlami 

Kristínine tajomstvo šťastia
„Robiť veci, ktoré milujem. Sama alebo s ľuďmi, ktorých milujem. Nepozerať sa na to, čo by sa malo a čo nemalo. Byť prítomná a dýchať zhlboka. Žiť podľa seba najlepšie, ako viem a cítiť radosť a šťastie v každej bunke. Klišé, ja viem. Ale nie je život práve o tom? O šťastí byť šťastný?“

10 tipov ako si zvýšiť sebavedomie a mať život príjemnejší 

Na tele nemá Kika jedinú jazvu. Na duši jej však jedna veľká zostala. Po smrti matky otočila svoj život o 180 stupňov. Čo jej pomohlo a pomáha v ťažkých momentoch života? A prečo si každý mesiac dáva rozhýbať lymfu? 

Prečítajte si celý rozhovor v aktuálnom septembrovom čísle mesačníka Zdravie. Práve v predaji! 

Autor: Veronika Daničová, bd
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Váš príbeh: Veronika skončila s opuchom mozgu. Skleróza multiplex ju takmer zabila

Váš príbeh: Veronika skončila s opuchom mozgu. Skleróza multiplex ju takmer zabila

včera
„Išlo mi roztrhnúť hlavu a bolo mi stále na vracanie. Myslela som si, že sa zbláznim. Nemohla som sa o seba postarať, nieto ešte o svojho... Čítať viac
 
Ktorý olej zaženie nádchu a ktorý uvoľní telo? Odštartujte relax kúpeľom

Ktorý olej zaženie nádchu a ktorý uvoľní telo? Odštartujte relax kúpeľom

16.11.2018
Ponoriť sa do vody, vypnúť a zabudnúť na všetky pracovné starosti. Ak si kúpeľ navyše osviežite olejom, budete mať z neho ešte príjemnejší... Čítať viac
 
Len bolesť chrbta, priberanie, zápcha..? 10 bežných príznakov tají čosi horšie

Len bolesť chrbta, priberanie, zápcha..? 10 bežných príznakov tají čosi horšie

16.11.2018
Chrbticu vyriešite masážou, nafukovanie diétou a z chudnutia sa tešíte? A čo ak je kombinácia vašich príznakov zlým znamením? Čítať viac
 
Spíte v pyžame, negližé či nahá? Čo si na noc obliecť a čo radšej nie?

Spíte v pyžame, negližé či nahá? Čo si na noc obliecť a čo radšej nie?

14.11.2018
Niet nad dobrý spánok. Je veľa faktorov, ktoré ho ovplyvňujú. Kvalitný matrac, anatomický vankúš, teplota v miestnosti, stravovanie.... Čítať viac
 
Horúca téma: Tajomstvá slasti. Neverte mýtom o ženskom orgazme

Horúca téma: Tajomstvá slasti. Neverte mýtom o ženskom orgazme

13.11.2018
Potrebuje žena ku kvalitnému sexu skutočne bod G? Naozaj je vrcholom jej rozkoše vaginálny orgazmus? Prečo sa klitoris ešte stále... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Hviezda nového seriálu Kristína Svarinská: Nie je hanba žiadať o pomoc
Veronika Daničová
bd