VIDEO Svedkyňa z kauzy fekaloman na súde: Jej desivé svedectvo plné sĺz vám vyrazí dych!

14. decembra 2016, 08:00
Tip redakcii

Výsluch mladej svedkyne v kauze bratislavského fekálneho fantóma sa niesol v emotívnom duchu. Pri viacerých otázkach sa obeť útoku takmer zrútila, myšlienka na chvíle hrôzy ju privádzala do zúfalstva.

Obžalovaný Martin Macko (25) na súde.

Obžalovaný Martin Macko (25) na súde.

Autor: Michal Smrčok

Martin Macko (25), ktorého polícia obvinila z piatich prípadov útokov močom či exkrementmi na ženy v hlavnom meste sa opäť postavil pred okresný súd. Mladíka sprevádzal na hlavné pojednávanie jeho otec - vysokopostavený generál Pavel Macko. Výpoveď svedkyne, ktorá je jednou z obetí útokov neznámeho muža, bola veľmi emotívna. Aj keď sa už nikdy nechcela vracať myšlienkami k príšerným chvíľam, pod paľbou otázok tak musela spraviť.

„Kráčala som domov po ulici, oblečená som bola slušne, pracujem v kancelárii,“ vysvetľovala mladá žena. V tom ku nej pristúpil muž, potľapkal ju po ramene a keď sa otočila, tak ju chytil za rozkrok. Nevedela čo robiť a snažila sa od neho čo najrýchlejšie dostať preč. Na šťastie ju neprenasledoval.

„Cítila som medzi nohami niečo teplé, najprv som si myslela, že to sú sperma. Potom som sa tých miest dotkla a zistila, že ide o fekálie,“ plakala mladá žena a s trasúcim hlasom dodala, že keď sa sprchovala tak ich nevedela zo seba poriadne zmyť, tak veľa toho bolo. Počas celej výpovede sa na obžalovaného mladíka ani len nedokázala pozrieť a hľadela do steny alebo na sudcu, ktorý ju musel viackrát upokojovať.

Avšak kým na predchádzajúcich pojednávaniach Macka viaceré obete uviedli s istotou ako páchateľa, včera svedkyňa nedokázala s povedať, či je obžalovaným aj páchateľom alebo nie je. Obhajca si včera predvolal vtedajšieho Mackovho šéfa a kolegu. Obaja potvrdili, že obžalovaný Martin bol bezproblémový zamestnanec a nikdy si nevšimli, že by mal problém s hygienou alebo by páchol od výkalov.

Taktiež rozprávali o ich dochádzkovom systéme, čim chcel obhajca poukázať na to, že v jednom z prípadov, kedy malo prísť k napadnutiu ženy, bol Martin v práci a nepozorovane z nej zmiznúť a čin spáchať, nemohol. Ďalší zo skutkov, ktoré sú mladému mužovi dávané za vinu sa mal stať vtedy, keď bol s celou rodinou na Záhorí. To dokazujú aj fotografie z prvého svätého prijímania z daného dňa, na ktorých je aj Martin.

Okrem toho, svedkyne povedali, že páchateľ mal len strnisko. Obhajca predložil viacero fotografií z daného obdobia, na ktorých je obžalovaný s dlhou bradou. Váhy spravodlivosti môžu na Martinovu stranu prikloniť aj súdny znalci. Prvý, z odboru psychológie vylúčil, že by obžalovaný trpel nejakou formou sexuálnej deviácie. Ďalší bude vypovedať na pojednávaní vo februári.

Martina zadržala polícia, keď bol zašpinený od exkrementov

Podľa verzie obžalovaného sa pred dolapením políciou zdržiaval v bare v Bratislave. Tam sa zoznámil s neznámym mužom, s ktorým vypili väčšie množstvo alkoholu. Prebudil sa na druhý deň v električke s tým, že ho dvaja policajti ťahajú za rameno a vyzývajú ho, aby išiel s nimi. Vtedy si uvedomil, že je zašpinený od exkrementov a smrdí.

 
Autor: Peter Borko 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
VIDEO Svedkyňa z kauzy fekaloman na súde: Jej desivé svedectvo plné sĺz vám vyrazí dych!
Peter Borko