21.05.2018
Meniny má Zina

Brutálna vražda starkého (†68) v Nitrianskom Pravne: Obvinený vnuk je už za mrežami

13.02.2014 15:26|Zdroj: Plus JEDEN DEŇ/mk
Osemnásťročný Ján P. je obvinený z úkladnej vraždy svojho vlastného dedka. Krvilačný incident, pro ktorom zomrel 68-ročný Ján G. na početné bodné poranenia, sa odohral v Nitrianskom Pravne v noci z 8. na 9. februára.
Nitrianske Pravno: Muži vynášajú z domu telo nebohého starčeka.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Martin Kukučka

Mladíka priviezli na súd v putách kukláči. Ján však pôsobil nezúčastnene, akoby sa ho brutálna smrť dedka Jána (✝ 68) vôbec netýkala. Na súde nebol nikto z chlapcových príbuzných – ani mama, ani starí rodičia z otcovej strany z Tužiny, ktorí ho vychovávali. Po rozvode si totiž Jánova mama založila novú rodinu a o syna nemala záujem.

Na súde

Rozhodovanie o väzbe trvalo asi hodinu. „Sudca obvineného zobral do útekovej a preventívnej väzby,“ informoval prokurátor. Keďže sa ani on, ani obvinený neodvolal, rozhodnutie súdu je právoplatné. Prokurátor doplnil, že mladík sa pred vyšetrovateľom priznal. Za surový zločin mu hrozí 25 rokov až doživotie

 

Krvavá nedeľa

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil mladíka z úkladnej vraždy. Ján, vyzbrojený skladacím nožom a loveckou dýkou, prišiel minulú nedeľu nadránom do Nitrianskeho Pravna, kde býval jeho starký. Keď vošiel do izby, dedko sa zobudil a začal s vnukom zápasiť. Ten mu však zasadil 27 smrtiacich rán nožom.

Aby zakryl vraždu, izbu podpálil. Podľa polície Ján vraždil z obavy, že „pôjde do basy“ za peniaze ukradnuté z dedkovho účtu. Mladík totiž pomáhal starkému s nákupmi a dostal sa k PIN kódu jeho bankomatovej karty. Pár dní pred vraždou kartou z dedkovho účtu vybral viac ako tisíc eur. Keď to dedko zistil, mladík sa ho rozhodol umlčať.

Brutálna vražda starkého (†68) v Nitrianskom Pravne: Obvinený vnuk je už za mrežami
Plus JEDEN DEŇ/mk