Mamina

Otázka: Kontrola zo sociálnej poisťovne

07.05.2011
 

Môže mi prísť domov kontrola zo sociálnej poisťovne, keď som s dieťaťom na OČR? Ak áno, môžu mi odobrať dávky OČR, keď budem práve na nákupe a dieťa nechám s babičkou?

Odpoveď:
 

Kontrola dodržiavania liečebného režimu sa mô že vykonávať len v prípade vyplácania ne - mo cenského, ktoré zabezpečuje poistenca po čas jeho dočasnej pracovnej neschopnosti. Kon trola sa nevykonáva v prípade ošetrovania člena rodiny.

Ďalšie otázky a odpovede

Ako vysporiadať podielové spoluvlastníctvo bytu po rozvode?

25.09.2014
 
Chcela by som sa opýtať, ako je to s rozdelením bytu po rozvode a či sa dá súdiť aj o to, kto v byte ostane... Máme s budúcim ex-manželom kúpený byt ešte pred manželstvom 1:1. Chcela by som v byte po rozvode ostať aj deťmi. Ak by však manžel trval na tom, aby sa byt predal.. Mám prednostné právo rozhodnutia ja? ..keďže sa budem starať o naše deti? Bude prihliadať na to súd?
Prečítať odpoveď
 

Otec narobil dlhy zo živnosti, čo s tým?

23.09.2014
 
Otec si založil živnosť hneď po manželstve s mojou mamou (1992). Už 5 rokov nebýva s nami a nemáme na neho žiaden kontakt. Spolu s mamou nevlastnia žiaden majetok, pretože všetko je napísané na nás, deti. Narastá mu dlh na daňovom úrade, v Sociálnej a aj v Zdravotnej poisťovni a domov nám poštou chodia ďalšie upomienky o ktorých mama nič nevie. Mama nefigurujete ako spoludlžník, znamená to, že nie je povinná splácať otcove dlhy? Ako má mama postupovať, aby sa vyhla vyplateniu dlhov, ktoré nie sú jej. Dá sa to vôbec? Ako má postupovať? Ďakujem za každú radu.
Prečítať odpoveď
 

Môžem reklamovať auto ak je v zmluve o kúpe klauzula "stojí a leží"?

13.09.2014
 
Dobrý deň. Kúpili sme cez inzerát 4 ročné auto. Predajca nám dal zmluvu ktorú sme podpísali. Je tam aj klauzula, že auto kupujeme "ako stojí a leží". Teraz sa nám auto pokazili a oprava nás bude stáť nemalé peniaze. Môžeme auto predajcovi reklamovať a žiadať od neho nejaké náhrady, alebo ak je v zmluve klauzula "stojí a leží" nedá sa už nič robiť?
Prečítať odpoveď
 

Môžeme kúpiť od svokra dom za symbolickú cenu aj keď je na ňom ťarcha?

12.09.2014
 
Chcela by som sa opýtať, či je možné, aby nám svokor predal dom ak je na nom ťarcha. S manželom a deťmi bývame v dome pri jeho rodičoch. Práve sme si vybavili úver so záložným právom k domu, ktorý patrí svokrovi. Svokor súhlasil, že nám dom prepíše, ale my by sme chceli uzatvoriť kúpno-predajnú zmluvu za symbolické euro. Je to možné? Manžel má totiž ešte sestru. Ak by sme uzatvorili darovaciu zmluvu, museli by sme manželovej sestre vyplatiť polovicu ceny domu?
Prečítať odpoveď
 

Skúste aj naše ďalšie poradne

Otázka

Mám trojmesačného synčeka, ktorý si už teraz papá celú ručičku, alebo pršteky a strašne slintá. Je možné že by mu už išli zúbky? Nie je to priskoro?

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Mám 21 mesačného syna,ktorý sa, mám pocit, vracia vo vývoji. Nemal ani 10 mesiacov, keď v pohode používal nočník, takisto 1,5 ročný sa pýtal na malú potrebu,teraz sme sa vlastne vrátili ku plienkam, nemá snahu sa pýtať a je mu jedno či sa pociká. Podobné...

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Mám 36 rokov a 3 deti. Nedopatrením som opäť otehotnela. Rozhodla som si síce dieťa nechať, no chcem podstúpiť sterilizáciu. Dá sa sterilizácia zrealizovať aj počas pôrodu?

Prečítať odpoveď
 

Chcem zrušiť BSM. Dá sa to?

21.08.2014
 
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je možné požiadať súd o zrušenie BSM počas manželstva z toho dôvodu, že manžel od začiatku manželstva (cca. 3 roky) neprispieva na spoločnú domácnosť, na dieťa, na auto, a má voči štátnym inštitúciám podlžnosti (SP, ZP) a pár tisíc ešte dlhuje aj mne?
Prečítať odpoveď