Pochovali Gálisa (†44) z kapely Drišľak: Na pohrebe znela jeho milovaná muzika

27. mája 2013, 19:00
Tip redakcii

Na poslednú cestu ho vyprevadili muzikou, ktorú miloval! Tisíc smútiacich sa v nedeľu na cintoríne vo Vranove nad Topľou rozlúčilo s Ľubomírom Gálisom († 44). Huslistovi kapely Drišľak a folklórneho súboru Vranovčan zahrali nad hrobom tak, ako to mal najradšej.

NAD HROBOM: Nikto sa
neubránil žiaľu.

NAD HROBOM: Nikto sa neubránil žiaľu.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/ĽUBOMÍR FERKO

Rozlúčku s Ľubom najťažšie niesli jeho najbližší – mama, manželka Adriana, syn Matúško, dcéry Zuzana a Kristínka. Slzy do očí sa však tisli aj hudobníkom, ktorí Ľubovi naposledy zahrali obľúbené ľudové pesničky.

„Ľubo, nikdy na teba nezabudneme, stále budeš v našich srdciach, ako sme ťa poznali – veselý a vzácny človek,“ povedal vedúci súboru Vranovčan Štefan Kocák. Dojatie premohlo aj Ľubových kolegov z kapely Drišľak.

„Pre nás to bol génius. Vynikajúci človek, vynikajúci muzikant a folklorista,“ vyznal sa dlhoročný kamarát a spoluhráč Viliam Kalman.

Chlapi z kapely stále dúfali, že Ľubo zvládne depresiu, do ktorej upadol pred pol rokom po smrti milovaného otca. Minulý týždeň však psychické problémy Ľuba premohli.

V stredu odišiel z domu a v piatok ho našli obeseného na strome v lese. Smútiaci sa s nebohým v poslednej chvíli rozlúčili s dojímavou originálnosťou: do hrobu mu vhodili zlomený slák, ktorý tak rád a často držal v rukách.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/fer 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Pochovali Gálisa (†44) z kapely Drišľak: Na pohrebe znela jeho milovaná muzika
Plus JEDEN DEŇ/fer