Módny anjelik
 
 
Mamina

Otázka: Kontrola zo sociálnej poisťovne

07.05.2011
 

Môže mi prísť domov kontrola zo sociálnej poisťovne, keď som s dieťaťom na OČR? Ak áno, môžu mi odobrať dávky OČR, keď budem práve na nákupe a dieťa nechám s babičkou?

Odpoveď:
 

Kontrola dodržiavania liečebného režimu sa mô že vykonávať len v prípade vyplácania ne - mo cenského, ktoré zabezpečuje poistenca po čas jeho dočasnej pracovnej neschopnosti. Kon trola sa nevykonáva v prípade ošetrovania člena rodiny.

Ďalšie otázky a odpovede

Treba poisťovni hlásiť zmenu pobytu počas sviatkov?

07.04.2014
 
Manžel je už viac ako mesiac na PN-ke a pravdepodobne bude ešte par týždňov z dôvodu vyskočenej platničky. Veľkonočné sviatky by sme chceli stráviť u rodičov. Musí nahlásiť zmenu adresy sociálnej poisťovni?
Prečítať odpoveď
 

Manžel nás zadĺžil, ako sa rozviesť bez príjmu?

18.03.2014
 
Chcem sa dať rozviesť. Som už dlhé roky nezamestnaná, z materskej som šla na materskú, spolu s piatimi deťmi. Môj muž nezarábal zle, ale vždy mu bolo málo. Máme neskutočne veľa pôžičiek a navyše prepadol gamblerstvu. Už ďalej nevládzem. Ako mám postupovať, keď sa chcem rozviesť a som bez príjmu?
Prečítať odpoveď
 

Môžu si nárokovať na darovanú chatu?

12.02.2014
 
Svokrovci prepísali na našu dcérku chatku, ktorú im manžel pomáhal stavať a finančne na ňu aj prispieval. Ich druhý syn o chatku nejavil záujem a rodičom ani finančne nepomáhal. Teraz sa švagrovci domáhajú polovičného podielu, lebo vraj aj oni sú zákonní dediči. Majú šancu uspieť v prípade, že išlo o dobrovoľné rozhodnutie svokrovcov?
Prečítať odpoveď
 

Zvýšenie výživného

09.02.2014
 
Starám sa o dve malé deti, na ktoré mi bývalý manžel posiela 220 eur. V tomto roku dcérka nastúpi do prvej triedy. Môže to byť dôvod, aby som požiadala o zvýšené alimenty? Čo by som mala uviesť do svojej žiadosti a kam ju mám adresovať?
Prečítať odpoveď
 

Skúste aj naše ďalšie poradne

Otázka

Od koľkých mesiacov môžem dať dieťa do športového kočíka? Synček má štyri mesiace a nechce byť v hlbokom kočíku ani vo vajíčku.

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Dcéra má osem rokov a zhruba do školského veku bola bezproblémovým dieťaťom. Mám však pocit, že čím je staršia, tým je to s ňou horšie. Na prvý pohľad je to úžasné dieťa, samostatné, milé, nie je vrtošivá, neodvráva, nepapuluje, je oblúbená v kolektíve...

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Môj lekár mi bral pred polrokom hormonálny profil a mala som zvýšené mužské hormóny, tak mi predpísal metfogamma tablety, nakoľko mi nechcela prísť menštruácia. Po tých liekoch sa to pomaly upravuje, chodím každý mesiac na prehliadky vaječníkov, vraj...

Prečítať odpoveď
 

Dôvod na rozvod

06.02.2014
 
Chcela by som sa dať rozviesť, pretože svojho muža už nemám rada a začal mi byť fyzicky odporný. Máme spolu dve deti v pubertálnom veku, no ani kvôli nim nedokážem zotrvať v tomto zväzku. Manžel nechce o rozvode ani počuť, vraj ma stále miluje. Ja som si už našla priateľa, no nechcem tento argument vyťahovať pred súdom. Akú mám šancu, že nás súd rozvedie?
Prečítať odpoveď