predplatne
 
Zdravie   Deti

Príbeh: Láskou proti chorobe. Septembrové Vianoce pre 2-ročného chlapčeka

12.10.2018

Neuveriteľnú súdržnosť v americkom mestečku Colerain Township v Ohiu vyvolala správa o zorganizovaní predčasných Vianoc pre 2-ročného Brodyho s rakovinou mozgu.

Mama malého Brodyho Shilo ďakuje za každý ďalší deň strávený so synčekom.

Mama malého Brodyho Shilo ďakuje za každý ďalší deň strávený so synčekom.Autor: Facebook/Team Brody

Medicína prichádza stále s ďalšími dobrými správami. Už niekoľko detí napríklad zachránila pred akútnou lymfoblastickou leukémiou v konečnom štádiu infúzia s geneticky modifikovanými bunkami. Vďaka nim sa zachránila pred 3 rokmi napríklad Layla Richards, u ktorej choroba prepukla keď mala len tri mesiace. Nie všetky typy onkologických diagnóz u detí ale vedia lekári vyliečiť.

V septembri usporiadali rodičia pre 2-ročného Brodyho Allena Vianoce, lebo sa obávajú, že tých skutočných, decemrových, sa nemusí dožiť. 

Príbeh: Od konečného štádia rakoviny k svetovému titulu. Za jeden rok!


Foto: Facebook/Team Brody​

Všetko pre chorého synčeka

Brodymu diagnostikovali veľmi zriedkavú formu rakoviny mozgu v máji. V auguste, po neúspešných pokusoch o terapiu, lekári jeho rodičov informovali, že choroba rýchlo napreduje a chlapček má pred sebou pravdepodobne posledné dva mesiace života... Namiesto utápania sa v žiale sa rodičia Todd a Shilo rozhodli, že Brodymu spríjemnia čas, ktorý mu ešte ostáva. A keďže je otázne, či sa dočká tohtoročných Vianoc, rozhodli sa ich zorganizovať pre syna už v septembri. Do svojho plánu zasvätili aj susedov v Colerain Township v Ohiu. 


Foto: Facebook/Team Brody​

Vianočná nálada zachvátila celé mesto

Svoj zámer osláviť posledné Vianoce so synčekom oznámili tiež prostredníctvom sociálnej siete. Ani netušili, aký ohlas to vyvolá. Takmer celé mestečko Colerain Township sa pridalo a vyzdobili svoje domy a trávniky svetelnými reťazami, vencami a inými vianočnými dekoráciami.

Brodymu poslali množstvo darčekov a v nedeľu, na kedy boli „Vianoce“ ohlásené, sa poobliekali do santaklausovských svetrov, mikulášskych čapíc, púšťali vianočnú hudbu a popri ceste zdravili Allenovcov, ktorí malého Brodyho previezli mestečkom spolu s obrovským sprievodom vyzdobených vozidiel vrátane miestnych hasičov, školského autobusu, motorkárov a množstvom ďalších. 

Nie sú lenivé, len ich mozog funguje inak. Dysdeti potrebujú veľa trpezlivosti


Foto: Facebook/Team Brody​

Viac foto vo FOTOGALÉRII

Pozdravy pre Brodyho prichádzajú stále

Zapojilo sa aj detské divadlo v Cincinnati, ktoré zapožičalo kostýmy sobov a elfov či spevácky zbor z kostola, ktorý pod vedením tamojšieho pastora prišiel pred dom Allenovcov so stovkami ľudí. Miestna rozhlasová stanica vysielala každú hodinu vianočnú pieseň, ktorú uviedi slovami „pre Brodyho“.

Založila sa aj internetová stránka, kde začali zbierať financie na podporu Allenovcov, aby im pomohli znášať náklady na zdravotnú starostlivosť o chlapčeka. Z cieľovej sumy 50 - tisíc dolárov sa bleskovo vyzbieralo 41 700 dolárov... 

Aj v nasledujúce dni prichádzali Allenovcom pozdravy a darčeky pre Brodyho, ktorý je, žiaľ, už v zlom zdravotnom stave. Jeho rodičia ďakujú za každý ďalší deň jeho života, pretože dva mesiace, ktoré mu lekári vymerali, uplynuli 5.októbra...

Ako pomáhame malým pacientom s nádormi na Slovensku hovorí v novom vydaní časopisu Zdravie primár detskej onkológie v Banskej Bystrici. V predaji od pondelka 15.októbra!

V tomto článku sa zaoberáme Rakovina ...viac Rakovina mozgu ...viac
Autor: Martina Palovčíková
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Hnevá sa? Tieto 3 kroky zaručene skrotia každý záchvaty detskej zlosti

Hnevá sa? Tieto 3 kroky zaručene skrotia každý záchvaty detskej zlosti

06.12.2018
Vzdorovité dieťaťa zvládnete s chladnou hlavou, ak si osvojíte niekoľko rád, ako sa v kritickej situácii zachovať. Čítať viac
 
Nemala maternicu a predsa porodila. Jej bábätko je svetový unikát

Nemala maternicu a predsa porodila. Jej bábätko je svetový unikát

05.12.2018
Neuveriteľné, kam vedecký pokrok dokáže zájsť. V pôrodníctve sa oň najnovšie postarali brazílski lekári. Čítať viac
 
TOP rady, ako posilniť deťom imunitu. No toto radšej neskúšajte

TOP rady, ako posilniť deťom imunitu. No toto radšej neskúšajte

04.12.2018
Zima ešte poriadne neukázala svoju mrazivú tvár a tak je sychravé počasie ideálnym časom na choroby. Posilnite obranyschopnosť organizmu... Čítať viac
 
Nevyliečené do škôlky? Môže sa to zhoršiť, neurobte chybu!

Nevyliečené do škôlky? Môže sa to zhoršiť, neurobte chybu!

03.12.2018
Deti ešte nemajú natoľko silný imunitný systém, aby sa ich telo dokázalo chrániť pred ochoreniami. Čítať viac
 
Geneticky upravené deti sú 1x na svete! Veda sa zbláznila, čo bude ďalej?

Geneticky upravené deti sú 1x na svete! Veda sa zbláznila, čo bude ďalej?

29.11.2018
Čínsky vedec tvrdí, že tajne upravil DNA embryí pre 7 párov, zatiaľ sa narodili prvé dvojičky. Teraz ho za to vyšetrujú. Čítať viac
 
 

wanda.sk

Príbeh: Láskou proti chorobe. Septembrové Vianoce pre 2-ročného chlapčeka
Martina Palovčíková