Odporný čin Jany: Telo novorodenca ukrývala dva roky v mrazničke!

12. mája 2016, 16:47
aktualizované 12. mája 2016, 17:39 Tip redakcii

Šahy - V mrazničke v jednom z bytov na sídlisku v Šahách našla polícia telíčko dieťaťa, ktoré patrilo Jane. Ešte šokujúcejšie je vysvetlenie, ako sa tam novorodenec dostal. Priniesť ho mal jeho otec zmrazeného v igelitke z Maďarska.

(ilustračné foto)

(ilustračné foto)

Autor: ilustračná, archív, Plus JEDEN DEŇ/ Michal Smrčok

Obyvateľov činžiaka vyplašil zásah polície v stredu večer. „Boli tu policajti aj so záchranármi,“ dozvedáme sa. Policajti mierili na štvrté poschodie do bytu, kde žije Jana (32) s priateľom a tromi deťmi. Práve jej dieťatko sa malo nachádzať v mrazničke.

„Nemôžem tomu uveriť. Je to dobrá matka, o deti sa stará. Mne povedala, že jedno dieťa potratila,“ opisuje jej šokovaná kamarátka Alexa.

Toto bábätko - chlapček, sa však podľa našich informácií narodilo predčasne asi v siedmom mesiaci tehotenstva koncom roku 2014.

„Bolo mŕtve,“ povedala nám jeho matka Jana. V tom čase žila v Maďarsku u priateľa. Tam chlapčeka porodila v sprche a v panike ho zabalila do igelitky a uložila do mrazničky. 

Pomsta expriateľa?

Minulý rok sa Jana s deťmi presťahovala do Šiah k svojmu novému partnerovi. Krátko nato ju však vyhľadal jej bývalý. Podľa nášho zdroja jej z Maďarska priniesol ich zmrazené dieťa.

Mesto, kde predtým spolu žili, je od Šiah vzdialené asi 20 km. Novorodenca mal doniesť v igelitke a odovzdať ho matke. Práve tento muž sa v stredu pričinil o to, že polícia dieťa našla.

„Môj bývalý to na mňa nahral, celé to na mňa narafičil,“ opakovala Jana, keď sme sa jej na dieťa pýtali. Podrobnosti, čo „narafičil“, však neuviedla. Na informácie je zatiaľ skúpa aj polícia.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme k prípadu poskytovať žiadne informácie,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová. Šahania sú však prípadom zdesení.

„Je to strašné. Nikdy by som to do nej nepovedala. O staršie dievčatá sa pekne stará, každé ráno ich vozí do školy,“ dodáva suseda.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Daniela Starovičová 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Odporný čin Jany: Telo novorodenca ukrývala dva roky v mrazničke!
Plus JEDEN DEŇ/Daniela Starovičová