Matovič so Sulíkom sa spájajú kvôli voľbám: Pozrite sa, kto sa k nim pridal!

21. decembra 2016, 18:43
Tip redakcii

Parlamentné opozičné strany SaS a OĽaNO-NOVA by mohli v budúcoročných voľbách do vyšších územných celkov spolupracovať aj s mimoparlamentným KDH.

Igor Matovič (OĽaNO) a Richard Sulík (SaS) by do volieb radi s KDH.

Igor Matovič (OĽaNO) a Richard Sulík (SaS) by do volieb radi s KDH.

Autor: Tony Štefunko

OĽaNO-NOVA dnes o prípadnom spoločnom postupe rokovalo s KDH.

"Hnutie OĽaNO bude na spoločných rokovaniach s SaS, s ktorou sa už na spoločnom postupe dohodlo, presadzovať pripojenie aj tretieho partnera KDH," povedal líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič.

S KDH sa zhodli, že ľudia chcú vo všetkých voľbách vidieť spoluprácu demokratických politických síl.

SaS zrejme nebude mať so širšou spoluprácou problém."Rokovania stále prebiehajú, avšak už teraz vieme povedať, že široká koalícia by bola správnou cestou," reagovala pre TASR hovorkyňa liberálov Katarína Svrčeková.

Pozdáva sa vám táto spolupráca?

Celkový počet hlasujúcich: 911

SaS a OĽaNO-NOVA oznámili spoločný postup už v júli s tým, že v krajoch budú tvoriť "akési jadro koalície". Pre každý kraj sa môžu dohadovať s ďalšími potenciálnymi stranami.

Spomínajú sa už aj mená kandidátov na predsedov krajov. V Bratislavskom kraji by mal kandidovať Juraj Droba, v Banskobystrickom Martin Klus, v Trenčianskom Renáta Kaščáková (všetci traja SaS).

V Trnavskom kraji sa hovorí o Jozefovi Viskupičovi, v Košickom údajne zvažuje kandidatúru Oto Žarnay a v Žilinskom sa hovorilo o Jánovi Maroszovi (všetci traja OĽaNO-NOVA). 

 
Autor: TASR 
 
Aplikácie 7 plus

 
 
Matovič so Sulíkom sa spájajú kvôli voľbám: Pozrite sa, kto sa k nim pridal!
TASR