Mladík z Oravy je nezvestný už piaty deň: Kam zmizol Martin?

18. novembra 2015, 09:00
Tip redakcii

Chvíle zúfalstva prežíva rodina Martina Kaníka (20) z Brezovice v okrese Tvrdošín. Mladík je od soboty nezvestný. Pátra po ňom rodina, kamaráti, policajti i oravskí záchranári.

Martina od soboty nikto nevidel, do pátrania sa zapojil aj vrtuľník.

Martina od soboty nikto nevidel, do pátrania sa zapojil aj vrtuľník.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Pavol Konštiak

Podľa najnovších informácií Martina videla policajná hliadka v sobotu o 2.30 hod. pri vodojeme medzi Trstenou a Brezovicou. Mladík mal ísť z oslavy. „Kolega ho spoznal, a tak mu ponúkol, že ho odvezie domov, no odmietol to,“ povedal zdroj z polície.

Domov sa už nevrátil a mobil má vypnutý. Od soboty Martina hľadajú susedia a všetky záchranné zložky vrátane psovodov.„Do pátrania sa zapojilo približne 150 miestnych dobrovoľníkov, 15 členov oravského záchranného systému a psovodi zo Žiliny. Na pomoc prišiel aj vrtuľník ministerstva vnútra,“ uviedol záchranár Igor Janckulík.

Mladíka sa však doteraz nepodarilo nájsť. Kamaráti si jeho stratu nevedia vysvetliť. „Nie je problematický, je kamarátsky a každému sa snaží pomôcť. Veľmi nám chýba,“ vraví Jano (21). Martinova rodina žije v strachu, ale s nádejou, že sa ich syn a brat nájde.

„Martinko, veľmi nám chýbaš, kde si, prosím, ozvi sa. Je nezvestný už päť dní, no pre nás je to akoby chýbal už rok a čas sa nezastavil,“ smutne hovorí Martinova staršia sestra Lucia. Ak máte akékoľvek informácie o nezvestnom mladíkovi, volajte na známe číslo 158.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Pavol Konštiak 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Mladík z Oravy je nezvestný už piaty deň: Kam zmizol Martin?
Plus JEDEN DEŇ/Pavol Konštiak