Mamina

Otázka: Kontrola zo sociálnej poisťovne

07.05.2011
 

Môže mi prísť domov kontrola zo sociálnej poisťovne, keď som s dieťaťom na OČR? Ak áno, môžu mi odobrať dávky OČR, keď budem práve na nákupe a dieťa nechám s babičkou?

Odpoveď:
 

Kontrola dodržiavania liečebného režimu sa mô že vykonávať len v prípade vyplácania ne - mo cenského, ktoré zabezpečuje poistenca po čas jeho dočasnej pracovnej neschopnosti. Kon trola sa nevykonáva v prípade ošetrovania člena rodiny.

Ďalšie otázky a odpovede

Chcem zrušiť BSM. Dá sa to?

21.08.2014
 
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je možné požiadať súd o zrušenie BSM počas manželstva z toho dôvodu, že manžel od začiatku manželstva (cca. 3 roky) neprispieva na spoločnú domácnosť, na dieťa, na auto, a má voči štátnym inštitúciám podlžnosti (SP, ZP) a pár tisíc ešte dlhuje aj mne?
Prečítať odpoveď
 

Prenájom bytu rodine.

20.08.2014
 
Môžem nehnuteľnosť prenajímať môjmu synovi, aj napriek tomu, že nehnuteľnosť vlastním ja?
Prečítať odpoveď
 

Chcem sa rozviesť, manžel mi zobral deti. Čo robiť?

19.08.2014
 
Som vydatá 10 rokov a máme 2 deti, ktoré budú mať v septembri 9 a 4 rokov. Celé manželstvo bolo o ponižovaní, vulgárnych nadávkach, neustálych zákazov a príkazov. Rozhodla som sa od manžela odísť. Povedala som mu to a jeho reakcia bola, že deti zobral akože na prázdniny ku svojej matke,od vtedy ich nechce vrátiť,dokonca podal žiadosť na súd o zverenie detí do jeho starostlivosti,sám odišiel bývať k svojej matke. Čo mám robiť?
Prečítať odpoveď
 

Čo ak nesúhlasím so striedavou starostlivosťou nášho 2,5 ročného syna?

23.07.2014
 
S partnerom, s ktorým mám 2,5 ročného synčeka spolu nežijeme už vyše roka a až teraz som si podala o zverenie do mojej starostlivosti. On silou mocou trvá na striedavej starostlivosti. Ja som zo začiatku súhlasila, lebo som nechcela robiť rozbroje, ale snažila som sa aby to bolo plynulé a veľmi časté (max na 1 - 2 dni)....no on mi ho niekedy nedonesie aj 4 dni! Som presvedčená, že to nášmu synovi veľmi ubližuje a že je veľmi stratený. Povedala som si že dosť, ale on to vníma ako boj a vyhráža sa mi, že zariadi to a to... Strašne sa bojím, že mu súd odklepne "striedavku". Je to vôbec vhodné pre tak malé dieťa?
Prečítať odpoveď
 

Skúste aj naše ďalšie poradne

Otázka

Prosím vás aký je podľa vás názor na podávanie vigantolu? Malá ma 1,5 roka a minula sa nám fľaštička. Mám si ísť dať predpísať ďalšiu, alebo to už nie je nutné? Do akého veku by mali tieto kvapky deti užívať a čo môže spôsobiť ak jej to nedávam?

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Mám nepríjemný problém so svokrou. Sme s manželom rozvedení a vychádzame spolu nadštandatdne. Dokonca lepšie ako pred rozvodom. Vieme sa na všetkom dohodnúť, ale starosti mi robí jeho mama, ktorá si na vnuka príliš nárokuje. Vytvorila som jej podmienky,...

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Chcela by som opýtať, či odporúčate estetickú operáciu intímnych partií. Som po komplikovanom pôrode a som zo stavu mojej vagíny zúfalá. Nielen vzhľad , ale aj jej veľkosť a neelasticita je hrozná. Čo robiť? Na koho sa obrátiť? Mám z toho depresie a vyhýbam...

Prečítať odpoveď
 

Ako darovať byt ženatému synovi, aby bol výlučne v jeho vlastnístve?

17.06.2014
 
Synovi, ktorý je ženatý kupujeme byt. Bývať v ňom bude s manželkou a deťmi. Úhradu kúpnej ceny v plnej výške platíme my, jeho rodičia. Ako sa v kúpnej zmluve zabezpečiť do budúcna v prípade ich rozchodu. Môže byť na kúpnej zmluve uvedený ako kupec iba náš syn? Ako to má byť v uvedené liste vlastníctva?
Prečítať odpoveď