predplatne
 

Spíte v podprsenke? TOTO by ste mali vedieť!

17.07.2018

Možno kvôli podprsenke ste stále unavená a neviete schudnúť. Bojíte sa gravitácie, tak si ju radšej ani nevyzliekate? Koledujete si o vážne zdravotné problémy.

V podprsenke utláčate cievny, dýchací aj lymfatický systém.

V podprsenke utláčate cievny, dýchací aj lymfatický systém.Autor: Shutterstock

Takmer 80 % žien nosí nesprávnu veľkosť podprsenky. A čo je horšie, niektoré si ju na noc nevyzliekajú. Obyčajne kvôli väčšiemu pohodliu, pretože majú veľké prsia. Jedna skupina si tiež myslí, že vďaka podprsenke si prsia zachovajú krajší tvar a budú pevnejšie. Či je to skutočne pravda sa odborníci prú. Jedna časť tvrdí, že by to mohlo fungovať, ale... Stále je viac tých, ktorí vidia najmä riziká.

Bolí vás hlava i chrbát

Aj podprsenku v správnej veľkosti by ste mali mať na sebe len počas nevyhnutnej doby, najviac 12 hodín. Obliekajte si ju krátko pred tým, než ráno odídete  z domu a ihneď po návrate si ju vyzlečte a dajte si na seba niečo voľné. V podprsenke utláčate cievny, dýchací aj lymfatický systém. Čo to znamená? 

Plytké dýchanie 

Ak sa vám ťažko dýcha a ráno točí hlava, uvoľnite si podprsenku a zhlboka sa niekoľkokrát nadýchnite. Možno práve kvôli podprsenke nedýchate správne. S tým súvisí aj to, že ste stále unavená. A to aj napriek tomu, že spíte dostatočne, lenže v podprsenke. Ak bráni pľúcam dobre sa rozťahovať, škodí i chrbtu a ten začne čoskoro bolieť. Ak dýchate plytko, mozog dostáva málo kyslíka. Prejaví sa to častým zívaním, únavou či bolesťou hlavy.

Prvá noc na novom mieste? Vedci zistili, prečo sa nevyspíte

Nechudnete z podprsenky

Tesne pod kožou sa nachádzajú lymfatické cievy, ktoré odvádzajú z tela škodlivé látky a nebezpečné toxíny. Ak hrudník uškrtíte nevhodne zvolenou veľkosťou podprsenky, lymfa nemôže voľne prúdiť, hromadí sa práve v oblasti pŕs. To môže byť aj dôvod, prečo sa vám pod pazuchami robia hrčky a nielen tam, ale aj v prsníkoch. Ak to robíte niekoľko rokov, môže byť práve nočné spanie v podprsenke dôvod, prečo sa vám v prsníku spraví nádor. A pamätajte! Je to tiež dôvod, prečo sa vám nedarí schudnúť, hoci sa stravujete zdravo. Aby ste chudli a cítili sa zdravo, musí byť lymfa v pohybe.

Naučte sa správne rozhýbať lymfu!

V tomto článku sa zaoberáme Prsia ...viac
Autor: Lenka Štefánková
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

4 tlmiče na pôrodnú bolesť. V nemocnici si môžete vybrať

4 tlmiče na pôrodnú bolesť. V nemocnici si môžete vybrať

dnes
Nie ste odkázaná zvládnuť bolesť sama. V pôrodnici sú na to, aby vám pomohli. Čítať viac
 
Depresia ukrytá za široký úsmev. Nový typ choroby láme vedcom hlavy

Depresia ukrytá za široký úsmev. Nový typ choroby láme vedcom hlavy

včera
Prečo samovraždy páchajú aj ti najusmievavejší a najsrdečnejší ľudia? Vedci prišli na príčinu. Čítať viac
 
Príbeh: Kliešť jej zničil život. Lauru paralyzovala choroba, na ktorú nevedia nájsť liečbu

Príbeh: Kliešť jej zničil život. Lauru paralyzovala choroba, na ktorú nevedia nájsť liečbu

včera
Mladá žena si myslí, že lymskú boreliózu mala v sebe roky. Keď sa naplno prejavila, bolo už neskoro. Teraz hľadá možnosti, ako sa vyliečiť.... Čítať viac
 
Ženám s reumou pomáha pokrok v liečbe: „Slovo mama stojí za to!

Ženám s reumou pomáha pokrok v liečbe: „Slovo mama stojí za to!"

21.02.2019
Hovoria tak ženy, ktoré dnes aj s reumatickým ochorením majú vlastné deti. Ako to zvládajú a čo na to odborníci? Čítať viac
 
Nežiaduce účinky antikoncepcie. Musíte ich akceptovať?

Nežiaduce účinky antikoncepcie. Musíte ich akceptovať?

19.02.2019
Hormonálna antikoncepcia zabráni počatiu len ak ju užívate naozaj dôsledne podľa návodu. Ak vám je z piluliek zle, možno občas rada... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Spíte v podprsenke? TOTO by ste mali vedieť!
Lenka Štefánková