predplatne
 

Spoliehate sa pri ťažkostiach s mechúrom na brusnice? CHYBA!

16.07.2018

Augustové Zdravie vie, ako zápalu zjednodušujete cestu do uší aj do mechúra a hlavne, čím ho odtiaľ vyplavíte. Pre sto najrýchlejších predplatiteľov máme parádny darček a pre všetkých zľavu do kúpeľov.

V lete nie je nad chladivé osvieženie, hoci... „Vlažná voda ochladí organizmus. Pozor však na teplotný šok. Ak sa osprchujete v príliš studenej vode, bude teplotný rozdiel vody, okolitého prostredia a organizmu príliš veľký a vy sa budete viac potiť,“ hovorí dermatologička Martina Part. Koľko stupňov by mala mať voda v sprche a ako dlho by mala trvať? Aj to sa dočítate v augustovom Zdraví.

Uši sú v ohrození

„V lete je výskyt zápalov vonkajšieho zvukovodu častejší v súvislosti s kúpaním v bazénoch a vo vodných nádržiach,“ konštatuje ORL lekárka Daniela Nechojdomová. Oslabená koža vonkajšieho zvukovodu je po kúpaní menej odolná proti mikroorganizmom a ľahko sa do nej zanesie infekcia. Ako to vírusom a kvasinkám ešte zjednodušujete? Dočítate sa v augustovom Zdraví.

Čo platí na mechúr?

Leto dáva zabrať aj močovým cestám. Koľkokrát ste zadržiavali po ceste na dovolenku moč alebo sa celý deň chladili v bazéne? „Podstatnú úlohu pri vzniku infekcií močových ciest zohráva najmä stav imunitného systému,“ vysvetľuje urológ Alexander Uličný. Prečo by ste sa nemali spoliehať len na brusnice a čo zaberá lepšie, prezradila v augustovom Zdraví Alexandra Frolkovičová, internistka so zameraním na celostnú medicínu.

Minerálka proti kŕčom?

Ak sa nechcete vzdať skokov do vody, ale ani riskovať zástavu srdca, najskôr sa aklimatizujte ponorením po prsia, až potom choďte do vody hlbšie. Neriskujte ani vyhadzovanie a ponáranie svojho dieťaťa. „Náraz na hladinu vody, ale aj iné prostredie môže vyústiť do kŕča dýchacích svalov,“ upozorňuje telovýchovná lekárka Alena Urvayová. Či vás pred kŕčmi zachráni popíjanie minerálky, odpovie odborníčka v augustovom Zdraví.

Pozrite si, čo nájdete v augustovom Zdraví

O členkoch a piesku

KLOP, KLOP! Zapamätajte si tieto štyri písmená. Ako sa vám zídu pri zranení členku? Prezradí v augustovom Zdraví záchranár docent Viliam Dobiáš. Alebo vás väčšmi zaujíma, prečo majú cukrovkári zákaz behať po piesočných plážach? Šokuje vás odhalenie, ako sa do melóna dostane salmonela a čo to znamená, keď pocítite v bruchu bolesť s tlkotom srdca.

100 najrýchlejších predplatiteľov

V augustovom Zdraví máte navyše jedinečnú šancu získať darček – filtračnú kanvicu v hodnote 30 eur k ročnému predplatnému. Poponáhľajte sa, vyhráva 100 najrýchlejších. Pošlite SMS na 8877 v tvare ZDR (medzera) priezvisko, meno, ulica, číslo domu, mesto, PSČ. Cena ročného predplatného je 20,80 eura. 

Vyhrajte pobyt v kúpeľoch

Poznáte citrín? Ide o kameň, ktorý pomáha bojovať s migrénami, bolesťami hlavy a chrbtice. V Turčianskych Tepliciach vám ho pridajú do kúpeľa! Stačí vystrihnúť kupón so zľavou 15% alebo kúpeľný pobyt jednoducho vyhrať!
Pošlite SMS s odpoveďou na otázku:  Ako sa hovorí kúpeľom v Turčianskych Tepliciach?

A) strieborné
B) zlaté

Pošlite SMS v tvare ZDRAVIE (medzera) ROYAL(medzera) odpoveď A alebo B, svoje kontaktné údaje na číslo 6667 do 16. júla. Mená výhercov uverejníme v pondelok 20. 8. 2018 na www.izdravie.sk

Vážený čitateľ, v súvislosti so spotrebiteľskou súťažou organizovanou spoločnosťou News and Media Holding, a. s. ,dochádza k spracúvaniu vašich osobných údajov. Bližšie informácie o podmienkach spracúvania vašich osobných údajov nájdete na našej webstránke: TU!

Autor: Lenka Štefánková
Fotogaléria

Video

Ďalšie články z tejto sekcie

Ste bez energie a často ochoriete? 2 hodnoty si DOMA kontrolujte a budete OK

Ste bez energie a často ochoriete? 2 hodnoty si DOMA kontrolujte a budete OK

včera
Prekúrený vzduch môže za vašu bolesť hlavy, únavu a opakované zápaly. Čím suchší je, tým viac sa v ňom darí vírusom a baktériám. Ako mať... Čítať viac
 
FOTO: Nie, neklame vás zrak. Z krehkej blondínky je bizarná černoška

FOTO: Nie, neklame vás zrak. Z krehkej blondínky je bizarná černoška

včera
Martina Big (30) je už v rodnom Nemecku ikona. Nech spraví čokoľvek, ocitne sa na titulných stránkach novín. A robí toho naozaj dosť.... Čítať viac
 
Zmerajte si pulz! Hlási u vás jedno zo 4-och vážnych ochorení?

Zmerajte si pulz! Hlási u vás jedno zo 4-och vážnych ochorení?

22.01.2019
Pravidelne si siahnite na zápästie a počítajte. Aj tento jednoduchý úkon vám môže zachrániť život. Aj pomalý je problém! Čítať viac
 
Máte výrazne červený jazyk? Alebo je dožlta? Zbystrite!

Máte výrazne červený jazyk? Alebo je dožlta? Zbystrite!

22.01.2019
Ružový jazyk znamená, že s ním je všetko v poriadku. Máte ho zelený? Oranžový? Červený? Než sa začnete znervózňovať, spomeňte si, či... Čítať viac
 
Je tu najdepresívnejší deň roka. Pomôže vám úžasný recept Severanov

Je tu najdepresívnejší deň roka. Pomôže vám úžasný recept Severanov

21.01.2019
Vedeli ste, že množstvo denného svetla môže zlepšiť náladu? Aby vás „modrý pondelok” nerozhodil, skúste to ako Nóri či Švédi. Čítať viac
 
 

wanda.sk

Spoliehate sa pri ťažkostiach s mechúrom na brusnice? CHYBA!
Lenka Štefánková