Vedci zisťovali NAJSEXI vek ženy! Vieme, kedy si to v posteli najviac užijete

26.06.2017

Ak sa žena cíti sexi a spokojná so svojim telom, má vyhraté. Vedci venovali otázke veku, sexu a orgazmu celú novú štúdiu.

Výskum si objednala organizácia Natural Cycles, ktorá sa venuje sledovaniu plodnosti. 

Výskum si objednala organizácia Natural Cycles, ktorá sa venuje sledovaniu plodnosti. Autor: Shutterstock.com

Ak si myslíte, že v čase, keď mladým človekom mávajú túžby a je za sexom celý hrrr, sú zároveň tie, kedy si dokáže fyzickú lásku perfektne vychutnať, ste na omyle. Osemnástky si na svoje najlepšie orgazmy musia počkať ešte raz toľko rokov. 

Vedci vypočítali priemernú dĺžku sexu: Dámy, to číslo si nezaslúžime! 

Staršie, ale sexi

Môže sa to zdať trochu neuveriteľné, ale ženy si až s pribúdajúcim vekom začnú byť isté samé sebou, svojim vzhľadom aj tým, ako dobre poznajú svoje telo. Výskum, na ktorom sa zúčastnilo 2600 žien ukázal, že najlepší sex si užívajú tie, čo majú 36 rokov. Výskumníci prišli k tomuto záveru analýzou odpovedí účastníčok, ktoré rozdelili do troch skupín – mladšie (do 23 rokov), stredné (23 až 35 rokov) a staršie (36 a viac rokov).

Zdroj foto: Shutterstock.com 

Najväčšiu sebaistotu v súvislosti so sexuálnou príťažlivosťou mala skupina „staršie“. Až 8 z 10 sa cítilo sexi, kým medzi „strednými“ to sa cítili atraktívne len 4 z 10 a u „mladších“ to bolo 7 z 10 spokojných so svojim vzhľadom. 

Najlepší orgazmus

Staršie mali najlepšie skóre aj pokiaľ ide o orgazmus. Takmer 6 z 10 tvrdilo, že ich prežíva viac a sú lepšie, ako predtým. U zvyšných dvoch skupín si orgazmus pochvaľovalo 5 z 10 respondentiek. Až 86 % „starších“ si svoj celkový sex pochvaľovalo a uviedlo, že mali dobrý sex v priebehu posledných 4 týždňov. Podobné tvrdenie malo 76 % „stredných“ a len 56 % „mladších“. 

Čítajte aj:

Ako často máte sex? 

Pokiaľ ide o dĺžku milovania, výsledky by mohli zaujať mužov. Každá tretia žena uviedla, že ich sex by mohol trvať dlhšie, než trvá. Len jedna z desiatich by sex urýchlila. Takmer tretina respondentiek uviedla, že má sex dvakrát týždenne, viac ako pätina trikrát týždenne a ďalšia pätina raz týždenne.

7 podivných vecí, ktoré sa vám môžu stať po orgazme

Väčšina žien potvrdila, že monogamiu považujú za kľúč k šťastnejšiemu intímnemu životu. Až 81% respondentiek vyjadrilo presvedčenie, že by mohli mať dlhotrvajúci uspokojivý sexuálny vzťah s jedným partnerom.

Prieskum ukázal jednu dôležitú a pre ženy povzbudivú vec, a to, že staršie ženy sa necítia, že by patrili „do starého železa“, ale naopak majú ešte lepší a uspokojivejší sexuálny život ako v mladšom veku. 

Ste v posteli s partnerom spokojná? Toto vás prekvapí, prieskum zistil niečo iné

Autor: Martina Palovčíková
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Kazí vám milovanie sucho vo vagíne? Vráťte vášeň do spálne!

Kazí vám milovanie sucho vo vagíne? Vráťte vášeň do spálne!

včera
Pocit sucha vo vagíne je veľmi častý a nie je nič trápne či neobvyklé, keď sa to snažíte vyriešiť. Čítať viac
 
Spíte v podprsenke? TOTO by ste mali vedieť!

Spíte v podprsenke? TOTO by ste mali vedieť!

včera
Možno kvôli podprsenke ste stále unavená a neviete schudnúť. Bojíte sa gravitácie, tak si ju radšej ani nevyzliekate? Koledujete... Čítať viac
 
Diéta 2v1: 6 tipov ako schudnete a zlepšíte si SEX

Diéta 2v1: 6 tipov ako schudnete a zlepšíte si SEX

16.07.2018
Vyprchala vášeň? Intímny život nakopne sexuálna diéta. Poznáte chrumkavé zásady? Čítať viac
 
Boli ste na pedikúre? Stačí jeden trik a päty zostanú hladké

Boli ste na pedikúre? Stačí jeden trik a päty zostanú hladké

15.07.2018
Pohodlné letné šľapky niekedy o vás prezradia viac, ako by ste chceli. Aj zhrubnuté päty sa dajú vyhladiť, len treba so suchou kožou... Čítať viac
 
Nálady ako na horskej dráhe? Skroťte ich, kým vás začnú ničiť

Nálady ako na horskej dráhe? Skroťte ich, kým vás začnú ničiť

14.07.2018
Možno je načase, aby ste svoje správanie prestali ospravedlňovať tým, že ste vystresované alebo vás niečo bolí. A platí to aj pre mužov.... Čítať viac
 
 

wanda.sk

Vedci zisťovali NAJSEXI vek ženy! Vieme, kedy si to v posteli najviac užijete
Martina Palovčíková