Vo Zvolene majú jediné 4D kino v strednej Európe

02. júna 2012, 19:00
Tip redakcii

Nové nákupno-zábavné centrum otvorili v piatok v historickom centre Zvolena. Stalo sa tak presne po roku od poklepania základného kameňa. Na 12 tisíc metroch štvorcových je vyše 50 obchodov, reštaurácií, kaviarní i bánk. Je tam aj jediné 4D kino v strednej Európe.

Nové nákupno-zábavné centrum otvorili v piatok v historickom centre Zvolena.  Je tam aj jediné 4D kino v strednej Európe.

Nové nákupno-zábavné centrum otvorili v piatok v historickom centre Zvolena. Je tam aj jediné 4D kino v strednej Európe.

Autor: ERIKA KRČOVÁ/PLUS Jeden deň

Dve kinosály majú kapacitu 400 miest a jedna z nich je špičková. Diváci v nej môžu sledovať najnovšie filmy, ktoré ich vďaka špeciálnym 3D okuliarom nielenže vtiahnu do deja, ale na pohyblivých sedadlách cítia všetky nárazy a pády, ktoré sa odohrávajú na plátne. Najviac to cítiť pri akčných filmoch a diváci si dokonca môžu zvoliť aj úroveň pohybu sedadla.

"Je to nová pýcha Zvolenčanov, pretože ako prví v krajinách strednej Európy, majú 4D kino," tvrdí šéf developerskej firmy Peter Valach, ktorá centrum postavila. Zadný rad patrí zasa zamilovaným. Filmy sledujú na dvojsedadlách, čo je u nás rarita.


Na udalosť roka vo Zvolene prišla aj Dara Rolins, ktorá pozvanej smotánke zaspievala a zatancovala.
Foto: ERIKA KRČOVÁ/PLUS Jeden deň

Dara spievala smotánke

Nová stavba vyriešila aj parkovanie v centre mesta. Motoristi majú k dispozícii 650 parkovacích miest a najbližšie dva mesiace zadarmo. Či už pred centrom alebo v podzemí. Tam vybudovali aj kryt civilnej obrany, ktorý v čase mieru slúži pre parkujúce autá.

Na udalosť roka vo Zvolene prišla aj Dara Rolins, ktorá pozvanej smotánke zaspievala a zatancovala. Základný kameň dostavby komplexu, ktorý otvoria až o rok, poklepala zasa úspešná biatlonistka Nasťa Kuzminová. Prvá etapa zvolenskej Europy stála 27 miliónov eur.

 
Autor: PLUS Jeden deň/ERIKA KRČOVÁ 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Vo Zvolene majú jediné 4D kino v strednej Európe
PLUS Jeden deň/ERIKA KRČOVÁ