Mamina

Otázka: Kontrola zo sociálnej poisťovne

07.05.2011
 

Môže mi prísť domov kontrola zo sociálnej poisťovne, keď som s dieťaťom na OČR? Ak áno, môžu mi odobrať dávky OČR, keď budem práve na nákupe a dieťa nechám s babičkou?

Odpoveď:
 

Kontrola dodržiavania liečebného režimu sa mô že vykonávať len v prípade vyplácania ne - mo cenského, ktoré zabezpečuje poistenca po čas jeho dočasnej pracovnej neschopnosti. Kon trola sa nevykonáva v prípade ošetrovania člena rodiny.

Ďalšie otázky a odpovede

Je možné, že súd deti po rozvode rozdelí?

27.10.2014
 
Stojíme pred rozvodom, na ktorom sme sa s manželom dohodli. Problém je, že on chce mať vo výchove nášho deväťročného syna a mne by nechal jedenásťročnú dcérku. Ja by som chcela obe deti do svojej starostlivosti. Je možné, že súd deti rozdelí?
Prečítať odpoveď
 

Kedy musím oznámiť zamestnávateľovi, že som tehotná?

26.10.2014
 
Som v druhom mesiaci tehotenstva a riešim však otázku, či to musím a kedy oznámiť zamestnávateľovi. Budem potom v zamestnaní aj nejako právne chránená?
Prečítať odpoveď
 

Má manželka po rozvode nárok na dom, ktorý vlastním výlučne ja?

24.10.2014
 
Pred manželstvom som vlastnil byt,ktorý som počas manželstva (bezdetného) predal a za to kúpil dom, ktorého som jediným vlastníkom (bez manželky) zapísaným v katastri. Rozvádzam sa a manželka požaduje vyplatiť časť z domu. Má na to po právnej stránke nárok? Všetky náklady počas užívania domu ako aj spotrebný úver, ktorý sme zobrali po kúpe domu na zariadenie splácam ja. Manželka bola po kúpe domu nezamestnaná t.j.nemala príjem a ani neprispela žiadnou finančnou čiastkou pri kúpe domu. Ak má nárok je lepšie pre mňa sa s ňou dohodnúť alebo riešiť BSM súdnou cestou?
Prečítať odpoveď
 

Je možné žiadať zvýšenie výživného z dôvodu nástupu do školy?

23.10.2014
 
Starám sa o dve malé deti, na ktoré mi bývalý manžel posiela 220 eur. V tomto roku dcérka nastúpi do prvej triedy. Môže to byť dôvod, aby som požiadala o zvýšené alimenty? Čo by som mala uviesť do svojej žiadosti a kam ju mám adresovať?
Prečítať odpoveď
 

Skúste aj naše ďalšie poradne

Otázka

Môj 2 ročný synček ešte ani raz neprespal celú noc, budí sa aj 2,3 niekedy aj 4x za noc. Raz sa pýta z postielky ku mne, potom pýta kakauko, často mrnčí len tak, potom pýta didku (ešte ho stále kojím, ale až potom, ako nakojím 4 mesačnú dcérku). Niekedy sa aj zobudí...

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Mám 21 mesačného syna,ktorý sa, mám pocit, vracia vo vývoji. Nemal ani 10 mesiacov, keď v pohode používal nočník, takisto 1,5 ročný sa pýtal na malú potrebu,teraz sme sa vlastne vrátili ku plienkam, nemá snahu sa pýtať a je mu jedno či sa pociká. Podobné...

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Stretla som sa s termínom „Hamiltonov hmat“, ktorý sa vraj používa na vyvolanie pôrodu. O čo ide?

Prečítať odpoveď
 

Ako vysporiadať podielové spoluvlastníctvo bytu po rozvode?

25.09.2014
 
Chcela by som sa opýtať, ako je to s rozdelením bytu po rozvode a či sa dá súdiť aj o to, kto v byte ostane... Máme s budúcim ex-manželom kúpený byt ešte pred manželstvom 1:1. Chcela by som v byte po rozvode ostať aj deťmi. Ak by však manžel trval na tom, aby sa byt predal.. Mám prednostné právo rozhodnutia ja? ..keďže sa budem starať o naše deti? Bude prihliadať na to súd?
Prečítať odpoveď