Švédsky Fritzl: Obeti pred zverstvami zašepkal tieto slová

25. januára 2016, 21:44
Tip redakcii

Prípad švédskeho lekára otriasol médiami aj verejnosťou. Muža prirovnávajú k rakúskemu trýzniteľovi Josefovi Fritzlovi, dozviete sa aj prečo.

Muža prirovnávajú k rakúskemu trýzniteľovi Josefovi Fritzlovi.

Muža prirovnávajú k rakúskemu trýzniteľovi Josefovi Fritzlovi.

Autor: YouTube

Súd v Štokholme začal v pondelok pojednávať v prípade švédskeho lekára, ktorého obvinili z únosu a znásilnenia ženy. O vypočúvaní muža prirovnávaného k rakúskemu trýzniteľovi Josefovi Fritzlovi informuje agentúra Reuters. Policajné správy uvádzajú, že 38-ročný Martin Peter Trenneborg, ktorý zadržiaval istú ženu v zajatí šesť dní, sa priznal k jej únosu, ale odmieta obvinenie zo znásilnenia.

Chcel ju väzniť roky

Podľa prokurátorov Trenneborg plánoval svoju obeť väzniť niekoľko rokov v špeciálnom zvukotesnom úkryte. Prokurátori tiež veria, že plánoval uniesť aj ďalšie ženy. Podľa vyjadrenia hlavného žalobcu Petra Claesona pre Reuters lekára obvinili z toho, že svoju obeť omámil drogami, mal s ňou pohlavný styk, zatiaľ čo bola v bezvedomí alebo spala a uniesol ju do svojej rezidencie v okolí mesta Kristianstad.

„Ten muž nám povedal, že chcel aby sa žena stala jeho priateľkou a mala tam ostať (v zajatí) niekoľko rokov,“ dodal Claeson.

Prezradil sa sám

Jeho plány stroskotali, keď išiel do ženinho bytu po jej veci a zistil, že zámok medzičasom vymenili a ženu hľadajú. Trenneborg ju následne priviezol na políciu s tým, aby povedala, že nie je nezvestná a získala nový kľúč, uvádza sa v policajnej správe. Podľa spravodajskej televízie CNN však žena polícii povedala, že ju Trenneborg uniesol.

V správe sa neuvádza, prečo si únosca myslel, že sa žena nepokúsi o útek. Utrpenie tejto ženy začalo už v jej byte v Štokholme, kde ju lekár nadrogoval jahodami v čokoláde napustenými rohypnolom a následne previezol do odľahlého domu na juhu Švédska vzdialeného približne 550 kilometrov od hlavného mesta.

Žena vo veku okolo 30 rokov povedala polícii, že Trenneborg ju plánoval držať v zajatí niekoľko rokov. „Môžeš kričať koľko chceš, no aj tak ťa nikto nebude počuť,“ uviedla počas vypočúvania. Média tento prípad prirovnávali k prípadu Josefa Fritzla, rakúskeho násilníka, ktorý zadržiaval a znásilňoval svoju dcéru v pivnici 24 rokov.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Švédsky Fritzl: Obeti pred zverstvami zašepkal tieto slová
TASR