Mamina

Otázka: Kontrola zo sociálnej poisťovne

07.05.2011
 

Môže mi prísť domov kontrola zo sociálnej poisťovne, keď som s dieťaťom na OČR? Ak áno, môžu mi odobrať dávky OČR, keď budem práve na nákupe a dieťa nechám s babičkou?

Odpoveď:
 

Kontrola dodržiavania liečebného režimu sa mô že vykonávať len v prípade vyplácania ne - mo cenského, ktoré zabezpečuje poistenca po čas jeho dočasnej pracovnej neschopnosti. Kon trola sa nevykonáva v prípade ošetrovania člena rodiny.

Ďalšie otázky a odpovede

Môžem reklamovať auto ak je v zmluve o kúpe klauzula "stojí a leží"?

13.09.2014
 
Dobrý deň. Kúpili sme cez inzerát 4 ročné auto. Predajca nám dal zmluvu ktorú sme podpísali. Je tam aj klauzula, že auto kupujeme "ako stojí a leží". Teraz sa nám auto pokazili a oprava nás bude stáť nemalé peniaze. Môžeme auto predajcovi reklamovať a žiadať od neho nejaké náhrady, alebo ak je v zmluve klauzula "stojí a leží" nedá sa už nič robiť?
Prečítať odpoveď
 

Môžeme kúpiť od svokra dom za symbolickú cenu aj keď je na ňom ťarcha?

12.09.2014
 
Chcela by som sa opýtať, či je možné, aby nám svokor predal dom ak je na nom ťarcha. S manželom a deťmi bývame v dome pri jeho rodičoch. Práve sme si vybavili úver so záložným právom k domu, ktorý patrí svokrovi. Svokor súhlasil, že nám dom prepíše, ale my by sme chceli uzatvoriť kúpno-predajnú zmluvu za symbolické euro. Je to možné? Manžel má totiž ešte sestru. Ak by sme uzatvorili darovaciu zmluvu, museli by sme manželovej sestre vyplatiť polovicu ceny domu?
Prečítať odpoveď
 

Chcem zrušiť BSM. Dá sa to?

21.08.2014
 
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je možné požiadať súd o zrušenie BSM počas manželstva z toho dôvodu, že manžel od začiatku manželstva (cca. 3 roky) neprispieva na spoločnú domácnosť, na dieťa, na auto, a má voči štátnym inštitúciám podlžnosti (SP, ZP) a pár tisíc ešte dlhuje aj mne?
Prečítať odpoveď
 

Prenájom bytu rodine.

20.08.2014
 
Môžem nehnuteľnosť prenajímať môjmu synovi, aj napriek tomu, že nehnuteľnosť vlastním ja?
Prečítať odpoveď
 

Skúste aj naše ďalšie poradne

Otázka

Naša 15 mesačná dcérka si neustále šúcha očká. Neviem posúdiť, či je to únavou alebo to môže mať nejaký iný dôvod. Môže byť šúchanie očí znak nejakej poruchy zraku?

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Chcela by som vás pekne poprosiť o radu, ako odnaučiť 19 mesačnú dcérku od nosenia na rukách, na ktoré som ju ja nechtiac naučila. Začalo to asi tým, že keď bola menšia a prišla k nám návšteva a ona sa bála, pýtala sa na ruky, tak som ju zdvihla, co je podla mňa...

Prečítať odpoveď
 
Otázka

Chcem sa poradiť ohľadom užívania antikoncepcie. Nedávno som ju vysadila, lebo plánujeme bábätko, ale namiesto pôvodných cca 5 dní, mi teraz trvá menštruácia 10 - 11 dni. Je to normálne? Dá sa to nejakým spôsobom upraviť?

Prečítať odpoveď
 

Chcem sa rozviesť, manžel mi zobral deti. Čo robiť?

19.08.2014
 
Som vydatá 10 rokov a máme 2 deti, ktoré budú mať v septembri 9 a 4 rokov. Celé manželstvo bolo o ponižovaní, vulgárnych nadávkach, neustálych zákazov a príkazov. Rozhodla som sa od manžela odísť. Povedala som mu to a jeho reakcia bola, že deti zobral akože na prázdniny ku svojej matke,od vtedy ich nechce vrátiť,dokonca podal žiadosť na súd o zverenie detí do jeho starostlivosti,sám odišiel bývať k svojej matke. Čo mám robiť?
Prečítať odpoveď