Makovi tlieska celé Grécko: Čo naštartovalo fanúšikov?

30. marca 2016, 15:00
Tip redakcii

Na klubovej scéne musí pauzovať. Hoci bol slovenský futbalista Róbert Mak (25) v kádri národného mužstva v prípravných stretnutiach proti Lotyšsku (0:0) i v Írsku (2:2), v drese PAOK Solún si ešte nejaký čas nezahrá. Odpykáva si totiž dištanc za červenú kartu v Gréckom pohári proti Olympiakosu Pireus, ktorý sa nedohral a po ktorom náš krídelník rozvíril hladinu vo futbalovom hnutí pod Akropolou.

Róbert Mak otvorene pomenoval desivé pomery v gréckom futbale.

Róbert Mak otvorene pomenoval desivé pomery v gréckom futbale.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Počas prvého semifinálového zápasu Gréckeho pohára medzi PAOK Solún a Olympiakosom Pireus dostal Róbert Mak v 89. minúte červenú kartu. Vzápätí vtrhli na ihrisko fanúšikovia a zápas sa nedohral. Grécka futbalová federácia napokon zrušila národný pohár a slovenský futbalista Róbert Mak otvorene prehovoril o pomeroch v tamojšom futbale.

„Olympiakos by mal hrať vlastnú súťaž s vlastnými rozhodcami. To čo sa tu deje, nemá obdobu. Samozrejme, Olympiakos má svoju kvalitu, má výborných hráčov. Je na zamyslenie, keď v každom zápase kopú penaltu. Už pre ich fanúšikov je trápne vyhrávať takýmto spôsobom. Písali mi ľudia z AEK a z Panathinaikosu, čo sú naši veľkí konkurenti, že to čo sa stalo, už presahuje všetky hranice a podporujú nás. A to je pre mňa dôležité. Jediné, čo si želám, aby si už Grécka futbalová federácia uvedomila, čo sa deje a urobila radikálne kroky,“ vyhlásil po stretnutí nahnevaný Mak.


Karta od rozhodcu poriadne rozhnevala Roba Maka.
Foto: Youtube

Jeho výroky nezostali bez povšimnutia a v Grécku rozvírili hladinu. „Je to stále aktuálne. Zrušili celý pohár, nevie sa, kedy sa to dohrá všetko,“ prezradil mak počas reprezentačného zrazu na Slovensku. Mak po jeho vyjadreniach zožal aplauz od väčšiny futbalových fanúšikov v Grécku. „Ľudia stoja za mnou, čo si nesmierne vážim. Futbal v krajine sa musí očistiť,“ uzavrel Mak.

Čo povedal Róbert Mak o záklulisí v PAOK Solún?

 
Autor: Pluska.sk/miba 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
 
Makovi tlieska celé Grécko: Čo naštartovalo fanúšikov?
Pluska.sk/miba