Vedci zisťovali NAJSEXI vek ženy! Vieme, kedy si to v posteli najviac užijete

26.06.2017

Ak sa žena cíti sexi a spokojná so svojim telom, má vyhraté. Vedci venovali otázke veku, sexu a orgazmu celú novú štúdiu.

Výskum si objednala organizácia Natural Cycles, ktorá sa venuje sledovaniu plodnosti. 

Výskum si objednala organizácia Natural Cycles, ktorá sa venuje sledovaniu plodnosti. Autor: Shutterstock.com

Ak si myslíte, že v čase, keď mladým človekom mávajú túžby a je za sexom celý hrrr, sú zároveň tie, kedy si dokáže fyzickú lásku perfektne vychutnať, ste na omyle. Osemnástky si na svoje najlepšie orgazmy musia počkať ešte raz toľko rokov. 

Vedci vypočítali priemernú dĺžku sexu: Dámy, to číslo si nezaslúžime! 

Staršie, ale sexi

Môže sa to zdať trochu neuveriteľné, ale ženy si až s pribúdajúcim vekom začnú byť isté samé sebou, svojim vzhľadom aj tým, ako dobre poznajú svoje telo. Výskum, na ktorom sa zúčastnilo 2600 žien ukázal, že najlepší sex si užívajú tie, čo majú 36 rokov. Výskumníci prišli k tomuto záveru analýzou odpovedí účastníčok, ktoré rozdelili do troch skupín – mladšie (do 23 rokov), stredné (23 až 35 rokov) a staršie (36 a viac rokov).

Zdroj foto: Shutterstock.com 

Najväčšiu sebaistotu v súvislosti so sexuálnou príťažlivosťou mala skupina „staršie“. Až 8 z 10 sa cítilo sexi, kým medzi „strednými“ to sa cítili atraktívne len 4 z 10 a u „mladších“ to bolo 7 z 10 spokojných so svojim vzhľadom. 

Najlepší orgazmus

Staršie mali najlepšie skóre aj pokiaľ ide o orgazmus. Takmer 6 z 10 tvrdilo, že ich prežíva viac a sú lepšie, ako predtým. U zvyšných dvoch skupín si orgazmus pochvaľovalo 5 z 10 respondentiek. Až 86 % „starších“ si svoj celkový sex pochvaľovalo a uviedlo, že mali dobrý sex v priebehu posledných 4 týždňov. Podobné tvrdenie malo 76 % „stredných“ a len 56 % „mladších“. 

Čítajte aj:

Ako často máte sex? 

Pokiaľ ide o dĺžku milovania, výsledky by mohli zaujať mužov. Každá tretia žena uviedla, že ich sex by mohol trvať dlhšie, než trvá. Len jedna z desiatich by sex urýchlila. Takmer tretina respondentiek uviedla, že má sex dvakrát týždenne, viac ako pätina trikrát týždenne a ďalšia pätina raz týždenne.

7 podivných vecí, ktoré sa vám môžu stať po orgazme

Väčšina žien potvrdila, že monogamiu považujú za kľúč k šťastnejšiemu intímnemu životu. Až 81% respondentiek vyjadrilo presvedčenie, že by mohli mať dlhotrvajúci uspokojivý sexuálny vzťah s jedným partnerom.

Prieskum ukázal jednu dôležitú a pre ženy povzbudivú vec, a to, že staršie ženy sa necítia, že by patrili „do starého železa“, ale naopak majú ešte lepší a uspokojivejší sexuálny život ako v mladšom veku. 

Ste v posteli s partnerom spokojná? Toto vás prekvapí, prieskum zistil niečo iné

Autor: Martina Palovčíková
Fotogaléria

Ďalšie články z tejto sekcie

FOTO: Suché a rozlietané vlasy zachráni týchto 6 potravín

FOTO: Suché a rozlietané vlasy zachráni týchto 6 potravín

dnes
Ak nemáte po ruke špeciálnu masku, môže vylepšiť kvalitu vlasov aj olej. Ktorý je na vlasy najlepší a ktoré potraviny dodajú vlasom... Čítať viac
 
Povesť hormónov utrpela. Je strach z ich užívania oprávnený?

Povesť hormónov utrpela. Je strach z ich užívania oprávnený?

včera
Mnohým ženám by pomohli hormóny, no boja sa ich. Aké sú potencionálne prínosy a riziká? Čítať viac
 
Stále nič? Prestaňte plánovať! Šetrili ste vajíčka?

Stále nič? Prestaňte plánovať! Šetrili ste vajíčka?

20.01.2018
Každému 7. páru sa nepodarí počať úplne prirodzene. Ale vy môžete mať šesť lepších poradových čísel. Nestresujte sa! Čítať viac
 
Pravý vinník zápalu močových ciest: Chlad to nie je!

Pravý vinník zápalu močových ciest: Chlad to nie je!

19.01.2018
Dokáže dlho potrápiť, no stačí poznať príčinu a môžete jej predísť. Dajte stopku ťažkostiam a nenechajte si už viac pokaziť náladu... Čítať viac
 
Zapínate si vlasy do gumičky? Onedlho môžete prísť o vlasy!

Zapínate si vlasy do gumičky? Onedlho môžete prísť o vlasy!

19.01.2018
Zopnutie vlasov do konského chvostu či drdola môže spôsobiť ich vypadávanie, tvrdí odborníčka na vlasy. Šedivenie mladých mužov... Čítať viac
 
 

wanda.sk