Mamina

Otázka: Čo robiť s nekonečným soplíkom?

28.10.2014
 

Moje dieťa chodí zo škôlky pravidelne so soplíkmi. Cez víkend to prejde, ale akonáhle ide do škôlky, do dvoch dní má soplík zase. Zatiaľ som mu začala dávať vitamín C, ale do kolektívu chodí naďalej. Čo mám robiť? Iné príznaky nemá, iba soplíky.

Odpoveď:
 

Soplíky patria k veku predškolákov, už Štúrovci nazývali tieto deti - sopliaci, sopľoši alebo usmrkanci. Pokým naozaj je výtok riedky, neobťažuje vaše dieťa kľudne môže do škôlky chodiť. Samozrejme môžte podporiť jeho imunitu vitamínamy,homeopatiou, fytoterapiou, ale hlavne jeho otužovaním a častým pobytom na vzduchu.

Ďalšie otázky a odpovede

Náš dvojročný chlapček nikdy neprespí celú noc!

30.10.2014
 
Môj 2 ročný synček ešte ani raz neprespal celú noc, budí sa aj 2,3 niekedy aj 4x za noc. Raz sa pýta z postielky ku mne, potom pýta kakauko, často mrnčí len tak, potom pýta didku (ešte ho stále kojím, ale až potom, ako nakojím 4 mesačnú dcérku). Niekedy sa aj zobudí a sme hore aj hodinu. Už som tu raz písala, že má aj problém so stolicou a vyskúšali sme všetko. Stolica sa upravila, ale...aj tak ju zadržiava a mám pocit, že je to v jeho hlavičke, že nechce ísť na toaletku, či nočník, pretože začal zadržiavať aj cikanie. Možno to všetko spolu nejako súvisí, len ja neviem, ako mu mám pomôcť.
Prečítať odpoveď
 

Trápil nás vírus "ústa, ruka, noha"!

29.10.2014
 
Môj syn mal pred troma týždňami akútny zápal priedušiek, strávil 5 dni v nemocnici a na šiesty deň, keď bol už doma dostal vírus s názvom ruka, noha, ústa...Teplotu nemal, len silné svrbenie a bolesť končekov prstov, červenkasté palce, a povyhadzované ruky a nohy, ústa nemal. Prvých 12 hodín bolo dosť bolestivých a neznesiteľných, potom to ustalo. Ale ruky sa mu liečia dodnes je to už vyše dvoch týždňov a jemu sa začali šúpať prsty na rukách, palce na nohách a na rukách sa mu nechty na palcoch začali odlupovať, ako keby vyrástol pod nim ďalší a aj tá časť pod nechtami, mesiačik je biely, nad nim je asi trojcentimetrový tmavočervený pás a v ňom biele škvrny, nad ním až po vyrastený necht ružovú kožu (vyzerá oveľa zdravšia). Myslíte, že je to dôsledok prekonaného vírusu?
Prečítať odpoveď
 

Čo robiť s nekonečným soplíkom?

28.10.2014
 
Moje dieťa chodí zo škôlky pravidelne so soplíkmi. Cez víkend to prejde, ale akonáhle ide do škôlky, do dvoch dní má soplík zase. Zatiaľ som mu začala dávať vitamín C, ale do kolektívu chodí naďalej. Čo mám robiť? Iné príznaky nemá, iba soplíky.
Prečítať odpoveď
 

Polročné bábätko cez deň vôbec nespí. Môže to byť problém?

27.10.2014
 
Moja takmer sesťmesačná dcéra vôbec cez deň nespáva... V noci spí približne od ôsmej večer do šiestej ráno s jedným nočným kojením okolo druhej ráno, avšak cez deň - nič. Vydrží byť hore bežne 12 až 14 hodín - teda od prebudenia, po nočný spánok... Sme zúfalí, nepijem kávu, zelený čaj, nejem horkú čokoládu. Na prsníku pridrieme, ale po prenesení nechce spať, plače. Deti v tomto veku by vraj mali byt hore max 2 a pol hodiny... Denný spánok približne tri hodiny. Môže jej to nejako uškodiť?
Prečítať odpoveď
 

Skúste aj naše ďalšie poradne

Otázka

Mám 21 mesačného syna,ktorý sa, mám pocit, vracia vo vývoji. Nemal ani 10 mesiacov, keď v pohode používal nočník, takisto 1,5 ročný sa pýtal na malú potrebu,teraz sme sa vlastne vrátili ku plienkam, nemá snahu sa pýtať a je mu jedno či sa pociká. Podobné...

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Stretla som sa s termínom „Hamiltonov hmat“, ktorý sa vraj používa na vyvolanie pôrodu. O čo ide?

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Stojíme pred rozvodom, na ktorom sme sa s manželom dohodli. Problém je, že on chce mať vo výchove nášho deväťročného syna a mne by nechal jedenásťročnú dcérku. Ja by som chcela obe deti do svojej starostlivosti. Je možné, že súd deti rozdelí?

Prečítať odpoveď
 

Môže skutočne vyzerať brušná viróza, ako zápal slepého čreva?

24.10.2014
 
Môj 7-ročný syn mal vysoké teploty, ktoré nešli zraziť pod 39 C liekmi ani vlažnými sprchami. Na druhý deň ustúpili, ale rozbolelo ho bruško a vyzeralo to na zápal slepého čreva. Lekár ma nakoniec upokojil, že deťom sa pri viróze môžu zduriť uzliny v brušku, ktoré simulujú bolesti appendixu. Je to naozaj tak?
Prečítať odpoveď