predplatne
 

Ktorý z vašich priateľov je ten NAJLEPŠÍ? Týchto 7 situácií ho odhalí

06.04.2018

Pre niekoho je to sestra, pre iného spolužiak zo základnej či strednej. A možno ste ho stretli až v dospelosti. Odhaľte svojho najlepšieho priateľa.

Máte po boku naj kamarátky?

Máte po boku naj kamarátky?Autor: Shutterstock

V živote preskáčete toho veľa. Všetko ide však ľahšie, ak máte okolo seba ľudí, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Niekto potrebuje desiatky priateľov, inému postačia dvaja, traja blízki ľudia, na ktorých sa môžete stopercentne spoľahnúť. Potrebujete sa presvedčiť? Časopis Freundin si posvietil na kamarátstvo. Máte vedľa seba toho najlepšieho?

Môžete si uťahovať z druhých

Koho ešte nenahneval bývalý frajer či nespravodlivý šéf? Hoci nikto nemá rád, keď si z neho uťahujú, s priateľkou si môžete povedať čokoľvek, aj si robiť žarty z nepríjemných kolegov, šéfov. Aj týmto spôsobom sa môžete odventilovať. Najlepší priateľ to chápe a rád sa k vám pridá, keď potrebujete týmto spôsobom odbúrať stres.

Stojí pri vás 

Nech je už dôvod rozchodu akýkoľvek, vždy stojí pri vás. Nemusí vám nekriticky pritakávať, stačí keď stojí po vašom po boku. Pomôže vám tým, že si k vám len ticho sadne alebo vás vytiahne von medzi ľudí. Jednoducho si rozumiete aj bez slov. Vtedy si pomyslíte, že vám je dobre aj samému. Rovnako bude pri vás stáť v každej krízovej situácii. 

Psychologička radí: Ako si nájsť priateľov v dospelosti?

Keď spolu spomínate

Pamätáš si, keď sme spolu… Vždy, keď ste spolu, máte na čo spomínať. Prežili ste toho toľko, že si môžete vychutnať veselé spomienky. Tie najlepšie historky môžete vytiahnuť stokrát a vždy sa na nich výborne zabavíte. Navyše poznáte navzájom svoje rodiny, takže zážitkov je skutočne neúrekom.

Viete si odpustiť

Aj v tých najlepších kamarátskych vzťahoch sa niekedy zmráka. Je prirodzené, že občas prídu krízy a vy sa aj pohádate. Stačí však pár hodín, maximálne deň a keď vám hlava vychladne, už si musíte telefonovať. Hoci vám nemusí vždy „voňať“, čo vám hovorí, s odstupom času pochopíte, že každý má svoju pravdu a je názor rešpektujete. 

Nemusíte sa prikrášľovať


 
Foto: Shutterstock

Ak sa chystáte za niektorými priateľmi, dáte si obzvlášť záležať, čo si oblečiete a či si kvalitne vyfúkate vlasy. Pred najlepšou kamoškou však môžete chodiť aj strapatá a bez mejkapu. Dokonca sa spolu stretnete, aby ste si urobili pleťovú masku. Viete, že sa vám za neupravenosť nebude vysmievať, skôr si ju spoločne užijete. 

TEST: Vyberte si svoj strom. Povie vám, aký ste človek

Môžete si kedykoľvek zavolať

Platí to obojstranne. Či už ide o radostnú správu alebo sa musíte vyrozprávať, najlepšiemu priateľovi môžete volať skutočne kedykoľvek. Hoci aj o polnoci. Nikdy vás neodignoruje, lebo vie, že by ste nevolali len tak.

Podniknete niečo šialené

Chcete skočiť padákom, ísť stopom na výlet alebo si naslepo vybrať letenku a užívať si cestovanie. Šialené, skríkne a už sa chytá prežiť dobrodružstvo s vami. Aspoň budete mať viac spoločných zážitkov. A na tie si môžete spomínať aj vtedy, keď sa vaše cesty na chvíľu rozdelia. Dnes však majú priatelia veľkú výhodu, a to sociálne siete a mobily. 

Čítajte aj:

Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Vyhrajte! Máme pre vás bezbolestnú operáciu očí a víkend v kúpeľoch

Vyhrajte! Máme pre vás bezbolestnú operáciu očí a víkend v kúpeľoch

dnes
S decembrovým Zdravím sa presvedčíte, že život je plný paradoxov. Imunitu posilnia baktérie, horúčka nie je nepriateľ a zápal pankreasu... Čítať viac
 
Potraviny, ktoré vám zachránia život

Potraviny, ktoré vám zachránia život

dnes
S knihou Ako nezomrieť objavíte potraviny, ktoré dokázateľne pomáhajú pri prevencii pred ochoreniami a predĺžia vám život. Čítať viac
 
Svieže TIPY pre otužovanie na každý deň: Vyzbrojte sa proti vírusom!

Svieže TIPY pre otužovanie na každý deň: Vyzbrojte sa proti vírusom!

včera
Nohy v teple, zabalení do deky a vyhriati horúcou sprchou. Ako ste dnes svojej imunite pomohli? Namiesto tepla, skúste liečbu chladom.... Čítať viac
 
Vaše kĺby trpia! 10 návykov, ktorými si spôsobujete bolesť

Vaše kĺby trpia! 10 návykov, ktorými si spôsobujete bolesť

včera
Problémy prichádzajú pomaly a nenápadne. Všimnete si ich zväčša, keď už je neskoro. Odstráňte preto v predstihu nesprávne zvyky,... Čítať viac
 
Spíme na polmozgu ako delfíny? Expert: Fatálne následky zažívame denne

Spíme na polmozgu ako delfíny? Expert: Fatálne následky zažívame denne

13.11.2018
Čo rozhodne o tom, či unavení dôjdete na diaľnici bezpečne do cieľa alebo nie? Čítať viac
 
 

wanda.sk

Ktorý z vašich priateľov je ten NAJLEPŠÍ? Týchto 7 situácií ho odhalí
Katarína Posluchová