predplatne
 

Spoliehate sa pri ťažkostiach s mechúrom na brusnice? CHYBA!

16.07.2018

Augustové Zdravie vie, ako zápalu zjednodušujete cestu do uší aj do mechúra a hlavne, čím ho odtiaľ vyplavíte. Pre sto najrýchlejších predplatiteľov máme parádny darček a pre všetkých zľavu do kúpeľov.

V lete nie je nad chladivé osvieženie, hoci... „Vlažná voda ochladí organizmus. Pozor však na teplotný šok. Ak sa osprchujete v príliš studenej vode, bude teplotný rozdiel vody, okolitého prostredia a organizmu príliš veľký a vy sa budete viac potiť,“ hovorí dermatologička Martina Part. Koľko stupňov by mala mať voda v sprche a ako dlho by mala trvať? Aj to sa dočítate v augustovom Zdraví.

Uši sú v ohrození

„V lete je výskyt zápalov vonkajšieho zvukovodu častejší v súvislosti s kúpaním v bazénoch a vo vodných nádržiach,“ konštatuje ORL lekárka Daniela Nechojdomová. Oslabená koža vonkajšieho zvukovodu je po kúpaní menej odolná proti mikroorganizmom a ľahko sa do nej zanesie infekcia. Ako to vírusom a kvasinkám ešte zjednodušujete? Dočítate sa v augustovom Zdraví.

Čo platí na mechúr?

Leto dáva zabrať aj močovým cestám. Koľkokrát ste zadržiavali po ceste na dovolenku moč alebo sa celý deň chladili v bazéne? „Podstatnú úlohu pri vzniku infekcií močových ciest zohráva najmä stav imunitného systému,“ vysvetľuje urológ Alexander Uličný. Prečo by ste sa nemali spoliehať len na brusnice a čo zaberá lepšie, prezradila v augustovom Zdraví Alexandra Frolkovičová, internistka so zameraním na celostnú medicínu.

Minerálka proti kŕčom?

Ak sa nechcete vzdať skokov do vody, ale ani riskovať zástavu srdca, najskôr sa aklimatizujte ponorením po prsia, až potom choďte do vody hlbšie. Neriskujte ani vyhadzovanie a ponáranie svojho dieťaťa. „Náraz na hladinu vody, ale aj iné prostredie môže vyústiť do kŕča dýchacích svalov,“ upozorňuje telovýchovná lekárka Alena Urvayová. Či vás pred kŕčmi zachráni popíjanie minerálky, odpovie odborníčka v augustovom Zdraví.

Pozrite si, čo nájdete v augustovom Zdraví

O členkoch a piesku

KLOP, KLOP! Zapamätajte si tieto štyri písmená. Ako sa vám zídu pri zranení členku? Prezradí v augustovom Zdraví záchranár docent Viliam Dobiáš. Alebo vás väčšmi zaujíma, prečo majú cukrovkári zákaz behať po piesočných plážach? Šokuje vás odhalenie, ako sa do melóna dostane salmonela a čo to znamená, keď pocítite v bruchu bolesť s tlkotom srdca.

100 najrýchlejších predplatiteľov

V augustovom Zdraví máte navyše jedinečnú šancu získať darček – filtračnú kanvicu v hodnote 30 eur k ročnému predplatnému. Poponáhľajte sa, vyhráva 100 najrýchlejších. Pošlite SMS na 8877 v tvare ZDR (medzera) priezvisko, meno, ulica, číslo domu, mesto, PSČ. Cena ročného predplatného je 20,80 eura. 

Vyhrajte pobyt v kúpeľoch

Poznáte citrín? Ide o kameň, ktorý pomáha bojovať s migrénami, bolesťami hlavy a chrbtice. V Turčianskych Tepliciach vám ho pridajú do kúpeľa! Stačí vystrihnúť kupón so zľavou 15% alebo kúpeľný pobyt jednoducho vyhrať!
Pošlite SMS s odpoveďou na otázku:  Ako sa hovorí kúpeľom v Turčianskych Tepliciach?

A) strieborné
B) zlaté

Pošlite SMS v tvare ZDRAVIE (medzera) ROYAL(medzera) odpoveď A alebo B, svoje kontaktné údaje na číslo 6667 do 16. júla. Mená výhercov uverejníme v pondelok 20. 8. 2018 na www.izdravie.sk

Vážený čitateľ, v súvislosti so spotrebiteľskou súťažou organizovanou spoločnosťou News and Media Holding, a. s. ,dochádza k spracúvaniu vašich osobných údajov. Bližšie informácie o podmienkach spracúvania vašich osobných údajov nájdete na našej webstránke: TU!

Autor: Lenka Štefánková
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Vyhrajte! Máme pre vás bezbolestnú operáciu očí a víkend v kúpeľoch

Vyhrajte! Máme pre vás bezbolestnú operáciu očí a víkend v kúpeľoch

dnes
S decembrovým Zdravím sa presvedčíte, že život je plný paradoxov. Imunitu posilnia baktérie, horúčka nie je nepriateľ a zápal pankreasu... Čítať viac
 
Potraviny, ktoré vám zachránia život

Potraviny, ktoré vám zachránia život

dnes
S knihou Ako nezomrieť objavíte potraviny, ktoré dokázateľne pomáhajú pri prevencii pred ochoreniami a predĺžia vám život. Čítať viac
 
Svieže TIPY pre otužovanie na každý deň: Vyzbrojte sa proti vírusom!

Svieže TIPY pre otužovanie na každý deň: Vyzbrojte sa proti vírusom!

včera
Nohy v teple, zabalení do deky a vyhriati horúcou sprchou. Ako ste dnes svojej imunite pomohli? Namiesto tepla, skúste liečbu chladom.... Čítať viac
 
Vaše kĺby trpia! 10 návykov, ktorými si spôsobujete bolesť

Vaše kĺby trpia! 10 návykov, ktorými si spôsobujete bolesť

včera
Problémy prichádzajú pomaly a nenápadne. Všimnete si ich zväčša, keď už je neskoro. Odstráňte preto v predstihu nesprávne zvyky,... Čítať viac
 
Spíme na polmozgu ako delfíny? Expert: Fatálne následky zažívame denne

Spíme na polmozgu ako delfíny? Expert: Fatálne následky zažívame denne

13.11.2018
Čo rozhodne o tom, či unavení dôjdete na diaľnici bezpečne do cieľa alebo nie? Čítať viac
 
 

wanda.sk

Spoliehate sa pri ťažkostiach s mechúrom na brusnice? CHYBA!
Lenka Štefánková