Toto je doktor House z Prešova. Barbora vyrába marionety podľa skutočných ľudí

16. decembra 2013, 06:00
Tip redakcii

Tak to je podoba! Prešovčanka Barbora Mihoková (24) vyrába marionety podľa skutočných ľudí. Dokáže verne zachytiť ich typický výraz tváre. Bábkový doktor House je toho dôkazom.

DOKTOR  HOUSE: No nie  je ako živý?

DOKTOR HOUSE: No nie je ako živý?

Autor: Ingrid Timková/Plus JEDEN DEŇ

K netradičnej záľube sa Barbora dostala iba pred polrokom, ale už si získala hŕbu obdivovateľov. Pritom nie je výtvarníčka, študuje marketingovú komunikáciu. Netradičný koníček pochytila od mamy, ktorá sa venuje bábkovému divadlu a bábky si vyrába doma sama.

„Chcela som to vyskúšať. Ale mojím cieľom bolo vytvoriť podobizeň konkrétneho človeka, vystihnúť nielen podobu, ale i osobnosť,“ vysvetľuje sympatická Prešovčanka. Ako prvého stvárnila svojho priateľa – a veľmi presvedčivo.

„Bola som prekvapená, aký má moja dcéra cit pri modelovaní tváre,“ vraví mama Iveta. Dôkazom je i marioneta doktora Housa, verná podoba seriálového hrdinu. Známeho televízneho lekára Barbora zachytila s jeho typickým výrazom a cynickým úsmevom.

„Je to moja obľúbená postava, o to ľahšie sa mi formovala,“ priznáva dievčina. Výroba marionety trvá asi mesiac, hlavu modeluje Barbora šesť hodín. Hotovú bábku podaruje tomu, koho stvárňuje. Len Housa má doma.

 
Autor: Plus JEDEN DEŇ/INGRID TIMKOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Toto je doktor House z Prešova. Barbora vyrába marionety podľa skutočných ľudí
Plus JEDEN DEŇ/INGRID TIMKOVÁ