Mrazivé slová údajného vraha Miroslava po verdikte súdu: Obrali ma o penzión, preto som to urobil!

31. augusta 2016, 08:00
aktualizované 31. augusta 2016, 10:40 Tip redakcii

Na Špecializovanom súde v Banskej Bystrici dnes prebehlo pojednávanie o vzatí do väzby v prípade dvojice Miroslav Ž. a Štefan R. Obaja sú obvinení z úkladnej vraždy nitrianskeho podnikateľa Dalibora P. Sudca v ich prípade rozhodol o vzatí do väzby a vyhovel tak prokurátorovi, podľa ktorého hrozilo, že by muži mohli ujsť alebo pokračovať v trestnej činnosti.

Miroslav Ž. (59), vľavo, je bývalým majiteľom penziónu Ambarella na Zobore, pred ktorým bol v piatok zavraždený Dalibor P. (44).O Štefanovi R., vpravo, veľa známych informácií nie je; ide o bezdomovca, ktorý býval spolu s Miroslavom v dome v Červenom hrádku.Aktualizujeme

Miroslav Ž. (59), vľavo, je bývalým majiteľom penziónu Ambarella na Zobore, pred ktorým bol v piatok zavraždený Dalibor P. (44).O Štefanovi R., vpravo, veľa známych informácií nie je; ide o bezdomovca, ktorý býval spolu s Miroslavom v dome v Červenom hrádku.

Autor: eš

Spúšť na samopale, ktorým bol Dalibor usmrtený, podľa vyšetrovateľov stisol Štefan po Miroslavovom návrhu na vraždu. Obom hrozí až 25-ročný trest, možná je aj alternatíva doživotia.

Obžalovaných kukláči predviedli pred sudcu, ktorý ich vypočúval po jednom. Najprv vstúpil do sály Miroslav, zatiaľ čo Štefan sedel odovzdane na chodbe. Krátko pred 9:00 sa vymenili a na chodbu si sadol obžalovaný podnikateľ.

Narozdiel od svojho spoločníka sa usmieval, posilnil sa sladeným nápojom a kukláči mu v taštičke doniesli lieky, aby si do brucha mohol pichnúť inzulín.

Po verdikte súdu, ktorý rozhodol o vzatí do väzby, Miroslav vyhlásil, že sa cíti byť nevinný – no o chvíľu na to si zašomral pod nos: „Obrali ma o penzión a o dom, preto som to urobil.“ Dvojica podala na rozsudok sťažnosť, ktorou sa bude zaoberať Najvyšší súd SR.


Údajný vrah Miroslav po verdikte o vzatí do väzby.
Zdroj: eš

Rekonštrukcia vraždy a vyšetrovanie

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil dve osoby z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy,  a tiež z nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Organizátorom vraždy mal byť Miroslav Ž. (59), pričom jeho motívom mal byť majetkový prospech, a to prinavrátenie nehnuteľnosti, kvôli ktorej mal mať s obeťou konflikty. Na ich vyriešenie mal osloviť Štefana R. (57) s návrhom na „odstránenie“ Dalibora P. (†44).

K vražde malo dôjsť v piatok 26. augusta 2016, čomu malo predchádzať niekoľkodňové sledovanie s cieľom zistiť trasy a návyky poškodeného. Ten ráno prichádzal na svojom aute do nitrianskeho penziónu, kde ho už mal čakať Štefan R. s nabitým samopalom. Výstrel zaznel v momente, keď Dalibor P. vystupoval z vozidla. Smrteľná rana ho zasiahla do hrudníka.

Počas troch dní intenzívneho vyšetrovania príslušníci Národnej kriminálnej agentúry vykonali štyri domové prehliadky, päť prehliadok iných priestorov, nariadili expertízne skúmanie z odborov balistiky a iných odvetví kriminalistického skúmania, ako aj množstvo výsluchov a operatívnych previerok, čo viedlo k objasneniu prípadu a v pondelok (29. 8.) k obvineniu dvoch osôb.

Za úkladnú vraždu im hrozí trest odňatia slobody na 25 rokov alebo na doživotie. Sudca už rozhodol o ich väzobnom stíhaní.

Dalibora v Nitre poznalo mnoho ľudí. Nepodnikal najpoctivejšie

Biznismena Dalibora, ktorý bol podľa našich informácií v metropole pod Zoborom „známou firmou“, zastrelil minulý týždeň v piatok zatiaľ neznámy páchateľ zo vzdialenosti 50 až 70 metrov dvoma výstrelmi zo samopalu.


Miroslav mal Dalibora zastreliť kvôli penziónu a strate 250 tis. eur.
Zdroj: eš

Hoci sa bezprostredne po medializácii prípadu špekulovalo o mafiánskej vražde vykonanej profesionálom, podľa bezpečnostného analytika Juraja Zábojníka dokáže zo samopalu presne strieľať hocikto.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie v pondelok. Miroslav Ž. a Štefan R. sú podozriví z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy a zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

Miroslav Ž. (59) je bývalým majiteľom penziónu Ambarella na Zobore, pred ktorým bol v piatok zavraždený Dalibor P. (44).

Ako sme sa dozvedeli, Miroslav údajne mal motív pre vraždu. Dalibor ho totiž pripravil o penzión. Podnikatelia uzavreli kúpno-predajnú zmluvu, ale Dalibor vraj nezaplatil. Obvinený Miroslav Ž. tak mal prísť až o 250 tisíc eur.


Miroslavovi mal pomáhať bezdomovec Štefan.
Zdroj: eš

O Štefanovi R. veľa známych informácií nie je; ide o bezdomovca, ktorý býval spolu s Miroslavom v dome v Červenom hrádku. Sídlo medzičasom už prehľadala polícia.

Správu budeme aktualizovať o nové informácie zo súdu.

 
Autor: mar, eš 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Mrazivé slová údajného vraha Miroslava po verdikte súdu: Obrali ma o penzión, preto som to urobil!
mar