Spiderman s bicyklom a násilník s mastnými vlasmi: Za svoje činy skončili v rukách polície!

15. júna 2017, 11:41
Tip redakcii

Polícia sa s kurióznymi príbehmi stretáva snáď každý deň. V posledných dňoch muži zákona zadržali zlodeja, ktorý sa pre svoj úlovok vyšplhal až na tretie poschodie obytného domu. Ďalší si chcel z predajne odniesť šampóny, pre ktoré dokonca fyzicky napadol nevinných zamestnancov.

Zlodej zatúžil po bicykli, v krádeži mu nezabránila ani výška.

Zlodej zatúžil po bicykli, v krádeži mu nezabránila ani výška.

Autor: ilustračná / Pixabay

Zo zlodejmi sa roztrhlo vrece! Neváhajú riskovať pre pár eur, ulúpiť sa im mnohokrát podarí aj oveľa viac. 

Z výšok rozhodne nemá strach

Trebišovčan Róbert (37) vyliezol na jednu z terás domu na Miletičovej ulici. Odtiaľ sa dostal do jedného z balkónov na treťom poschodí obytného domu. To všetko pre cestný bicykel, ktorý tam mal majiteľ riadne upevnený aj s výbavou.

Úlovok spustil pomocou zabezpečovacieho popruhu „tzv. gurtne“, z balkóna na zem a z miesta odišiel. Spôsobil tak škodu vo výške približne 1400 eur! Obvinený však už sedí v cele policajného zaistenia. Ak sa preukáže jeho vina, hrozia mu tri až desať rokov väzenia.

Šampónový násilník

V obchodnom dome na Gagarinovej ulici spôsobil rozruch zlodej, ktorý chcel z predajne ukradnúť šesť šampónov v hodnote približne 22 eur. Keďže chcel z obchodu odísť bez zaplatenia, do cesty sa mu postavili zamestnanci. Tých fyzicky napadol a chcel utiecť. Zabránili mu v tom muži zákona. V priebehu 12 mesiacov sa tak dopustil už druhého prečinu.

"Po vykonaní potrebných úkonov bolo vznesené obvinenie z prečinu krádeže v súbehu s prečinom výtržníctva 35-ročnému Marekovi V. z okresu Hlohovec. Obvinený bol umiestnený v cele policajného zaistenia," uviedol policajný hovorca Michal Szeiff. Ak zlodejovi v tzv.  „super rýchlom“ konaní preukážu vinu, môže si odsedieť až tri roky. 

 
Autor: nin 
 
Aplikácie 7 plus