Červenka dostal za nehodu a útek z miesta 18 mesiacov!

23. januára 2013, 14:21
Tip redakcii

Slávny Roman Červenka by sa mal vrátiť do väzenia. Dôvodom je nehoda, pri ktorej šoféroval opitý a ušiel z miesta bez toho, aby poskytol zranenému pomoc.

Roman Červenka možno skončí v base: Ušiel z miesta nehody a nepomohol zranenému človeku.

Roman Červenka možno skončí v base: Ušiel z miesta nehody a nepomohol zranenému človeku.

Autor: Archív

Bratislavčan Roman Červenka sa má opäť vrátiť za mreže. Za zavinenie dopravnej nehody pod vplyvom alkoholu, po ktorej navyše ušiel a nepomohol zranenému človeku, ho Okresný súd Bratislava III odsúdil na 18 mesiacov vo väzení so stredným stupňom stráženia.

V čase, keď spôsobil dopravnú nehodu, bol na slobode vďaka podmienečnému prepusteniu. To znamená, že si pravdepodobne bude musieť odsedieť aj zvyšok predchádzajúceho trestu.

Podľa jeho obhajcu je to asi 18 mesiacov. Roman Červenka sa prvý raz mediálne zviditeľnil, keď policajtom ušiel cez okno toalety v nemocnici na bratislavských Kramároch. Potom sa spustila veľká pátracia akcia.

Roman to oľutoval

Doposiaľ bol šesť ráz súdne trestaný, naposledy za napadnutie policajta, predtým za lúpež. Na pojednávaní prítomný nebol, ospravedlnil sa pre zdravotné dôvody a obával sa vlastnej medializácie.

Prokuratúra ho obžalovala z ohrozovania pod vplyvom návykovej látky a z neposkytnutia pomoci. Červenka sa priznal, skutok oľutoval, čo súd v rozsudku zohľadnil a uložil mu trest presne v strede trestnej sadzby.

Okrem trestu odňatia slobody mu súd zakázal viesť motorové vozidlá na 36 mesiacov. Rozsudok zatiaľ nie právoplatný, Roman Červenka sa môže odvolať. Napriek tomu, že prokurátorka žiadala prísnejší trest, odvolania sa vzdala.

Útek z miesta nehody

Dopravnú nehodu spôsobil Červenka takmer presne pred rokom, 22. januára 2012 vo večerných hodinách. Na Rybničnej ulici v blízkosti bratislavskej mestskej časti Vajnory prešiel s otcovou Škodou Octavia do protismeru a narazil do auta značky BMW.

Potom z miesta ušiel. Dostihol ho však policajt mimo služby, ktorý išiel náhodou okolo a bál sa, že Červenka je zranený. "Daj mi pokoj, ja som v podmienke, nevidel si ma," mal mu vtedy povedať obžalovaný.

Roman na mieste nafúkal

Nakoniec sa dobrovoľne vrátil na miesto nehody, kde mu policajti namerali v dychu 0,68 mg/l alkoholu. Týmto rozsudkom sa problémy Romana Červenku pravdepodobne nekončia, pretože mu stále hrozí, že bude musieť zaplatiť aj škodu presahujúcu 15.000 eur na druhom aute.

Vodič BMW sa zo zranení, ktoré utrpel pri dopravnej nehode, liečil dva týždne.

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Červenka dostal za nehodu a útek z miesta 18 mesiacov!
TASR