Myjavčan Tomáš privolal votrelcov: Star Wars na Kopaniciach

19. decembra 2015, 10:00
Tip redakcii

Hviezdne vojny sú späť! Votrelci z vesmíru tentoraz zaútočili na Myjave. Sú ich plné ulice a nad strechami kopaničiarskej metropoly sa vznášajú kozmické bojové lode. Našťastie iba vo fotokolážach filmového fanúšika Star Wars, myjavského grafika Tomáša Fidricha (28). Pozrite sa, čo vytvoril.

Hviezdna vojna vypukla.

Hviezdna vojna vypukla.

Autor: koláž Tomáš Fidrich

Tomáš sa netají tým, že Star Wars a jeho hrdinov miluje už od desiatich rokov. „S trochou nostalgie som si zaspomínal na dávnu ‚starwarsmániu‘, a tak mi napadlo vytvoriť koláže,“ hovorí vyštudovaný učiteľ výtvarnej výchovy.


Votrelci z vesmíru sú už v uliciach Myjavy.
Foto: koláž Tomáš Fidrich

Nápad sa zrodil práve vo chvíli, keď na filmové plátna prichádza siedme pokračovanie nesmrteľnej legendy. „Už sa nemôžem dočkať premietania, film si vychutnám v origináli,“ nadchýna sa Tomáš. Ako správny fanúšik „vmontoval“ do jednej z fotokoláží aj seba, prevteleného za Obi Wan Kenobiho s mečom v ruke, a hneď vedľa neho je majster Qui-Gon Jinn.


Tomáš (vľavo) ako Obi Wan Kenobi a jeho majster  Qui-Gon Jinn.
Foto: koláž Tomáš Fidrich

Dramatické fotografie Myjavy robil mobilom z terasy kultúrneho domu, kde pracuje. Mobilným telefónom urobil aj zábery z ulíc. Keď prišiel domov, pozrel si dve staršie snímky zo série Star Wars a spustil sa do práce.


Nepriateľská armáda v centre Myjavy.
Foto: koláž Tomáš Fidrich

„Zábery z filmu som našiel na internete a počítačom som urobil koláže. Dal som ich na sociálnu sieť s tým, že to možno niekoho na chvíľku pobaví. Pozitívne ohlasy prekonali moje očakávanie,“ teší sa Tomáš.


Tomáš priviedol Hviezdne vojny na Kopanice.
Foto: Plus JEDEN DEŇ/Martin Kukučka

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/Martin Kukučka 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Myjavčan Tomáš privolal votrelcov: Star Wars na Kopaniciach
Plus JEDEN DEŇ/Martin Kukučka