Obeť súdeného kňaza Antona Pavlíčka (49): To on ma znásilnil!

29. septembra 2015, 08:00
Tip redakcii

Odporný zážitok z detstva ju máta dodnes! Ako 12-ročné nevinné dievčatko ju mal znásilniť miestny farár Anton Pavlíček (49), ktorému bezvýhradne dôverovala. Uzavrela sa do seba a nikomu nič nepovedala. Neskôr sa do svojho trýzniteľa zaľúbila. Dnes s ním má 5–ročného syna. Bojuje o prežitie a čelí oplzlým poznámkam okolia. Exkomunikovaný kňaz sa v pondelok postavil pred súd, kde čelí obžalobe zo znásilnenia a sexuálneho zneužívania.

Obvinený kňaz  na súdnom  pojednávaní.

Obvinený kňaz na súdnom pojednávaní.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Ingrid Timková

Mladá žena (25) zo severovýchodného Slovenska (meno máme k dispozícii v redakcii) si až v dospelosti uvedomila, ako kruto sa s ňou kňaz zahrával. Ako školáčka, ktorej chýbal vlastný otec, chodievala k nemu na faru.

„Najprv ma len obchytkával. Prvý raz ma znásilnil, keď som mala 12 rokov,” spomína s trpkosťou v hlase. Počínanie duchovného ju šokovalo. Zo strachu aj z ostychu to dusila v sebe: „Myslela som si, že to tak musí byť. Ale dosť ma to zraňovalo.”

Kňaz si ju vraj kupoval rôznymi darčekmi, no ustavične za to vyžadoval jej povoľnosť. „Mám dôkazy, ktoré ho jednoznačne usvedčujú. Fotky, svedkov. Aj ďalší kňazi museli o tom vedieť. Veď som bola stále s ním, vídali ma na fare, brával ma na večere. Zrazu som v ňom začala cítiť oporu,” opisuje.


Rímskokatolícky farár Anton Pavlíček (49) v čase, keď ešte slúžil omše.
FOTO: Plus JEDEN DEŇ/Ingrid Timková

Zrejme pre chýbajúcu otcovskú lásku sa do neho postupne zaľúbila. A keď mala 20 rokov, porodila ich spoločného synčeka. Farár otcovstvo priznal až po roku, teraz platí alimenty. To, že takýto vzťah nebol v poriadku, zneužívanej došlo až vtedy, keď sa vydala.

„Začalo sa ďalšie peklo. Farár môjmu manželovi nadával do buzerantov. Vyžadoval si, aby som mu dávala syna. Nevydržala som a všetko som môjmu mužovi vyrozprávala. Vnímal to tak, že je na druhej koľaji, že nevydrží takto žiť s farárom za chrbtom a vzťah sa nám rozpadol,” dodáva znechutene. Až potom farára udala.

„Teraz robí zo seba neviniatko, ale ten človek mi zničil život! Každý na mňa ukazuje prstom, ľudia sa vyvršujú na mne a na synčekovi. Nemôžem sa ani zamestnať, som sama, mám problém uživiť nás.”

Stále sa borí s psychickými problémami. „V noci rozmýšľam nad tým, prečo sa to stalo práve mne. Navyše bývam iba pár metrov od neho a bojím sa, že ho stretnem. Uvažovala som, že sa presťahujem. Ale nemám prácu, a čo by som si počala s malým synom?”


Primátor Svidníka Ján Holodňák odovzdal Pavlíčkovi ďakovný list pri príležitosti jeho odchodu na inú farnosť.
FOTO: Plus JEDEN DEŇ/Ingrid Timková

V kauze zvrhlého kňaza sa mal v pondelok na Okresnom súde v Humennom začať proces. Exkomunikovaný rímskokatolícky kňaz Anton Pavlíček (49) čelí obžalobe zo znásilnenia ženy mladšej ako 15 rokov a sexuálneho zneužívania. Hrozí mu až 12-ročné väzenie.

„Do skončenia procesu sa nebudem vyjadrovať,” povedal nám. A hoci mu hrozí vysoký trest a má právo na obhajobu, sudca Ivan Roháč sa spamätal až v pojednávacej sieni. Zistil, že nemá prideleného obhajcu - po vytýčení hlavného pojednávania! Do súdnej siene dovolil vstúpiť iba obžalovanému a poškodenej.

„Keďže ste uviedli, že ako invalidný dôchodca si advokáta nemôžete dovoliť, bude vám pridelený. Preto pojednávanie odročujem na neurčito,” vyhlásil sudca. Cirkev Pavlíčka pred tromi rokmi suspendovala. V súčasnosti žije s inou ženou, vychovávajú spolu 3 deti.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Ingrid Timková 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Obeť súdeného kňaza Antona Pavlíčka (49): To on ma znásilnil!
Plus JEDEN DEŇ/Ingrid Timková