predplatne
 

Ktorý z vašich priateľov je ten NAJLEPŠÍ? Týchto 7 situácií ho odhalí

06.04.2018

Pre niekoho je to sestra, pre iného spolužiak zo základnej či strednej. A možno ste ho stretli až v dospelosti. Odhaľte svojho najlepšieho priateľa.

Máte po boku naj kamarátky?

Máte po boku naj kamarátky?Autor: Shutterstock

V živote preskáčete toho veľa. Všetko ide však ľahšie, ak máte okolo seba ľudí, na ktorých sa môžete spoľahnúť. Niekto potrebuje desiatky priateľov, inému postačia dvaja, traja blízki ľudia, na ktorých sa môžete stopercentne spoľahnúť. Potrebujete sa presvedčiť? Časopis Freundin si posvietil na kamarátstvo. Máte vedľa seba toho najlepšieho?

Môžete si uťahovať z druhých

Koho ešte nenahneval bývalý frajer či nespravodlivý šéf? Hoci nikto nemá rád, keď si z neho uťahujú, s priateľkou si môžete povedať čokoľvek, aj si robiť žarty z nepríjemných kolegov, šéfov. Aj týmto spôsobom sa môžete odventilovať. Najlepší priateľ to chápe a rád sa k vám pridá, keď potrebujete týmto spôsobom odbúrať stres.

Stojí pri vás 

Nech je už dôvod rozchodu akýkoľvek, vždy stojí pri vás. Nemusí vám nekriticky pritakávať, stačí keď stojí po vašom po boku. Pomôže vám tým, že si k vám len ticho sadne alebo vás vytiahne von medzi ľudí. Jednoducho si rozumiete aj bez slov. Vtedy si pomyslíte, že vám je dobre aj samému. Rovnako bude pri vás stáť v každej krízovej situácii. 

Psychologička radí: Ako si nájsť priateľov v dospelosti?

Keď spolu spomínate

Pamätáš si, keď sme spolu… Vždy, keď ste spolu, máte na čo spomínať. Prežili ste toho toľko, že si môžete vychutnať veselé spomienky. Tie najlepšie historky môžete vytiahnuť stokrát a vždy sa na nich výborne zabavíte. Navyše poznáte navzájom svoje rodiny, takže zážitkov je skutočne neúrekom.

Viete si odpustiť

Aj v tých najlepších kamarátskych vzťahoch sa niekedy zmráka. Je prirodzené, že občas prídu krízy a vy sa aj pohádate. Stačí však pár hodín, maximálne deň a keď vám hlava vychladne, už si musíte telefonovať. Hoci vám nemusí vždy „voňať“, čo vám hovorí, s odstupom času pochopíte, že každý má svoju pravdu a je názor rešpektujete. 

Nemusíte sa prikrášľovať


 
Foto: Shutterstock

Ak sa chystáte za niektorými priateľmi, dáte si obzvlášť záležať, čo si oblečiete a či si kvalitne vyfúkate vlasy. Pred najlepšou kamoškou však môžete chodiť aj strapatá a bez mejkapu. Dokonca sa spolu stretnete, aby ste si urobili pleťovú masku. Viete, že sa vám za neupravenosť nebude vysmievať, skôr si ju spoločne užijete. 

TEST: Vyberte si svoj strom. Povie vám, aký ste človek

Môžete si kedykoľvek zavolať

Platí to obojstranne. Či už ide o radostnú správu alebo sa musíte vyrozprávať, najlepšiemu priateľovi môžete volať skutočne kedykoľvek. Hoci aj o polnoci. Nikdy vás neodignoruje, lebo vie, že by ste nevolali len tak.

Podniknete niečo šialené

Chcete skočiť padákom, ísť stopom na výlet alebo si naslepo vybrať letenku a užívať si cestovanie. Šialené, skríkne a už sa chytá prežiť dobrodružstvo s vami. Aspoň budete mať viac spoločných zážitkov. A na tie si môžete spomínať aj vtedy, keď sa vaše cesty na chvíľu rozdelia. Dnes však majú priatelia veľkú výhodu, a to sociálne siete a mobily. 

Čítajte aj:

Autor: Katarína Posluchová
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

5 príčin zlého trávenia. Miesto bolesti prezradí okamžité riešenie

5 príčin zlého trávenia. Miesto bolesti prezradí okamžité riešenie

dnes
Najrýchlejšie trávite cukry, o niečo dlhšie bielkoviny, najviac sa potrápite s tukmi. Črevo ukáže, kde robíte najväčšiu chybu. Čítať viac
 
OTESTUJTE SA: Biologický vek prezradí, aké staré je vaše telo. Potrebujete zmenu?

OTESTUJTE SA: Biologický vek prezradí, aké staré je vaše telo. Potrebujete zmenu?

17.01.2019
Máte pocit, že ste akosi zostarli? Či už to badáte v zrkadle alebo po psychickej stránke, v každom prípade je možné to zmeniť a byť ako... Čítať viac
 
Potrebujete sa v práci nakopnúť? Všetko nezachráni šálka kávy

Potrebujete sa v práci nakopnúť? Všetko nezachráni šálka kávy

17.01.2019
Ak si dáte na obed rezeň s majonézovým šalátom, budete dve hodiny odfukovať a mozog sa vám zastaví. Koncentráciu nezlepší ani práca... Čítať viac
 
Epidémia ľudskej obezity zasiahla aj domácich miláčikov. Má ten váš cukrovku?

Epidémia ľudskej obezity zasiahla aj domácich miláčikov. Má ten váš cukrovku?

16.01.2019
Epidémia obezity sa už netýka len ľudí. Tak, ako tlstneme my, priberajú aj naši domáci miláčikovia. Asi 1 z 200 až 250 psov má vďaka tomu... Čítať viac
 
Je koniec? 4 nenápadné prejavy tela hlásiace blížiaci sa rozchod

Je koniec? 4 nenápadné prejavy tela hlásiace blížiaci sa rozchod

15.01.2019
Vaše podvedomie to vie skôr, ako si to hlavný šéf mozog pripustí. Aj vy ste si všimli tieto náznaky ochladnutia vzťahu? Čítať viac
 
 

wanda.sk

Ktorý z vašich priateľov je ten NAJLEPŠÍ? Týchto 7 situácií ho odhalí
Katarína Posluchová