VIDEO Kľúčový svedok v kauze kvetinárka prehovoril: Plánovali sme spolu vraždu!

15. decembra 2016, 15:20
Tip redakcii

Pred Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa opäť postavila kvetinárka Eva Zámečníková, ktorá je podľa prokuratúry vinná z prípravy vraždy jej bývalého manžela. Tú už senát odsúdil minulý rok v auguste na deväť rokov v chládku. Jej prípad však vrátil späť Najvyšší súd na prejednanie. Včera sa v Pezinku na lavicu svedkov posadil Martin Adamkovič, ktorý Zámečníkovú dostal do basy.

Súdne pojednávanie s Evou Zámečníkovoi sa vrátilo na Špecializovaný trestný súd v Pezinku.

Súdne pojednávanie s Evou Zámečníkovoi sa vrátilo na Špecializovaný trestný súd v Pezinku.

Autor: Matej Jankovič

Hlavný svedok obžaloby, Martin Adamkovič, opäť prehovoril o príprave úkladnej vraždy. Objednávateľkou mala byť Češka Eva Zámečníková, ktorá chcela popraviť vtedajšieho manžela Ľudovíta Turcsányiho. Dôvodom mala byť jeho nevera a to, že čakal dieťa s inou.

Podľa slov svedka sa ho Zámečníková niekoľko krát spýtala, či by bol schopný vraždiť. "Povedal som jej, že asi áno, že pravdepodobne by bol každý schopný zabiť v určitých situáciach," spomínal si na prípad spred troch rokov. 

Zámečníková mu mala podľa neho povedať, aby vykopal jamu niekde v horách, avšak neprezradila mu, pre koho bude. To sa dozvedel až pár dní pred termínom popravy. "Zobrala ma k nim domov, vysvetlila, čo kde je a aké sú zvyky jej manžela. Mal som stáť na schodoch a počkať, kým prejde do kuchyne a tam som ho mal zabiť," vysvetľuje svedok.

Obžalovaná často pri výpovedi Adamkoviča neveriacky točila hlavou, smiala sa na jeho slovách a raz mu do výpovede aj skočila. Po skončení mala viacero pripomienok, v ktorých hodnovernosť kľúčového svedka spochybňovala. Šlo najmä o rôzne protirečenia si.

 
Autor: Peter Borko 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
VIDEO Kľúčový svedok v kauze kvetinárka prehovoril: Plánovali sme spolu vraždu!
Peter Borko